Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Broń Boże nie zostaw na noc bo rano obudzisz się z NO3 = 0


To ustrojstwo działa jak miecz samuraja tnie NO3 że po cięciu nie pozostawia śladu.

Trzeba z tym ostrożnie i pod kontrolą.

U MNIE W 4 GODZINY WYSSAŁO NO3 Z 80mg/l DO PONIŻEJ 5 mg/l.


Pisałem ryby nie znoszą tak szybkich zmian parametrów wody a ty chcesz mieć sinice??

Spokojnie - poszukaj NaCl cz.d.a. ( sklepy chemii i odczynniki chemiczne) i zrób to w dzień pod kontrolą.


Właśnie wyssysam NO3 z firmowej 240l i wieczorem zdam szczegółową relację. Nie zamierzam wysysać NO3 dłużej jak 4 godziny i koniec.

Filmik z tej operacji jest już na YT




Właśnie mi Sebastian napisał że filtr kasetowy mu prawie usunął "mleko" z którym walczy od LAT!!!!.

Chyba widać jak szalona jest głowica Aquaela Circulator 2000

Od uruchomienia filtra nie zobaczyłem żadnego guwienka w akwa a musiałem przestawić wylot prosto na przednią szybę bo piasek z Castoramy mieszało w baniaku.



0



Nie żebym się czepiał, ale na filmiku w 0:48 widzę przelatujące gówienko :D


Czy mam takie wrażenie, czy całkiem usunąłeś prawą ściankę kaseciaka?

Fajny filterek deccorativo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi Sebastian napisał że filtr kasetowy mu prawie usunął "mleko" z którym walczy od LAT!!!!.

Sorry za OT ale kasieciak od "klasycznych" rozwiązań może się różnić jedynie wkładami więc tu upatrywałbym przyczyny wcześniejszych niepowodzeń a nie w jakichś super właściwościach tego rozwiązania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale kasieciak od "klasycznych" rozwiązań może się różnić jedynie wkładami więc tu upatrywałbym przyczyny wcześniejszych niepowodzeń a nie w jakichś super właściwościach tego rozwiązania ;).


Darku temat "mleka " u Sebastiana wlecze się od dawna i jak sobie pogadaliśmy to już próbował wszystkiego - bez skutku.

Jeśli zauważał poprawę to jak zapalił światełka wracało do pierwotnego stanu - czyli pierwotniaki ale on twierdzi że nie.

Ja nie będę za niego się wypowiadał najlepiej odświeżcie jego temat i niech tam zdaje relacje.

Co było ,czego próbował i na ile pomagało.

Ja się z tego wątku wyłączam choć sam mu podpowiedziałem by to cholerstwo zobaczył pod mikroskopem i najpierw zidentyfikował drania.

Rzecz w tym że jego wkłady w kaseciaku są banalne a pisze że teraz skutkuje. Też uważam że to żadna magia jedyne co dostrzegam po swoim baniaku 240l - ogromną zmianę cyrkulacji. Mierzyłem prawdziwą teraz z tej głowicy Aquaela Circulator 2000 i z tym wygiętym karbowanym peszelem dmucha 1700-1800l/h.


A tak na marginesie czy któryś z was zrobił testy na pH wody po zastosowaniu tego urządzenia?


Grzegorz zawsze robię ten pomiar i zauważam że powoduje spadek pH ale łatwiej podwyższyć pH niż pozbyć się NO3. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale liczę na Darka i jego wiedzę.


Nie żebym się czepiał, ale na filmiku w 0:48 widzę przelatujące gówienko :D


Czy mam takie wrażenie, czy całkiem usunąłeś prawą ściankę kaseciaka?

Fajny filterek deccorativo.



kolego Karolu ( a może przeszlibyśmy na ty? ) ja nie napisałem że rybki nie fajdają więc jeśli coś zauważyłeś to tak jak meteor . Jeśli chodzi o ściankę kaseciaka z prawej strony to jej nigdy nie było bo tam jest skimmer i wielka dziura jak Brama Florjańska czyli wlot do kaseciaka. Wiem że jesteś z opcji kubełkowej i nie zamierzam nikogo namawiać do jakiejkolwiek zmiany sposobu filtracji. Podjąłem wyzwanie że zrobię system bez tych paskudnych szafek i konsekwentnie dążę do celu. Czy ktoś skorzysta - jego sprawa.


A próbował ktoś na zwykłej soli kuchennej?


odpowiadam - nikt nie próbował bo jak słyszę nikt jeszcze poza mną nie próbował w ogóle - może Jarek dziś spróbuje.

Warunki pracy złoża anionitu w akwarium szczególnie z pyszczakami są nie porównywalnie cięższe od tych jakie są w wodzie kranowej i jeśli tam nie stosują soli kuchennej tylko tabletki NaCl próżniowe to chyba o czymś świadczy. Oczywiście zadziała ale jak i jak długo nie warto próbować. Tym bardziej że to nie są jakieś ogromne róznice w koszcie regeneracji a raczej kwestia naszego wygodnictwa - to żona kupuje sól?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Heniu nie musisz mnie namawiać do niczego, bo zazwyczaj sam muszę się przekonać na własnej skórze, czy coś działa jak powinno czy nie. Dlatego jak już wcześniej wspomniałem jutro startują prace przy tworzeniu filtra panelowego (kaseciaka).


Jeśli ten post kwalifikuje się jako OT w tym temacie, to grzecznie proszę modów o wydzielenie.


Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale liczę na Darka i jego wiedzę.
Tu trzeba by chemika aby dokładnie przeanalizował ten proces, ja jestem za krótki ;). Natomiast spadek ph o 0,2 to żaden problem i IMHO spowodowany jest gwałtownym (w tym przypadku) spadkiem NO3, podejrzewam że przy stopniowym usuwaniu azotanów ten spadek może być niezauważalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.