Jump to content

Brakujące 1,5cm


Recommended Posts

Witam.

Dziś mój ojciec odebrał komodę robioną pod zamówienie, na której ma stanąć akwarium 150x50x60h. Jak się okazało, blat jest o około 1,5cm za wąski tzn. ma 48,5 cm. Ewidentny błąd stolarza bo wiedział jaki ma być wymiar i że to szafka pod akwarium. Jest dwa wyjścia... reklamować i czekać kolejne dwa tygodnie lub stawiać baniak. Co sądzicie? Czy te wystające z tył 1,5-2cm może zaważyć na wytrzymałości szkła? Dodam, że szafka zrobiona z drewna i płyty meblowej.

Link to comment
Share on other sites

Reklamuj, Tata będzie spokojniejszy i TY też, oka nie będzie wkurzało. Co do stolarza = 2 tyg. :| to chyba jakiś żart, gość zjeb*ał robotę, to na drugi dzień powinno być dobrze. Projekt szafki chyba był zrobiony ? podpisany ? zatwierdzony ?

Link to comment
Share on other sites

Chyba, że podstawisz na plastikowej podstawce pod akwarium. Tyle, że to dodatkowy koszt. Ona jest w swojej podstawie jest minimalnie węższa niż dno samego akwarium. Widać o co chodzi patrząc na jej budowę na zdjęciu.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/podstawka-pod-akwarium-prosta-150x50-aquael-i2683582949.html


Tu nieco droższa opcja - http://sanoe.pl/p/pl/5905446005432/aquael+podstawka+pod+akwarium+prosta+150x50+1szt.html


Poszukaj, może znajdziesz gdzieś taniej. Sam mam taką pod moją 220l. Na plus dla niej jest to, że jeśli trochę wody pocieknie po akwarium to szafka jest bezpieczna, wszytko zgarnia ta podstawka. A z niej sobie już powoli woda odparuje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Misiek ale powiem szczerze, że nie podoba mi się taka podstawka. Nie wiem na ile to widać później ale wydaje mi się, że tworzy to taki "rant" wokół akwarium.

Mimo wszystko dzięki za pomoc. Obecnie rozważamy opcję zamówienia akwarium pod wymiar. Przy okazji zrobi się przód i bok w Opti.

Link to comment
Share on other sites

Może się mi się tylko wydawać , ale według mnie to nie powinno mieć najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo akwarium to tylko 1.5 cm z czego dno akwarium bedzie wystawało 5mm a i tak bedzie na jakimś styropianie lub czymś podobnym. Proponuje takie rozwiązanie :

Napisz lub zadzwoń do Przemka Wieczorka i się upewnij czy napewno nic się nie wydarzy , a stolarza pociągnij z kasy , za zaoszczędzone złotówki kup ryby z pewnego źródła .

Obudziła się we mnie Poznańska krew :-)

Link to comment
Share on other sites

Dostałem też propozycję aby najprościej na świecie dokręcić kawałek listwy w miejscu gdzie będzie wystawać szkło. Według mnie to faktycznie te 1,5 cm nie ma najmniejszego wpływu no ale ja znawcą nie jestem i wolałem zapytać tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Spoko, nie każdemu musi się podobać. Mi to akurat było na rękę, stąd propozycja.


Druga opcja, dołożyć jeszcze jeden blat o wymaganym wymiarze, ale to lekka rzeźba i znów koszta. Nie po to zamawiałeś nową szafkę, by rzeźbić i wydawać dodatkową kasę. A jeśli już miałbym robić akwa na nietypowy WYMIAR, to raczej szedłbym w stronę zwiększania a nie zmniejszania :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.