Jump to content

700l jaka filtracja?


Paćka87

Recommended Posts

Dwa filtry jbl 1500 jako biologiczne czy jeden jako biolog a drugi jako mechanik?

Jak dla mnie oba rozwiązania się nie nadają. Jbl 1500 jako biolog wystarczy w zupełności a jako filtr mechaniczny nie nadaje się. Będzie po prostu za słaby. Musiałbyś pomyśleć o jakimś filtrze wew z gąbką ewentualnie o narurowcu.

Link to comment
Share on other sites

no tak jeden biolog i jeden mechanik, ale ja nie chce nic w sodku zadnej gabki, a nie znam sie na tym narurowym, chyba cos pomieszałes, bo napisales ze jbl 1500 jako mechanik wystarczy a pozniej ze jako mechanik nie nadaje sie :P

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli zamontujesz w akwarium cyrkulatory (falowniki) to w zupełności drugi starczy Ci jako mechanik. Na tak duże akwarium przydałyby się 2 falowniki JVP-101. Wtedy będzie na tyle dobra cyrkulacja aby zewnętrzny wyłapał wszystkie śmieci. Koszt tych falowników to 70-80zł więc koszt niewielki.

Link to comment
Share on other sites

Wyjdzie podobnie, chociaż prawdopodobnie drożej. Zależy jak go rozwiążesz. Najtańsza opcja to JBL 1501 jako biolog i głowica z gąbką jako mechanik. Możesz spróbować zrobić z jednego zewnętrznego mechaniczny, a z drugiego biologiczny, tylko bez jednego, albo nawet dwóch falowników się w środku nie obejdzie. Wszystko zależy też od tego ile będziesz miała ryb.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.