Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!


Kupujac grzalke do 216L przezytalem sporo opini i testow. W pewnym momencie trafiajac rozmawiajac z jednym akwarysta uslyszalem "przeciez to jest Hagen, a oni nie zaryzykowali by bubla. A pozatym 95% grzalekto ta sama konstrukcja".

Pomyslalem, że skoro nie bedzie widac roznicy to po co przeplacac i kupilem 200W Elite za niespelna 30zl.

Pierwsze wrazenie do starego zielonego Jagera yo hmmm jaki ten Hagen brzydki. Ale oki schowam za filtrem i bedzie dobrze. W koncu ma dzialac a nie wygladac.

Ustawienie temperatury na 26stopni wymagalo ustawienia skali na 27. Niestety brak mozliwosci skalibrowania skali jak bodajze na pierscieniu Tery. O ile w ziemi jeszcze bylo oki, grzalka musiala sie dosc czesto wlaczac zeby dogrzewac wode. O tyle wiosna i lato to istna masakra z ta grzalka. Ustawienie grzalki na 25st spowodowalo ze termometr w drugim koncu akwa pokazywal w pewnym momencie 29st. Zauwazylem ze grzalka mimo zadanej temperatury poprostu zalaczala sie na jakis czas dogrzewajac wode. Wachania temperatury wynosily niekiedy ponad 2st dziennie.

Na dzien dzisiejszy grzalka ma ustawiona skale na 22st i woda osiaga 26-27st.


Czy tylko ja mam takie problemy z ta grzalka czy to popularny defekt?


Generalnie jezeli chcecie spac spokojnie i nie patrzec co pare minut do zbiornika to radze te grzalki omijamc szerokim lukiem.


Pozdrawiam!

Marcin

Opublikowano

U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia. Druga po wymianie działa ok. Faktycznie Jagerkiem to jednak one nie są.

Opublikowano

ja mam Elitke 300W i póki co nie zauważyłem żadnych skoków temperatury, działa w miarę dokładnie, może akurat miałem szczęście :D

, a wygląd ma fatalny, ale i tak jej nie widać- na szczęście :D

Opublikowano

Mialem to samo co MarcinG, ja swoja z akwa juz wyjąłem, ale przy 18C na termostacie, grzałka grzała, prawie do 29C, Elite to badziewie na badziewiem, gorszej grzałki kupic sie nie da, albo raczej jest ciezko...

Nie mowie tu o "Dzagerach" :), taka np Weirpo jest juz 100 razy lepsza, precz z ELite !! Tym, "sprzetem" mozna sobie niezle zalatwic ryby, co by bylo, gdybym byl np na urlopie, a grzalka zaczela by szalec??

Opublikowano

Nie będę pisał o innych firmach bo w Temacie jest Hagen i kumpel paletkarz też z elite był super niezadowolony, ja za to w tym samym czasie co on kupiłem też Hageny ale Fluval Tronic bo jakoś niska cena Eltte wzbudziła moje obawy co do jakości [ w tym samym sklepie 200W elte 27,- a Tronic 79,- wiec różnica spora] to z Tronica jestem bardzo zadowolony, jest mniejsza od elite lepiej wygląda i co najwazniejsze termostacik działa świetnie zdecydowanie lepiej niż w Tetrach które miałem poprzednio.

Opublikowano

Ja też mam Fluvla Tronic, i też nie mam uwag, może poza tym,

że trochę ciężko i ze sporą bezwładnością chodzą termostaty.


Natomiast w drugim baniaku kupiłem Jagery/Eheimy, i to

jest masakra - przy tej samej mocy są chyba dwa razy dłuższe,

musiałem je zamontować pod kątem 45 stopni, bo pionowo

nie wchodziły do zbiornika 50 cm. Poza tym są cholernie

widoczne - w skrócie to takie wielkie, intenstywnie srebrzyste PAŁY :-)


milc

Opublikowano

Także mam Hagena Ellite 200W objawy jak powyżej! Ustawiona na 23* grzeje do 29:/ Choć aktualnie od już ponad roku żadnej grzałki nie urzywam bo temperatura jeszcze poniżej 26*C mi nie spadła czy to zima czy lato... nie ma jak ocieplony domek:P

Opublikowano
U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia.


Tzn pojawila Ci sie wieksza ilosc wody i sie grzalka wylaczyla czy jak?


Wybor nowej grzalki padnie prawdopodobnie na ZooBotanice :). Jak narazie grzalka ustawiona na 22st trzyma 26st dosc rowno.

Opublikowano

Grzałka była zanurzona i do środka wlała się woda tzn w tej szklanej rurce była woda i nie nastąpiło zwarcie ale grzałka była do wymiany ;)

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.