Pumba Opublikowano 16 Marca 2014 #1 Opublikowano 16 Marca 2014 Baniak: 300L (120x50x50) Technika: Filtr kubełkowy HW 302a (Gąbka + ceramika) HW 303a (Wata + ceramika) Grzałka Aquael 200w Hydroponika 100x20x15 napędzana HW 302a Oświetlenie: 2x GU10 4w LED 6000-6500k Podłoże: Piach Dekoracje: Skała serpentynitu Czarne tło Obsada: Melanochromis cyaneorhabdos "maingano" Labidochromis caeruleus Iodotropheus sprengerae
deccorativo Opublikowano 16 Marca 2014 #2 Opublikowano 16 Marca 2014 Bardzo sympatyczne szkiełko no i z zamkniętym cyklem azotowym - szczere gratulacje.. Rozważ ewentualnie takie zmiany. 1/ termometr i grzałka to nie ozdoby akwa choć potrzebne. Grzałkę połóż na piasku za skałami a termometr przesuń na boczną szybę. 2/ Jak będziesz miał wolne 36 zł kup dwie takie GU10 koniecznie na diodach 5630 dają dwa razy tyle światła co 5050 a mniej mocy pobierają. Żarówka LED GU10 16SMD5630 6,4W=55W CCD Zimna MOC (4027390471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/40/27/39/04/4027390471@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@40/27/39/04@@AMEPARAM@@4027390471 już teraz nie jest żle ale 2 x 580 lm to już moim zdaniem wystarczająco dużo. Idealnie by było jakbyś znalazł takie żarówki zimne ok 10000K a nie te 6500K wtedy twoje maingano będą na prawdę intensywnie niebieskie mimo że małe ( wiem bo właśnie mam takie same). Kamienie też nabiorą barw.
Pumba Opublikowano 16 Marca 2014 Autor #3 Opublikowano 16 Marca 2014 Szukałem wszędzie żarówek i ciężko dostać w przedziale 6500k. Ostatnio widziałem w jakimś sklepie 6500-7500k bodajże i zastanawiam się nad nimi. A takich jak Ty piszesz 1000k to nie spotkałem nigdzie nawet na allegro
deccorativo Opublikowano 16 Marca 2014 #4 Opublikowano 16 Marca 2014 Szukałem wszędzie żarówek i ciężko dostać w przedziale 6500k. Ostatnio widziałem w jakimś sklepie 6500-7500k bodajże i zastanawiam się nad nimi. A takich jak Ty piszesz 10000K to nie spotkałem nigdzie nawet na allegro bo wtedy by się nazywała akwarystyczna a nie dla ludzi. Tylko na aliexpress.com lub na ebayu kupisz takie akwarystyczne. Mają po prostu co którąś diodę zamiast białej niebieską. Jak się domyślam z tych zdjęć to hydroponikę zamontowałeś na półeczce na ścianie nad akwarium a pod tym kinkiet z tymi GU10 i świeci na taflę wody. Najprostszą drogą jest dołożyć oświetlenie nocne niebieskie które będzie świeciło w dzień razem z GU co przesunie barwę pod 10000K a jak wyłączysz na noc GU to pozostanie piękne nocne. Tak robią koledzy dając ledy cree białe i dokładają ze dwa royal blue które oziębiają odbiór światła. Mam taką chińską nocną w szklanej rurze na 230V do odsprzedania bo mam teraz RGB.
Pumba Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Autor #5 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Generalnie nic się nie zmieniło. Maingano ukopał bazę zwiadowczą na środku także coś może się szykować. Yellowki prawie że się rozmnożyły bo samica chyba wypuściła młode ale gdzie są to nie mam pojęcia. Podejrzewam że zjedzone albo dalej trzyma w pysku a nie mogę dostrzec.
Guban88 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #6 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Ten termometr schowaj gdzieś ! [300] Malawi
Pumba Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #7 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Termometr ma być widoczny ;D Inaczej nie będe mógł kontrolować temperatury o niedawno się przydał. Padła mi grzałka
Guban88 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #8 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Ale nie aż tak ! weź go w róg jakoś daj hehe [300] Malawi
Misiek Opublikowano 17 Kwietnia 2014 #9 Opublikowano 17 Kwietnia 2014 Polecam elektroniczny z sondą na przewodzie. Umieszczasz z boku na szafce, w mało rzucającym się dla widzów miejscu. TERMOMETR ELEKTRONICZNY LCD Z SONDĄ SONDA -50 +70C (4135773804) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/41/35/77/38/4135773804@@AMEPARAM@@06@@AMEPARAM@@41/35/77/38@@AMEPARAM@@4135773804
Pumba Opublikowano 25 Maja 2014 Autor #10 Opublikowano 25 Maja 2014 Tak akwarium wygląda po kolejnej i chyba już ostatniej zmianie oświetlenia. Zrobiłem belkę opartą o 5 modułów Samsunga na diodach 5630 i 1m taśmy Led niebieskiej. W między czasie również wykonałem pokrywę ze spienionego PCW
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się