Jump to content

Demasoni + sprengerae?


Recommended Posts

I znów proszę Was o pomoc. Chodzi mi po głowie zmiana obsady i jest to już przesądzone. Dlatego zadam Wam pytanie. Czy obsada Pseutropheus demasoni + Iodotropheus sprengerae ma rację bytu? Sprengerae na roślinnej diecie sobie da radę ale czy temperament demasoni pozwoli im na wspólne życie w jednym zbiorniku 300l?

Link to comment
Share on other sites

ale czy temperament demasoni pozwoli im na wspólne życie w jednym zbiorniku 300l?

Demasoni to kurdupel ;) który głównie zajmuje się pobratymcami, rdzawek jest masywniejszy i nie terytorialny więc nie powinny wchodzić sobie w drogę.

Link to comment
Share on other sites

A jakie ilości proponujesz kupić eljot? Docelowo pewnie jeden samiec rdzawego się utrzyma, prawda? A jaka ilość demasoni? Bo jak czytam o ilości zgonów podczas docierania to głowa boli. Najlepiej bym chciał docelowo mieć 6 rdzawych i 8 - 9 demasoni. Jak to widzisz? Czy lepiej kupić najpierw mniej sztuk demona i potem dołożyć młode czy od razu więcej młodych? Jak w przypadku tego gatunku lepiej postąpić? Myślałem o kupnie 20 demonów na start i czekać. Do tego mam 5 młodych rdzawych więc wziąłbym jeszcze 5 i z 30 sztuk młodzieży zobaczylbym co wyjdzie. Jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o kupnie 20 demonów na start i czekać. Do tego mam 5 młodych rdzawych więc wziąłbym jeszcze 5 i z 30 sztuk młodzieży zobaczylbym co wyjdzie. Jak myślisz?
Tak bym zrobił i niech się dzieje :)
Link to comment
Share on other sites

Witam wcale nie musi być duża ilość zgonów wśród demasoni , po prostu zbiornik musi być odpowiednio urządzony , nie wiem po co kupować 20 sztuk do tak małego zbiornika ale to Twoja sprawa Pozdrawiam i powodzenia w hodowli


A jeżeli się okaże że jednak się zrobi jesień średniowiecza? Wtedy co? Lepiej Krzysiu dołożyć potem znów młode? To bezpieczne? Nie wiem więc pytam. Wiem że muszę zmienić wystrój aby pojawiło się więcej grot. Na pewno będę pracował nad tym. Chcę uzyskać tutaj jak najwięcej rad i opinii aby poszło mi jak najbardziej gładko :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.