Jump to content

Jebao Dc-12000 Narurowiec


Recommended Posts

witam,

mam okazje tanio kupić pompę JEBAO DC-12000, czy na takiej pompie mogę zbudować narurowca z 6 korpusami ? wiem ze ta pompa ma duży pobór prądu, ale pomijając to czy się nadaje ??? czy ma ktoś doświadczenia z tą pompą ??

Link to comment
Share on other sites

Guest pemergency
witam,

mam okazje tanio kupić pompę JEBAO DC-12000, czy na takiej pompie mogę zbudować narurowca z 6 korpusami ? wiem ze ta pompa ma duży pobór prądu, ale pomijając to czy się nadaje ??? czy ma ktoś doświadczenia z tą pompą ??Kolego z tego co mi wiadomo z zagranicznych for dyskusyjnych to ona się nie nadaje jako zewnętrzna, były próby podpięcia jej jako zewnętrznej i kończyły się przeciekami. Sam stoję przed wyborem pompy do napędzenia kubła i dwóch korpusów i przerabiam temat od kilku dni. Wychodzi na to, że przy narurowcu ważniejsze jest ciśnienie jakie pompa potrafi wytworzyć, a nie tylko ilość pompowanej wody na godzinę. Ktoś na forum używa akwarystycznej pompy dużej mocy do napędzania narurowca, ale z tego co pamiętam, pompa jest umieszczona w zbiorniku.


Pozwolisz, że podepnę się pod Twój temat... Potrzebuje porady dotyczącej zakupu pompy zewnętrznej, która ma stanąć pomiędzy kubłem z wyjętym wirnikiem, a dwoma korpusami podłączonymi równolegle. Kubeł robi za biologa i mechanika do wyłapywania grubych zanieczyszczeń, a dwa ostatnie korpusy do klarowania wody. Niestety sam kubełek nie radził sobie zupełnie kiedy korpusy były zamontowane przed nim, dochodziło do kawitacji, dlatego korpusy wylądowały za kubłem i teraz jest już dużo, dużo lepiej z przepływem, ale tworzy się w kuble spore ciśnienie rozpierające ścianki i obawiam się, że prędzej czy później zacznie przeciekać, stąd pomysł pompy za kubłem.

Link to comment
Share on other sites

a czy popularna tutaj pompa GRUNDFOS ALPHA wytwarza na tyle duze cisnienie aby po przejsciu wody przez 4/6 korpusow mozna ja bylo uzywac na wyjsciu do zamiatania w akwarium ???

chcialbym ograniczyc do minimum ilosc sprzetu w akwa (falownik, mechanik)


akwarium 150x50x50Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a czy popularna tutaj pompa GRUNDFOS ALPHA wytwarza na tyle duze cisnienie aby po przejsciu wody przez 4/6 korpusow mozna ja bylo uzywac na wyjsciu do zamiatania w akwarium ???


Jak najbardziej ! Po prostu musisz na wyjściu dać końcówkę zwężającą.


np. końcówkę ogrodniczą

1.jpg


Pamiętać jednak należy, że zastosowanie jakiegokolwiek zawężenia na wylocie odbędzie się kosztem przepływu, ale ciśnienie na wylocie będziesz miał mocne.

Link to comment
Share on other sites

a moze troche z drugiej strony.


czy jakis kubelek (a jezeli tak to jaki ?) pociagnie z dwoma korpusami polaczonymi rownolegle ?

szukam jakiejs alternatywy dla AQUAEL 2000, aby nie wkladac rak do akwarium, miec jak najmniej sprzetu w baniaku i miec wydajna filtracje mechaniczna (mam troche przeludniony zbiornik)
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pociągnie Ci na pewno JBL 1501 ( lub inny mający przepływ powyżej 1500l/h). Mało tego, to że dasz właśnie dwa korpusy równolegle ( broń boże jeden za drugim wtedy spadnie mocno przepływ) ułatwisz przepływ pompie w kuble. Ponieważ do kubła będzie mogło dostawać się dwa razy więcej wody niżeli z jednego korpusu.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie jezeli podlacze dwa korpusy rownolegle do filtra JBL 1901 (jeszcze silniejszego), to moge liczyc na to ze wylot wody bedzie na tyle silny aby pozamiatac w akwarium ??Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zawsze korpusy przygłuszą przepływ, ale czy będzie wylot z filtra zamiatał to na 100% Ci nie powiem bo nie mam takiego filtra. U mnie dno zamiata cyrkulator jvp200, a wylot z JBl1501 ustawiony jest szeroką dyszą na lustro wody.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sie orientuje to jedynie Eheim 1260 i 1262 moglyby sie nadawac z akwarystycznych do narurowcow ale slyszalem ze glosneOd roku przez 2 rownoległe mechaniki (z ovatą) pcham pompa NJ4500 i nie mam zastrzeżeń. Pcha wodę przyzwoicie i nie słuchac jej z szafki w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.