Skocz do zawartości

Ślimaki Military Helmet - czyli jak poradziłem sobie z okrzemkiem i glonami


mathias

Rekomendowane odpowiedzi

...jest dokładnie jak mówisz Piotr. Kupisz do 300 litrów 5 szt. wypasionych to one potem mają w nosie okrzemki. Kupisz 5szt głodnych to w mig się uporają. Najlepiej kupić do 300-240 litrów z 8 sztuk. Jak długo przebywają w sklepie to potem w akwa rzucają się na okrzemki. Ale jak już zjedzą co mają zjeść to ich aktywność spada. Najlepiej kupować w miarę małe. A te 8 sztuk nawet w 240 litrach nie rzuca się w oczy. gdybyś chciał usunać teraz okrzemki to byś musiał po prostu wymienić Helmety na głodne wilki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja po pół roku z helmetami mogę powiedzieć, że cały czas zjadają glony, ale zostało ich już chyba 5-6 szt z 8 ..

ryby są na tyle pomysłowe, że nawet ślimaka, który jest całkowicie przyklejony do szyby i teoretycznie żadna jego miękka część nie wystaje w jakiś sposób zjadają .. ;) znalazłem dwie muszle opuszczone i te pokrywki od muszli z obskubanym mięsem .. jak widać nie ma, że się nie da :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie helmety na początku spełniały swoją rolę, teraz okrzemka już dawno nie ma, a ślimaki zostawiły mnóstwo bardzo brzydkich białych jaj. Czy ktoś znalazł sposób żeby się tego pozbyć? Jest tego tak wiele, że skrobanie odpada. Chyba, że przy okazji resetu akwarium i całkowitej zmiany wystroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszes napisał:

U mnie helmety na początku spełniały swoją rolę, teraz okrzemka już dawno nie ma, a ślimaki zostawiły mnóstwo bardzo brzydkich białych jaj. Czy ktoś znalazł sposób żeby się tego pozbyć? Jest tego tak wiele, że skrobanie odpada. Chyba, że przy okazji resetu akwarium i całkowitej zmiany wystroju. 

Tak ja znalazłem!!!

Usunąłem Helmety,znaczy ryby je usunęły :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jak się te helmety mają do piasku? Dziś obserwowałem jak facet wpuścił i jeden zaczął się w momencie zakopywać obok kamienia. Z piasku który spod niego wychodził zrobił się taki nieestetyczny sterczący glut. Czy jak prześwidrują dno to cały piasek taki będzie czy to taki przejściowy etap?

I co z tymi jajeczkami, jest jakiś sposób na ich usunięcie w przypadku gdy się pojawią czy tylko skrobanie albo szorowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałabym odświeżyć temat. Kupiłam 10 ślimaków military helmet. Na jednym znajdują się jajka na skorupie. Co zrobić żeby się wykluły? Doczytałam, że ślimaki naturalnie wędrują z wód słodkich do morza i tam się rozmnażają. Jakie parametry powinna mieć woda, aby coś z tego wynikło? Skoro mam już jajka, to chętnie bym skorzystała z okazji. I kolejne pytanie: jeśli już przenieść ślimaka do słonej wody to z jajkami na skorupie czy może jakoś ściągnąć te jajka i dać do słonej wody? Może ktoś je rozmnażał i coś doradzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.