Jump to content

Grzałka Hagen Elite 200W - nigdy więcej !

MarcinGoluch
 Share

Recommended Posts

MarcinGoluch

Witam!

Kupujac grzalke do 216L przezytalem sporo opini i testow. W pewnym momencie trafiajac rozmawiajac z jednym akwarysta uslyszalem "przeciez to jest Hagen, a oni nie zaryzykowali by bubla. A pozatym 95% grzalekto ta sama konstrukcja".

Pomyslalem, że skoro nie bedzie widac roznicy to po co przeplacac i kupilem 200W Elite za niespelna 30zl.

Pierwsze wrazenie do starego zielonego Jagera yo hmmm jaki ten Hagen brzydki. Ale oki schowam za filtrem i bedzie dobrze. W koncu ma dzialac a nie wygladac.

Ustawienie temperatury na 26stopni wymagalo ustawienia skali na 27. Niestety brak mozliwosci skalibrowania skali jak bodajze na pierscieniu Tery. O ile w ziemi jeszcze bylo oki, grzalka musiala sie dosc czesto wlaczac zeby dogrzewac wode. O tyle wiosna i lato to istna masakra z ta grzalka. Ustawienie grzalki na 25st spowodowalo ze termometr w drugim koncu akwa pokazywal w pewnym momencie 29st. Zauwazylem ze grzalka mimo zadanej temperatury poprostu zalaczala sie na jakis czas dogrzewajac wode. Wachania temperatury wynosily niekiedy ponad 2st dziennie.

Na dzien dzisiejszy grzalka ma ustawiona skale na 22st i woda osiaga 26-27st.

Czy tylko ja mam takie problemy z ta grzalka czy to popularny defekt?

Generalnie jezeli chcecie spac spokojnie i nie patrzec co pare minut do zbiornika to radze te grzalki omijamc szerokim lukiem.

Pozdrawiam!

Marcin

harisimi

U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia. Druga po wymianie działa ok. Faktycznie Jagerkiem to jednak one nie są.

ja mam Elitke 300W i póki co nie zauważyłem żadnych skoków temperatury, działa w miarę dokładnie, może akurat miałem szczęście :D

, a wygląd ma fatalny, ale i tak jej nie widać- na szczęście :D

Mialem to samo co MarcinG, ja swoja z akwa juz wyjąłem, ale przy 18C na termostacie, grzałka grzała, prawie do 29C, Elite to badziewie na badziewiem, gorszej grzałki kupic sie nie da, albo raczej jest ciezko...

Nie mowie tu o "Dzagerach" :), taka np Weirpo jest juz 100 razy lepsza, precz z ELite !! Tym, "sprzetem" mozna sobie niezle zalatwic ryby, co by bylo, gdybym byl np na urlopie, a grzalka zaczela by szalec??

Nie będę pisał o innych firmach bo w Temacie jest Hagen i kumpel paletkarz też z elite był super niezadowolony, ja za to w tym samym czasie co on kupiłem też Hageny ale Fluval Tronic bo jakoś niska cena Eltte wzbudziła moje obawy co do jakości [ w tym samym sklepie 200W elte 27,- a Tronic 79,- wiec różnica spora] to z Tronica jestem bardzo zadowolony, jest mniejsza od elite lepiej wygląda i co najwazniejsze termostacik działa świetnie zdecydowanie lepiej niż w Tetrach które miałem poprzednio.

Ja też mam Fluvla Tronic, i też nie mam uwag, może poza tym,

że trochę ciężko i ze sporą bezwładnością chodzą termostaty.

Natomiast w drugim baniaku kupiłem Jagery/Eheimy, i to

jest masakra - przy tej samej mocy są chyba dwa razy dłuższe,

musiałem je zamontować pod kątem 45 stopni, bo pionowo

nie wchodziły do zbiornika 50 cm. Poza tym są cholernie

widoczne - w skrócie to takie wielkie, intenstywnie srebrzyste PAŁY :-)

milc

Także mam Hagena Ellite 200W objawy jak powyżej! Ustawiona na 23* grzeje do 29:/ Choć aktualnie od już ponad roku żadnej grzałki nie urzywam bo temperatura jeszcze poniżej 26*C mi nie spadła czy to zima czy lato... nie ma jak ocieplony domek:P

MarcinGoluch
U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia.

Tzn pojawila Ci sie wieksza ilosc wody i sie grzalka wylaczyla czy jak?

Wybor nowej grzalki padnie prawdopodobnie na ZooBotanice :). Jak narazie grzalka ustawiona na 22st trzyma 26st dosc rowno.

harisimi

Grzałka była zanurzona i do środka wlała się woda tzn w tej szklanej rurce była woda i nie nastąpiło zwarcie ale grzałka była do wymiany ;)

• 1 month later...
zamioculcas

Ja mam Jagera 200w ustawiona na 24 grzeje do 26 ale przynajmniej jest to stała temperatura i wacha się o 0,5 stopnia więc chyba jest ok.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Tomasz78
      To wszystko wygląda bardzo dziwnie. Nie chcesz podać szczegółów, ok Ile ryb było, jakiej wielkości, jakie gatunki? Czym karmiłeś? Po pierwsze pyszczaki jakby zobaczyły taki smaczny robaczek wijący się w wodzie to byłby dla nich smacznym kąskiem. Po drugie woda wygląda dziwnie, jakby mleczna, taka jest przy niedojrzałych akwach. Po trzecie, po co takie intensywne napowietrzanie skoro to nic nie daje i nie chodzi o niedobór tlenu. Po czwarte widzę że gąbka filtra jest czysta co sugeruje niedojrzały zbiornik i brak rozwiniętej flory bakterii nitryfikacyjnych. Po piąte, jeżeli ryby miały pasożyty to dlaczego ten jeden którego oddałeś tacie nie był zarażony i w akwa u taty nic złego się nie dzieje. Ciężko cokolwiek stwierdzić bo za mało danych, może to faktycznie pasożyty... nie wiem, ja w ponad 30 letniej przygodzie z akwarystyką nigdy nie spotkałem się z żadnymi pasożytami. A jak ryby miały takie objawy jak opisujesz to dla tego że NO2 było za wysokie a pokarm niewłaściwy. Obniżenie NO2 i zastosowanie właściwego pokarmu we właściwych proporcjach i ryby cudownie zdrowiały, ot takie u mnie cuda były.
    • pulpet
      Bardzo nienaturalne ułożenie. Popatrz do galerii, znajdziesz mnóstwo fajnych aranżacji, coś Cię może zainspiruje. Postaraj się o kilka większych brył, bo taką kaszę ciężko będzie ułożyć w coś, co będzie oko cieszyć i z czego ryby będą miały pożytek.  Czy dobrze rozumiem, że kleiłeś kamienie silikonem? Jeśli tak, to nie jest dobre rozwiązanie.      
    • Pikczer
      A można wiedzieć tak przy okazji jaki to hodowca? Nigdy takich robali nie miałem w akwarium.  A jeśli ryb już nie ma to obserwuj akwarium, może rzeczywiście robale znikną a jeśli nie to ja do wyczyszczenia używanego filtra kupiłem nadmanganian potasu. Kilka zł w aptece saszetka. Powinno wybić wszystko, chyba. A później cykl w akwarium od nowa. 
    • novi
      To proszę czytaj co piszemy. Wg mnie to pierścienice, wazonkowce ale z tych nie jadalnych przez rybcie. Wg mnie nieszkodliwe ale nichciane. Po czasie winny same zniknąć jak pokarm nie zalega na dnie.
    • E0nNIk
      Witam, poproszę o ocenę aranżacji, jest to moje pierwsze malawi, wiec dobrze by bylo wiedzieć co mógłbym poprawić. Przepraszam za kartony, ale silikon jeszcze schnie Akwarium 100x40x60
    • Fal11
      Dzięki za odpowiedź, bardzo rzeczowa i pomocna.  Widzisz, dawałem rybom wszystko, jedyne czego nie dałem to właśnie ten MLP. A myślałem o nim, tylko już za późno było po tym wszytskim. Na allegro sprzedają w maniejszych poracjach, rozumiem że to jet to? https://allegro.pl/oferta/mlp-morenicol-lernex-pro-100ml-12129469617   Tylko teraz ryb już nie ma i lek na razie niepotrzebny.  Problem i pytanie jest takie czy te pasożyty mogą przetwać gdzieś w filtrze, piasku, roślinach i  czy nie wybiją mi kolejnej obsady? Chyba już pisałem wcześniej że tą sytuację dwa razy przechodziłemm, akwarium miałem od wiosny, we wrześniu pojawiły się te odchody długie (mam wrażenie że po włożeniu do akwarium kulek z mchem tak eksperymentalnie, ale to może zbieg okoliczności)   Ryby wszytskie padły w pażdzierniku. Zbiornik wyczyściłem, i wystartowałem stał miesiąc bez ryb, dałem nową obasdę i po kilku tygodniech znów to samo z tymi odchodami i historia się powtórzyła. Gdzieś  musiały przetwać te pasożyty albo formy przetrwalinikowe, nie wiem co mam teraz zrobić zeby się pozbyć raz na zawsze? Wygotować piach wymroźić? A rosliny, filtry?  Może ten MLP mi to wszystko wystarczająco odkazi?  
    • Fal11
      Wracając do tematu, czy ktoś widział czy miał w akwarium takie robaczki z filmu? Czy to mogą być pasożyty które wybiły ryby czy to zwykłe nieszkodliwe nicienie a ryby wybiło mi coś innego. TYLKO PROSZĘ JUŻ WIĘCEJ NIE PISAĆ O WODZIE:)
    • Bartek_De
      @Fal11 staraj się nie pisać postów jednego pod drugim.
    • Fal11
      Dzięki za info. Stosowałem też ten preparat, nic nie pomógł.   Parametry kranówki w na stronie wodociągów można sprawdzić. Nie wiem tylko dlaczego cały czas musimy o wodzie dyskutwoać a nie o paożytach które mam w akwarium.   Błagam, skończmy już ten temat wody z kranu.  esha2000 stosowałem zgodnie z instrukcją, u mnie nic nie pomógł, ten preparat polecał mi chodowaca u którego kupowałem ryby.
    • triamond
      Otwórz .xls Excelem albo pobierz LibreOffice i otwórz .ods. 20 ryb 10 cm to ok. 2-4 g karmy dziennie. Dla 2g karmy potrzeba ok. 5 l K1 (statycznego) lub 5 l gąbki 20 ppi dla uzyskania krystalicznej wody. Aby filtr nie wymagał czyszczenia - ok. 5 razy więcej czyli 22 l K1 lub 26l gąbki 20 ppi. Dla karmy wysokobiałkowej, trochę mniej powinno wystarczyć.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.