Kochubtw Opublikowano 24 Marca 2014 #1 Opublikowano 24 Marca 2014 Witam Taka mała aktualizacja po pojawianiu się problemów z filtracją itd oczywiście jeszcze raz wielkie Dzięki dla kolegów z Forum za rady, naprawdę dużo mi pomogło i wiele nauczyło Co do zmian to wymiana na Aquael Turbo 1500 z gęstą gąbką i lekka przebudową kaskady no niestety musi zostać... hmmm a może by tu coś jeszcze dodać ?? Pozdrawiam
bolo141 Opublikowano 24 Marca 2014 #2 Opublikowano 24 Marca 2014 Wrzuć jakiegoś większego kamola bo straszna pustynia jak dla mnie;) 1
Kochubtw Opublikowano 24 Marca 2014 Autor #3 Opublikowano 24 Marca 2014 Wiesz w zasadzie myślałem żeby zostawić jak najwięcej miejsca dla rybek, jedynie co się zastanawiam to dodać trochę łupka na tyły kamyczków by było więcej kryjówek
bolo141 Opublikowano 24 Marca 2014 #4 Opublikowano 24 Marca 2014 Wiesz w zasadzie myślałem żeby zostawić jak najwięcej miejsca dla rybek, jedynie co się zastanawiam to dodać trochę łupka na tyły kamyczków by było więcej kryjówek Może i racja ale w tej chwili Twoje malawi wygląda troszkę jak kotnik . Widać filtry ,wielgachne gabki przy których skałki prawie giną. Nie sądzisz że nawet jeden duży kamień przysłaniający trochę mechanika poprawił by wygląd akwa;) 1
piterf Opublikowano 24 Marca 2014 #5 Opublikowano 24 Marca 2014 Stanowczo za mało kamieni. Dokładając ich postaraj się zakryć te filtry bo nie wygląda to dobrze, i koniecznie zamontuj jakiś skimmer bo masz straszny film bakteryjny. 1
Kochubtw Opublikowano 24 Marca 2014 Autor #6 Opublikowano 24 Marca 2014 W sumie racja pomyśle nad jakimiś kamieniami na te filtry
bartnik19911 Opublikowano 25 Marca 2014 #7 Opublikowano 25 Marca 2014 Ogolnie mi sie podoba tylko kamieni za malo jak dla mnie 1
Misiek Opublikowano 25 Marca 2014 #8 Opublikowano 25 Marca 2014 Wiesz w zasadzie myślałem żeby zostawić jak najwięcej miejsca dla rybek Masz ryby z grupy mbuna, zyjące na skałach-kamieniach, lubiące kryjówki. I do nich musisz dostosować wystrój wnętrza, niezależnie od preferencji czy tego co komu się podoba. 1
Kochubtw Opublikowano 25 Marca 2014 Autor #9 Opublikowano 25 Marca 2014 Rozumie prosto po pracy wziąłem się za robotę co prawda popełniłem głupi błąd wcześniej ale myślę ze nic się nie stanie w przyszłości otóż jak zakładałem baniaczek pod piaskiem dałem styropian ok 2cm a rano jak wstałem zaskoczył mnie fakt ze dosłownie dryfował na powierzchni akwarium ... ze względu ze kamyki jakie miałem przedtem mogły być za lekkie, nie mam pojęcia, i do teraz pod piaskiem nie mam nic... =< te co teraz mam rozłożone za wiele nie ważą wiec myślę ze będzie ok tym bardziej ze podstawę akwa mam 8mm. Co do zakrycia filtracji to za wiele nie zdziałałem no ale stwierdziłem ze jednak już musi tak zostać aczkolwiek nie rzuca się tak w oczy sorry za jakość zdjęć lekko mętna woda była. Dzięki za porady, pozdrawiam
Misiek Opublikowano 25 Marca 2014 #10 Opublikowano 25 Marca 2014 Zawsze to trochę kryjówek więcej, ale jeszcze nie to co Ci podpowiadaliśmy - bo wciąż bardzo płasko. Spójrz na wątek kolegi Guban88ok3m- http://forum.klub-malawi.pl/re-102l-pierwsze-malawi-t20835.html - jak zaaranżował podobne rozmiar do Twojego. Spójrz na moją 220. Przejrzyj galerie zbiorników inne tematy, może coś Cię zainspiruje Nie musisz robić z kamieni osiedla wieżowców, ale ułóż coś z wyższych kamieni by zajmowały optycznie 3/4 kamieni. Wtedy też ryby będą pływać po wyższych partiach akwarium, nad kamieniami. Ja sam bardzo lubię serpentynit (dostaniesz w większości składów kamienia), ale jak pójdziesz gdzieś w plener też znajdziesz różne kamienie. Z czasem wszystkie pokryje glon. Jeśli zdecydujesz się na dodanie i układ o jakim piszę, to koniecznie musisz odessać piasek i położyć coś na dno. Na to kamienie i dopiero znów piasek. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się