Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć dlaczego , choć mam podejrzenie .

W związku z tym , że jest większy przepływ rozbiło film na powierzchni i może stąd te zmętnienie

Nie jest to mocna zmiana jednak słupy światła spod ledów są widoczne.

Poczekamy ze dwa dni i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie, czy we właściwym miejscu piszę.


Sama mam ogromną ochotę w planowanym Malawi zrobić filtr narurowy ( spokojnie - rękami przekonywanego do całego pomysłu małża ;) ). W moim przypadku taki niecny plan wziął się stąd, że koniecznie chciałam wykorzystać szafkę, która już w domu jest. Jej minus taki, że ma wysokość 40 cm, więc kubły mi się nie zmieszczą. Poza tym perspektywa czyszczenia korpusów narurowych bardziej mi się podoba, niż grzebanie w akwarium - to tak w skrócie.


Coraz bardziej się przekonuję, że chyba jednak małż wyspawa jakiś stelażyk pod akwarium, ale gdyby jednak przyszło mi do głowy stawiać coś na rzeczonej szafce wysokości 40 cm i prawie 200 cm długiej, czy taki narurowiec dałoby radę z sensem w niej upchnąć? Szafka robiona wlasnopalcnie z płyt meblowych 18 mm, mocna i ciężka jak nie wiem co.



Jeśli piszę w mocno złym wątku to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrola, rozumiem, że 10 calowe. Taki 10 calowy na FBF wystarczy do maksymalnie jakiego litrażu?


Zakładam 2 prefiltry przed pompą, i 3 korpusy za pompą, w tym na pewno jeden FBF, reszta albo zapasy albo jeden jeszcze na mechanik lub purigen. Jeszcze temat rozkminiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


, ale gdyby jednak przyszło mi do głowy stawiać coś na rzeczonej szafce wysokości 40 cm i prawie 200 cm długiej, czy taki narurowiec dałoby radę z sensem w niej upchnąć? Szafka robiona wlasnopalcnie z płyt meblowych 18 mm, mocna i ciężka jak nie wiem co.




Moim zdaniem 40cm to troszkę mało na to by w pełni bez problemów obsługiwać system narurowy. Musisz wiedzieć że korpus 10" ma 32cm wysokości a trzeba pamiętać, że zarówno od góry jak i od spodu potrzeba jest trochę miejsca. Zwłaszcza podczas wymiany wkładów poleci trochę wody więc musisz mieć miejsce na podstawienie jakiejś miski pod spód.

Moim zdaniem 50cm to takie minimum.

Więc jeżeli masz możliwość pospawania jakiegoś stelaża to na pewno będzie to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.