Skocz do zawartości

Artemia


yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopałem ten temat, bo niedługo będę miał Labeotropheusy i zastanawia mnie ta artemia. Bo z jednej strony wygląda, że artemia im nie służy. Z drugiej strtony na serwisie KM w artykule o żywieniu Labeotropheus-ów jest napisane, że można podawać. To jak to jest podawać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym raczej nie podawał - po przeczytaniu tematu :D A tak w ogóle to wiadomo już co mogło być przyczynom padania kulfonów? Może ktoś coś czytał na ten temat?

Mi osobiście się wydaje, że artemia nie została strawiona przez ryby, gdzie w konsekwencji doszło do uszkodzenia organów wewnętrznych, a potem śmierci kulfonków- to takie tylko moje przemyślenia, nie sugerować się lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń częste tzn. z rzędu np. dwa , trzy dni podawanie artemii może doprowadzić jak u mnie do zejścia labeotropheusów.

Oczywiście cały czas mówimy o Labeotropheusach fuelleborni , bo w moim przypadku one padły:(.

Labeotropheusy są "wybitnymi" roślinożercami , choć czytałem , że z glonami pobierają nawet do 30% skorupiaków , ale może akurat artemia ma coś takiego co im nie służy?

Inne mrożonki , jak np. cyklopa , wodzienia , czarną larwę komara pobierają bez problemu i bez większych ekscesów jelitowych.

Jeśli już chcesz hodować fuelle , piękne ryby, to nastaw się raczej na obsadę z glonożercami:)

IHMO pięknie będzie wyglądało akwarium z kulfonami i demasoni.

Fuelleborni zajmują rewiry nad skałami i ignorują raczej mniejsze ryby , a demasoni trzyma się skał , więc nie będzie wchodził w drogę fuellom.

A jaką odmianę chciałbyś trzymać?

IHMO najpiękniejsze , choć raczej mało popularne są Katale Island:)

http://www.unimati.dk/images/Katale1555.jpg

http://www.unimati.dk/images/Katale_hun.jpg

http://www.unimati.dk/images/Katale60a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś podałem fuellom ( około 3 cm) wodzienia- na 3 sztuki zeszły 2, jedna po 24 godzinach, a 2 po około 48, błędy młodości, ale i jakieś doświadczenia zarazem- tak czasem bywa. Objawy mniej, więcej były takie jak u Daniela- ryki osiadały na dnie, szybko oddychały, a po zejściu były nieco podpuchnięte, wyglądało to jakby się zapchały żarciem. Podobne objawy jak w Bloat, ale tą chorobę wykluczam, bloat nie działa tak gwałtownie, zazwyczaj ryba choruje nieco wcześniej, nie przyjmuje pokarmu, odchody itd. a u fuellów zejście było nagłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.