Morfeusz Opublikowano 19 Grudnia 2013 #1 Opublikowano 19 Grudnia 2013 Witam wszystkich użytkowników. Nareszcie po prawie 10-ciu miesiącach pracy nad swoim akwarium, mogę je zaprezentować. Pojemność 600 litrów dwa filtry zewnętrzne tetra tec ( ex 1200 mechaniczny i ex 600 biologiczny). Oświetlenie wstawiłem nowe na przód 3x po 14W Powerglo i stare oświetlenie jeszcze będzie do wymiany które jest na środku pokrywy 4x36W to są 3x lifeglo i 1x sunglo. Na razie brak roślinności. tymczasowo 6 pyszczaków jeszcze przez jakieś 2-3 tygodnie. Jak na razie to chyba tyle, jeszcze będzie trochę zmian, gdyż dużo błędów popełniłem, przez brak cierpliwości. Ale człowiek uczy się na błędach . Mam nadzieję że się spodoba...
krzysiutoja Opublikowano 19 Grudnia 2013 #2 Opublikowano 19 Grudnia 2013 Witam mi się podoba a jeszcze bardziej by mi się podobało jak by tam non mbuna pływała;) a tak na poważnie co by nie pływało to powodzenia w hodowli
eljot Opublikowano 19 Grudnia 2013 #3 Opublikowano 19 Grudnia 2013 Witam Akwa inne hmm wulkaniczne mnie się podoba.
Morfeusz Opublikowano 19 Grudnia 2013 Autor #4 Opublikowano 19 Grudnia 2013 Dzięki:). Jutro doleję wody do pełna, więc będzie trochę lepiej z oświetleniem, bo na razie ucieka światło;) heh jeśli można tak powiedzieć, a bałem się lać do pełna zanim nie ubezpieczyłem mieszkania hehe, bo akwarium stało 10 miesięcy bez wody, a po drugie musiałem rozklejać wsporniki na górze szklane żeby wsadzić rzeźbę w trzy osoby na styk;). Próbowałem na zdjęciach jakoś uchwycić jaskinie jakie tam są porobione i pod rzeźbą, ale nie da rady nie widać tej głębi i zdjęcie tego nie oddaj . chyba że kiedyś wymyślą aparat 3D
pablojogi Opublikowano 19 Grudnia 2013 #5 Opublikowano 19 Grudnia 2013 bardzo ciekawy aranż mnie się również podoba:-)
Morfeusz Opublikowano 19 Grudnia 2013 Autor #6 Opublikowano 19 Grudnia 2013 Celem było połączenie tła z dekoracją i jednocześnie zrobienie na wysokości drugiego dna też z piaskiem kwarcowym, nie wiem czy dobrze widać na zdjęciach ten mostek w którym jest piasek i przechodzi on na lewo i prawo w głąb skałki miedzy kilkoma filarami tak jakby w grotach:). Co prawda teraz bym zrobił trochę inaczej, ale nie szybko będzie następna rzeźba, gdyż trochę kasy pochłonęła, między innymi trzy lutownicę, trzecia się nie spaliła:), 35kg CX-5, trzy puszki farby, dużo styropianu i sporo zarwanych nocy.
grodek Opublikowano 20 Grudnia 2013 #7 Opublikowano 20 Grudnia 2013 Ciekawy aranż tylko zabiera sporo z pojemności zbiornika. A jak ryby pochowają się Tobie w tych grotach, to za wiele się nimi nie nacieszysz . Jaka planujesz obsadę ?
Morfeusz Opublikowano 20 Grudnia 2013 Autor #8 Opublikowano 20 Grudnia 2013 Dopiero się uczę jeśli chodzi o obsadę, wczoraj sporo się dowiedziałem bo facet z zoologicznego mówił co innego a tu się dowiaduje co innego na forum... miejsca dużo zajęła rzeźba bo około 1/4, ale efekt jest mniej więcej taki jaki planowałem, rybki pływają przeważnie z przodu ale tez i często miedzy jaskiniami połączonymi ze sobą tunelami itp, tylko że na zdjęciach nie widać tych łączonych tuneli zwłaszcza przy dnie i bliżej tylniej ściany akwarium. Na razie jest 6 rybek i nie mam problemu by ich znaleść lub widzieć jednocześnie wszystkie sześć na raz:). -- dołączony post: Te rybki to chyba roślinożerne z co facet mówił to są najłagodniejsze z pyszczków. chciałem żeby były żółte miedzy innymi bo one najwięcej rozjaśnią akwarium i dodadzą kolorów. I jeszcze czeka mnie budowa filtra, bo wczoraj na czacie się dowiedziałem że biologa mam za małego a mechaniczny to najlepiej zrobić...
krzysiutoja Opublikowano 20 Grudnia 2013 #9 Opublikowano 20 Grudnia 2013 Nie chce być nie miły ale tyle pracy włożyłeś a nie wiesz jakie ryby wpuszczasz ? dziwne
greghor Opublikowano 20 Grudnia 2013 #10 Opublikowano 20 Grudnia 2013 Te wszystkie groty / zakamarki / bajery powodują, że mogą tworzyć się martwe strefy gdzie będą zalegać nieczystości. Zwłaszcza ciekawi mnie jak to będzie w przypadku "pięterka z piaskiem". Interesujący pomysł i bardzo orginalny, ale ciekaw jestem jak to wszystko zafunkcjonuje. Jaką masz filtrację?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się