Damian780425 Opublikowano 12 Grudnia 2013 #11 Opublikowano 12 Grudnia 2013 Witam Jesteśmy na podobnych etapach pracy ja mam filtrację ty masz szkło ;-) Jak już masz wszystkie graty do do budowy to chyba warto się pokusić . Tak jak pisałeś ten zbiornik ma być inny ;-). Kubły pewnie już były . Nie spotkałem na forum nikogo kto by żałował że zbudował taki system . Ja też zainspirowałem się filmem Stana ;-). Jeśli masz mało miejsca to spróbować by można zmontować na wężach elastycznych ( takie które się nie zaginają ). Pamiętaj , że biologie możesz trochę upchnąć ( podobno bezobsługowa ) Dostęp do mechaników potrzebny z oczywistych względów . Ja zabrałem się za budowę od filtracji i oświetlenia ze względu na KASE . Gdybym najpierw kupił szkło to pewnie bym skończył z kubełkami i oświetleniem standardowym ;-) Ja kibicuje !!! Tu masz moje wypociny uzupełnione o stałą podmianę wody :
carpov Opublikowano 12 Grudnia 2013 Autor #12 Opublikowano 12 Grudnia 2013 No to cieszę się że jest kibic !!! właśnie dziś padł mi jbl 900....także sprawa jest chyba się klaruje od jutra zaczynam klejenie
Kamil777 Opublikowano 6 Stycznia 2014 #13 Opublikowano 6 Stycznia 2014 Witam! Nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy do akwarium o wymiarach 200x50x50 wystarczy taka jedna POMPA CIRCULATOR 2000 AQUAEL? Czy lepiej kupić dwie 1000 lub 1500? Chodzi głownie o to czy lepiej się sprawdzi jedna pompa o większej mocy czy dwie o słabszej po przeciwnej stronie akwa.
waszek18 Opublikowano 7 Stycznia 2014 #14 Opublikowano 7 Stycznia 2014 IMHO Musisz mieć pompę 2000 litrów plus cyrkulator jvp o dużym przepływie.
krzysiek2301 Opublikowano 7 Stycznia 2014 #15 Opublikowano 7 Stycznia 2014 carpov pochwal się jak wyszedł narurowiec, jestem ciekaw efektu końcowego
Kamil777 Opublikowano 7 Stycznia 2014 #16 Opublikowano 7 Stycznia 2014 carpov pochwal się jak wyszedł narurowiec, jestem ciekaw efektu końcowego Może być ten JVP-101B 3000 L/H ? I jak go najlepiej ustawić bezpośrednio pod powierzchnia wody czy tak aby zbierał co jest na dnie?
carpov Opublikowano 15 Stycznia 2014 Autor #17 Opublikowano 15 Stycznia 2014 carpov pochwal się jak wyszedł narurowiec, jestem ciekaw efektu końcowego Heh idzie to jak krew z nosa....z kilku powodów. Jak na złość akurat teraz (czyt. ostatni miesiąc) mam dużo dodatkowej pracy która zajmuje mi wszystkie popołudnia, żeby było weselej to dodatkowo w samą wigilię strzeliła mi rurka z ciepłą wodą w łazience..no i mam nieplanowany remont łazienki. Jestem mega wku..ny bo szkiełko puste stoi a ryby duszą się w akwa przejściowym. Coś tam grzebnę....ale nic to, w końcu kiedyś stanie. STAN PRAC NA DZIEŃ DZISIEJSZY: - poklejone doloty i wyloty z akwa - skompletowana i poklejona cała hydra związana z (pół)automatyczną podmianką - sklejona instalacja z 2 równoległymi narurowcami (mechanik) - w 70% sklejona pozostała część 3 narurowców + bybass (bio+chem) I teraz pytania do was: 1) Niepokoi mnie jedna sprawa. Śrubunki do pompy grundfosa mam stalowe/żeliwne?. Jakie macie u siebie zastosowane...bo raczej pewne że jak dostaną wodę to pojawi się ruda. 2) Czym kleiliście u siebie rury...bo jak oglądam wasze filmy to instalacja jest czysta, estetyczna nie widać klejenia..u mnie wręcz przeciwnie. -- dołączony post: Co do śrubunku pompy - potraktowałem go wodą i mamy to Olać rudą czy montować stalowe (zabezpieczone) pomalowane na czarno ?
eljot Opublikowano 15 Stycznia 2014 #18 Opublikowano 15 Stycznia 2014 1) Niepokoi mnie jedna sprawa. Śrubunki do pompy grundfosa mam stalowe/żeliwne?. Jakie macie u siebie zastosowane...bo raczej pewne że jak dostaną wodę to pojawi się ruda. Korpus pompy C.O. też masz żeliwny, jak woda będzie non stop w układzie to rudej nie będzie
piterf Opublikowano 15 Stycznia 2014 #19 Opublikowano 15 Stycznia 2014 1) Niepokoi mnie jedna sprawa. Śrubunki do pompy grundfosa mam stalowe/żeliwne?. Jakie macie u siebie zastosowane...bo raczej pewne że jak dostaną wodę to pojawi się ruda. Tym się nie przejmuj. 2) Czym kleiliście u siebie rury...bo jak oglądam wasze filmy to instalacja jest czysta, estetyczna nie widać klejenia..u mnie wręcz przeciwnie. Tak tylko jest na zdjęciach u mnie także miejsca klejone wyglądają -tak sobie ale kto by sie tym przejmował. Najważniese aby wszystko było szczelne.
Damian780425 Opublikowano 16 Stycznia 2014 #20 Opublikowano 16 Stycznia 2014 Widzę że w szafce masz klej do rur , i masz racje jest on inny od tych przeźroczystych jednak bym się tym nie martwił , ja mam połowe na przeźroczystym a resztę na takim samym jak ty . I w dodatku wydaje mi się że lepiej się kleji na ten drugi (miodowy ).
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się