Skocz do zawartości

Grzałka Hagen Elite 200W - nigdy więcej !


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Kupujac grzalke do 216L przezytalem sporo opini i testow. W pewnym momencie trafiajac rozmawiajac z jednym akwarysta uslyszalem "przeciez to jest Hagen, a oni nie zaryzykowali by bubla. A pozatym 95% grzalekto ta sama konstrukcja".

Pomyslalem, że skoro nie bedzie widac roznicy to po co przeplacac i kupilem 200W Elite za niespelna 30zl.

Pierwsze wrazenie do starego zielonego Jagera yo hmmm jaki ten Hagen brzydki. Ale oki schowam za filtrem i bedzie dobrze. W koncu ma dzialac a nie wygladac.

Ustawienie temperatury na 26stopni wymagalo ustawienia skali na 27. Niestety brak mozliwosci skalibrowania skali jak bodajze na pierscieniu Tery. O ile w ziemi jeszcze bylo oki, grzalka musiala sie dosc czesto wlaczac zeby dogrzewac wode. O tyle wiosna i lato to istna masakra z ta grzalka. Ustawienie grzalki na 25st spowodowalo ze termometr w drugim koncu akwa pokazywal w pewnym momencie 29st. Zauwazylem ze grzalka mimo zadanej temperatury poprostu zalaczala sie na jakis czas dogrzewajac wode. Wachania temperatury wynosily niekiedy ponad 2st dziennie.

Na dzien dzisiejszy grzalka ma ustawiona skale na 22st i woda osiaga 26-27st.


Czy tylko ja mam takie problemy z ta grzalka czy to popularny defekt?


Generalnie jezeli chcecie spac spokojnie i nie patrzec co pare minut do zbiornika to radze te grzalki omijamc szerokim lukiem.


Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia. Druga po wymianie działa ok. Faktycznie Jagerkiem to jednak one nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo co MarcinG, ja swoja z akwa juz wyjąłem, ale przy 18C na termostacie, grzałka grzała, prawie do 29C, Elite to badziewie na badziewiem, gorszej grzałki kupic sie nie da, albo raczej jest ciezko...

Nie mowie tu o "Dzagerach" :), taka np Weirpo jest juz 100 razy lepsza, precz z ELite !! Tym, "sprzetem" mozna sobie niezle zalatwic ryby, co by bylo, gdybym byl np na urlopie, a grzalka zaczela by szalec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o innych firmach bo w Temacie jest Hagen i kumpel paletkarz też z elite był super niezadowolony, ja za to w tym samym czasie co on kupiłem też Hageny ale Fluval Tronic bo jakoś niska cena Eltte wzbudziła moje obawy co do jakości [ w tym samym sklepie 200W elte 27,- a Tronic 79,- wiec różnica spora] to z Tronica jestem bardzo zadowolony, jest mniejsza od elite lepiej wygląda i co najwazniejsze termostacik działa świetnie zdecydowanie lepiej niż w Tetrach które miałem poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Fluvla Tronic, i też nie mam uwag, może poza tym,

że trochę ciężko i ze sporą bezwładnością chodzą termostaty.


Natomiast w drugim baniaku kupiłem Jagery/Eheimy, i to

jest masakra - przy tej samej mocy są chyba dwa razy dłuższe,

musiałem je zamontować pod kątem 45 stopni, bo pionowo

nie wchodziły do zbiornika 50 cm. Poza tym są cholernie

widoczne - w skrócie to takie wielkie, intenstywnie srebrzyste PAŁY :-)


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Elita jest na 50 % tzn pierwsza zatapialna zatopiła się dokumentnie tzn w szklanej rurce też była woda ;) na plus było to że nie doszło do zwarcia.


Tzn pojawila Ci sie wieksza ilosc wody i sie grzalka wylaczyla czy jak?


Wybor nowej grzalki padnie prawdopodobnie na ZooBotanice :). Jak narazie grzalka ustawiona na 22st trzyma 26st dosc rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.