Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nieważna konstrukcja wewnętrzna, ważne, że to sześcian z pompa? To zabudowane filtry wewnętrzne, np. taki Aquael z serii FAN-X to w sumie też panel filtracyjny?


Wysłane z telefonu



Ja rozumiem, że uwielbiasz dyskutować tylko po to żeby coś pisać.. tylko szkoda, że nie wnosi to nic do tematu.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu ciekawi pojemność terminu "filtr panelowy". Nie ważne którędy wpływa woda, jak płynie, czy podciśnieniowo czy grawitacyjnie. Ważne, że przypomina sześcian. Nawet w akwarium nie musi być włożony.


Przy okazji, napisz proszę, co Twój post wnosi do dyskusji oprócz tego, że starałeś się mi dogryźć... :)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę ten wątek od dłuższego czasu i zastanawiam się, czy ktoś z aktualnych "kaseciakowców" rozważał albo próbował wykorzystać do napędu swoich filtrów falowanika, np. takiego jvp. O ile się nie mylę to pompa do kaseciaka nie musi mieć poteżnego zasysu ani wysokości podnoszenia, w zasadzie przecież w ogóle nie musi dysponować takimi poarametrami, bo chodzi jedynie o wyrzucenie wody, która sama próbuje zapełnić opróżnianą kasetę, więc może zamiast wykorzystawać energochłonne pompy, skorzystać z falownika, który przy mocy 11 watt wywala 5tys litów wody na godzinę i w dodatku kosztuje koło 60 zł?\

Pytam, bo sam to rozważam i jdyny problem jaki widzę to wykonanie łatwego sposobu montowania wylotu falowanika na boku kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł taki miałem ale nigdy nie wykonałem. Szczerze czekam aż ktoś spróbuje bo jestem niezmiernie ciekaw jak taki falownik się zachowa. Montaż powinien być prosty - wycięcie dziury o średnicy końcówki wylotowej JVP i wkleić lub wcisnąć go w pcv. Do tego można dokupić takie dysze nakładane na jvp 201 lub 200 w celu ustawienia kierunku wylotu. Będę kibicował projektowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napęd jest jak najbardziej możliwy, ale trzeba mieć tą pompę z regulacją mocy, ponieważ w zależności od wkładów może zasysac powietrze.

Niemniej tak konstruuje się w solniczkach waveboxy wbudowane w komin. Tam pełnią inną funkcję. Ale da się tym napędzać. Jedyny minus jaki widać to szerokość strumienia, bo ta pompa zamontowana za nisko zamiecie cały piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż powinien być prosty - wycięcie dziury o średnicy końcówki wylotowej JVP i wkleić lub wcisnąć go w pcv. Do tego można dokupić takie dysze nakładane na jvp 201 lub 200 w celu ustawienia kierunku wylotu.


Na tą dyszę nie wpadłem, dzięki temu będzie jaka taka możliwość regulacji kierunku przepływu, dzięki za pomysł. Z montażem coś wykombinuje jak przyjdzie do składania kasety.


Tak napęd jest jak najbardziej możliwy, ale trzeba mieć tą pompę z regulacją mocy, ponieważ w zależności od wkładów może zasysac powietrze.


O takiej pompie właśnie myślałem, obecna jvp trochę duża jest i za głośna jak na moje standardy. Planowany wkład to jedynie gruba gąbka, więc dopływ wody powinien być ok.


Tak dla wyjaśnienia to kaseta nie jest celem samym w sobie a raczej chodzi o zapewnienie wstępnego prefiltra dla narurowca (siła zasysu jest duża i zaciąga piasek wykopywany przez ryby) i dodatkowej pracy falownikowi co by bardziej produktywnie dmuchał. Układ prosty, jedna komora na gąbkę, druga z falownikiem i zasysem narurowca. Zajmie to trochę miejsca w akwa ale i tak zamierzałem schować falownik i zasys narurowca za jakimś panelem więc to nie problem a może przy okazji zwiększy się efektywność filtracji. Czy pomysł trafny okaże się w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.