Jump to content

Tło z Ceresit Cr65...


M_sobo
 Share

Recommended Posts

Witam,

moje pytanie związane jest z tłem z Ceresitu, mam obecnie tło ze styropianu pokryte silikonem, czy jak na to nałożę ceresit będzie się trzymał? czy muszę je czymś pokryć np. pianką poliuretanową?

Co o tym myślicie?

Na razie gromadzę materiały jak wszystko będzie to zabieram się za robotę :D


Jeśli ktoś ma Ceresit, chętnie odkupię.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

mam tło ze styropianu + ceresit

ceresit nakładałem bezpośrednio na styropian - wczesniej uformowany wypalarką - dodatkowo ceresitem pomalowałem kawałki węgla (pisałem gdzies tu o tym) efekt jest baaardzo zadowalający - powoli zaczyna porastać glonem

Link to comment
Share on other sites

Marek Makowski
dodatkowo ceresitem pomalowałem kawałki węgla (pisałem gdzies tu o tym) efekt jest baaardzo zadowalający


NO właśnie. Przypominam sobie tamtą dyskusję. Pamiętam też że strasznie na Ciebie naskakiwałem za ten węgiel. Z tego co widzę to jednak Cię to nie zniechęciło.

No i mam pytanko: czy masz już tam ryby i czy wszystko jest ok (chodzi mi o ich zdrowie i ogólne parametry wody) Z tego co pamiętam wybór węgla miał związek z jego niską wagą. Jeżeli wszystko jest ok to może to być rewolucja w dziedzinie dekoracji.


pozdro

Link to comment
Share on other sites

To może ja zabiore głos. Tydzień temu był u mnie Pan po Hongi który w swoich trzech baniakach 300l ma dekoracje ze zwykłego węgla właśnie. Tak mnie to zaciekawiło, że nie dałem mu już spokoju:) Wypytałem o wszystko i w skrócie z parametrami nic się nie dzieje. Opowiadał mi tylko że przed włożeniem dwa tygodnie wymaczał w wodzie i dwa razy dziennie ją wymieniał. Wode jak mówił ma kryształ w każdym akwarium, a także z powodzeniem hoduje pyszczaki.

Jednak osobiście i tak bym węgla nie włożyl:P


Jeżeli Pan to czyta to proszę napisać pikantne szczególiki na forum:)

Link to comment
Share on other sites

tło skończone, już pływa w akwa :D

Jeszcze niech fajnie glonem zarośnie (nie malowałem farbą) i będzie całkiem niezły efekt.

Jeśli ktoś ma zamiar robić tło z ceresitu to radzę wcześniej pokryć styropian i piankę wikolem z piaskiem, lepiej będzie się ceresit trzymał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Wystarczy łamanie lustra wody.  Nigdy nie używałem żadnego "  bulbulatora" ani " człap czapa". Możesz go schować  do szuflady i zapomnieć o nim.
  • łakuś
   A jeszcze jedno pytanie podczas używania protocaps wystarczy ruch tafli wody czy muszę mieć jakiś bulbulator? Pytam bo akwarium stoi w sypialni i nie wyobrażam sobie dzwięku napowietrzacza w nocy.
  • Robson79
   Jeśli na być żółto i niebiesko to na ten litraż proponował bym jednogatunkiwo Chindongo Saulosi. Zakupiłbym 20 sztuk maluchów i później zredukował nadmiar samców.  
  • pulpet
   Gotowej recepty nie ma. Zależy jakie ryby trafisz. Naczytałem się o Maingano wyrzynających w pień wszystko co się rusza, a u mnie asertywne, nie powiem, ale żadnych dramatów nie ma. Ryby mam ponad dwa lata i nie broją jakoś ponad normę. Baniak nie duży. Jak koniecznie chcesz dwa gatunki, to najlepiej klasycznie Saulisi i rdzawe, ale ja bym zrobił Saulosi jednogatunkowo z większa ilością samców. Będzie żółto -niebiesko jak chcesz. Taki baniaczek w układzie 3/10 i masz pięknie.
  • E0nNIk
   Kamienie są na pcv, piasku to na tym zdjęciu praktycznie nie było, tylko tyle co mi spadło jak sypałem trochę na silikon, aby nie rzucał się tak w oczy
  • ziemniak
   Dla mnie najlepszym rozwiązaniem to Saulosi oraz rdzawe. Maingano lubi być najbardziej charakterny z tej trójki. Rdzawe natomiast będą wolniej rosły niż Saulosi dzięki temu możesz uzyskać naprawdę ładne samce. Pamiętaj aby poszukać ładne i dobre jakościowo Saulosi.
  • matejk
   Ch. Saulosi + I. sprengerae ,  Ps. Interruptus  jednogatunkowo (roślinożerca) Ch. saulosi + Ps. cyaneorhabdos  Ch. saulosi jednogatunkowe  Ps. cyaneorhabdos  + I. sprengerae  Socolofi oraz demosoni nie do tego baniaka  
  • novi
  • Jacek_LDZ
   Witam wszystkich serdecznie. Wracam tu po kilku latach przerwy. Przeprowadzka i te sprawy spowodowały, że byłem zmuszony zlikwidować moje poprzednie akwarium. Obecne warunki pozwoliły mi wrócić do hobby i tak od 1,5 tygodnia dojrzewa sobie te niewielkie 240 l. Na prezentację przyjdzie pora w osobnym temacie. Tutaj jednak, chcąc uniknąć błędów, jakie niewątpliwie popełniłem te kilka lat temu chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w wyborze obsady. Czasu jeszcze jest trochę, więc chciałbym wybrać gatunki z rozwagą. Tak jak pisałem akwarium to 240 zbiornik o standardowych wymiarach 120x40x50 cm, w środku polne otoczaki ~ 50-60 kg. Na czym mi zależy? Oczywiście chciałbym dobrać obsadę tak, aby poszczególne gatunki jak najlepiej do siebie pasowały zarówno temperamentem jak i wymaganiami pokarmowymi. Drugą kwestią, może nie najważniejszą ale jednak jest kolorystyka - tutaj chciałbym aby mył to taki mix koloru żółtego i niebieskiego/granatowego. Myślę o max 2 gatunkach. I teraz tak: Z żółto-niebieskich gatunków zastanawiam się nad: Chindongo saulosi, Pseudotropheus interruptus, Metriaclima msobo Magunga (ten chyba odpadł w przedbiegach po przeczytaniu co dzieje się wśród samic po kilku latach) Do któregoś z ww. chciałbym dobrać coś niebieskich gatunków, i tutaj myślę nad: Chindongo demasoni, Chindongo socolofi, Pseudotropheus cyaneorhabdos Z tych dwóch, nazwijmy to grup wyszły mi takie propozycje obsady: P. interruptus + C. demasoni; P. interruptus + C. socolofi, C. saulosi + P. cyaneorhabdos.  Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę połączenie P. saulosi lub P. interruptus z którymś gatunkiem z rodzaju Cynotilapia ewentualnie Iodotropheus sprengerae. Jak to wychodzi żywieniowo i kolorystycznie? Zależy mi na tym niebieskim kolorze, a takim zestawieniu chyba będzie go mało? Podpowiedzcie coś proszę, bo im więcej przeglądam tematów dotyczących obsady, tym nie ukrywam trochę większy mam mętlik w kwestii co do czego będzie pasowało Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam.
  • Bezprym
   Po kuracji protocapsem węgla nie stosowałem, lek i tak z czasem usunie się podmianami a kuracja będzie skuteczniejsza. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.