Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
na wylocie zapewne będzie można krople liczyć...

Pewny jesteś?:D

-- dołączony post:

Czyli według Ciebie jeden korpus z filtrem 100 mikronów,stawia większy opór niż cały kubełek z różnymi wypełnieniami?

Opublikowano

Przy tej mocy przepływ w miarę zabrudzenia wkładu będzie gasł w oczach, jako mechanik czarno to widzę. Najprawdopodobniej to ten sam silnik co kaskadzie http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aquael_FZN_2_filtr_kaskadowy_do_akwarium__25_23_24___109?gclid=CJ7Bi4aIlb4CFUTMtAodDSIAlg, tylko w innej obudowie. Miałem takową i jako biolog była ok ale wkładając gęstszą gąbkę po tygodniu przepływ spadał znacznie, a działało to w akwa ogólnym przy mniej brudzących rybach.

Opublikowano

Spytać się nie zaszkodziło.No przy tej mocy może być tak jak mówisz.

-- dołączony post:

A tak z czystej ciekawości,czy któryś z was robił test na rzeczywisty przepływ narurowca,tak jak czasami robi się to dla kubłów?

Opublikowano
jeżeli ktoś stosuje filtry 100 micr.,i z tego co kolega tu pisał cena jednego to 4 zł,


Bez przesady na allegro płacisz nie więcej jak 2,40 zł !



tak z czystej ciekawości.Gdyby z ta pompą



Aquael - MK-800 Pompa przepływowa Midi Multi Kani (4185315395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aquael - MK-800 Pompa przepływowa Midi Multi Kani (4185315395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


zrobić jeden korpus z mechanikiem.Ciekawe jak by się to sprawdzało?Mam właśnie tą pompę,w sumie mało prądu pobiera a przepływ całkiem niezły,zwłaszcza na jeden korpus,no i cena niczego sobie.Do małego akwarium mogłoby się sprawdzić.


Testowałem ! Nie nadaje si ę to do niczego no może jedynie do poruszania purigenu w korpusie to jak najbardziej, jako mechanik porażka i to spora.

Opublikowano

Dobrze zgodziłem się z tym że ta pompa się nie nadaje.Po raz trzeci pytam czy ktoś zrobił test "narurowca" na przepływ ze zwykłą pompą?Z czystej ciekawości podzwoniłem po kilku firmach oferujących pompy cyrkulacyjne energooszczędne i dochodzę do wniosku że ten pierwszy bieg przy którym pobierają od 5 do 7W to raczej chwyt marketingowy.Zauważyliście może że podają przy tych pompach pobór mocy,ale przepływ już nie.Dowiedziałem się że na pierwszym biegu ich przepływ wynosi od 200 do 400 l/h,a to są wyniki gdy pompa nie ma na swojej drodze oporów w postaci korpusów z wkładami.Dlatego interesuje mnie czy któryś z was robił test na przepływ z zamontowanymi korpusami.

Opublikowano


zrobić jeden korpus z mechanikiem.Ciekawe jak by się to sprawdzało?



U mnie to funkcjonuje już nie wiem jak długo.

Pompa o przepływie 3500 L/h w akwarium (schowana za kamieniami) pcha wodę do korpusu narurowca poza akwarium. Używam filtrów 10mikro a nie 100, wiem, w miarę duże opory, ale jakoś nie narzekam. Co tydzień muszę z wkładu odwinąć część sznurka i działa kolejny tydzień.

Nie mam problemu z zanieczyszczeniami, jednak jest to tylko filtracja mechaniczna, za biologię robi mi kubełek, który podpiąłem zamiast sumpa (którego szybko wyrzuciłem) do wylotów z komina - więc do kubełka wpada mi naprawdę mała ilość zanieczyszczeń mechanicznych (kubełek otwierałem po 4 latach, bo zaczął ciec, i nie był za wiele zanieczyszczony).

Kolejnym bio - jest hydroponika.

Opublikowano
Zamieszczone przez stan Zobacz posta


zrobić jeden korpus z mechanikiem.Ciekawe jak by się to sprawdzało?



Heh , to nie moja założenia tylko Grzesia77 ! Ja się odniosłem do tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.