Jump to content

moje pierwsze MALAWI


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.

Nareszcie po prawie 10-ciu miesiącach pracy nad swoim akwarium, mogę je zaprezentować. Pojemność 600 litrów dwa filtry zewnętrzne tetra tec ( ex 1200 mechaniczny i ex 600 biologiczny). Oświetlenie wstawiłem nowe na przód 3x po 14W Powerglo i stare oświetlenie jeszcze będzie do wymiany które jest na środku pokrywy 4x36W to są 3x lifeglo i 1x sunglo.

Na razie brak roślinności. tymczasowo 6 pyszczaków jeszcze przez jakieś 2-3 tygodnie.

Jak na razie to chyba tyle, jeszcze będzie trochę zmian, gdyż dużo błędów popełniłem, przez brak cierpliwości. Ale człowiek uczy się na błędach ;).

Mam nadzieję że się spodoba...

post-13749-1469571577129_thumb.jpg

post-13749-14695715771545_thumb.jpg

post-13749-14695715772483_thumb.jpg

post-13749-14695715772647_thumb.jpg

post-13749-14695715772801_thumb.jpg

post-13749-14695715772945_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki:).

Jutro doleję wody do pełna, więc będzie trochę lepiej z oświetleniem, bo na razie ucieka światło;) heh jeśli można tak powiedzieć, a bałem się lać do pełna zanim nie ubezpieczyłem mieszkania hehe, bo akwarium stało 10 miesięcy bez wody, a po drugie musiałem rozklejać wsporniki na górze szklane żeby wsadzić rzeźbę w trzy osoby na styk;).

Próbowałem na zdjęciach jakoś uchwycić jaskinie jakie tam są porobione i pod rzeźbą, ale nie da rady nie widać tej głębi i zdjęcie tego nie oddaj :(. chyba że kiedyś wymyślą aparat 3D ;)

Link to comment
Share on other sites

Celem było połączenie tła z dekoracją i jednocześnie zrobienie na wysokości drugiego dna też z piaskiem kwarcowym, nie wiem czy dobrze widać na zdjęciach ten mostek w którym jest piasek i przechodzi on na lewo i prawo w głąb skałki miedzy kilkoma filarami tak jakby w grotach:).

Co prawda teraz bym zrobił trochę inaczej, ale nie szybko będzie następna rzeźba, gdyż trochę kasy pochłonęła, między innymi trzy lutownicę, trzecia się nie spaliła:), 35kg CX-5, trzy puszki farby, dużo styropianu i sporo zarwanych nocy.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero się uczę jeśli chodzi o obsadę, wczoraj sporo się dowiedziałem bo facet z zoologicznego mówił co innego a tu się dowiaduje co innego na forum... miejsca dużo zajęła rzeźba bo około 1/4, ale efekt jest mniej więcej taki jaki planowałem, rybki pływają przeważnie z przodu ale tez i często miedzy jaskiniami połączonymi ze sobą tunelami itp, tylko że na zdjęciach nie widać tych łączonych tuneli zwłaszcza przy dnie i bliżej tylniej ściany akwarium. Na razie jest 6 rybek i nie mam problemu by ich znaleść lub widzieć jednocześnie wszystkie sześć na raz:).

-- dołączony post:

Te rybki to chyba roślinożerne z co facet mówił to są najłagodniejsze z pyszczków. chciałem żeby były żółte miedzy innymi bo one najwięcej rozjaśnią akwarium i dodadzą kolorów.

I jeszcze czeka mnie budowa filtra, bo wczoraj na czacie się dowiedziałem że biologa mam za małego a mechaniczny to najlepiej zrobić...

Link to comment
Share on other sites

Te wszystkie groty / zakamarki / bajery powodują, że mogą tworzyć się martwe strefy gdzie będą zalegać nieczystości. Zwłaszcza ciekawi mnie jak to będzie w przypadku "pięterka z piaskiem". Interesujący pomysł i bardzo orginalny, ale ciekaw jestem jak to wszystko zafunkcjonuje.


Jaką masz filtrację?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.