Jump to content

Pierwsze szkło 240l


Recommended Posts

Witam. Jestem Rafał z okolic Tarnowskich Gór. Do tej pory miałem małe szkło 40l mieczyki,molinezje itp. Wreszcie przyszedł czas na Malawi. Zaczynam od zera i jeszcze dużo przede mną wiedzy do ogarnięcia ale dzięki znalezieniu tego forum jestem dobrej myśli :). Zbiornik 240l dł 120cm, Juwel, Świetlówki 2x 38w Daylght, filtry Kubełek unimax 250 i wewnętrzny chińczyk 1000l/h, podłoże to piasek o lekko różowawym zabarwieniu ( w sklepie wyglądał na szary :P (na wypłatę będzie aquael 2000) a to filmik z moich wypocin które stworzyłem.


Obecnie dodałem 120cm kurtynę powietrzną na tylną ścianę akwarium. Zapraszam do oglądania i komentowania. Jestem z tych którym krytyka wpływa na ambicję i mobilizuje do poprawy xdxd Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co bym zrobił to wyłączył tylną świetlówkę da to fajny efekt koniecznie czarne tło uwydatnisz kamienie :) naprzód dałbym power glo, ja mam w 200l aquael 1000 i robi zupę więc nie wiem czy potrzebujesz az taki mocny. :)


i tak kurtyna nie w moimi stylu ale to już kwestia gustu :D

Link to comment
Share on other sites

ja mam w 200l aquael 1000 i robi zupę więc nie wiem czy potrzebujesz az taki mocny.
Zupę to raczej mogą ci zrobić ryby ;), w 240l min to 1500l/h chyba że ktoś ma bardzo oszczędny wystrój.

To nie dział o filtracji więc koniec z OT.

Link to comment
Share on other sites

1. Zdecydowanie nie opieraj kamieni o szyby - ten kamień po lewej stronie nie może tak stać, bo może zrobić się przykro...

2. Pomimo pkt 1 postaraj się zakryć sprzęty. Są na to sposoby bez opierania kamieni o szybę - możesz w galerii poszukać inspiracji jak inni mają to rozwiązane.

3. Termometr - out. Używaj go tylko wtedy gdy potrzebujesz.

4. Bąbelki w różnych postaciach to kwestia Twojego gustu - jak Ci się to podoba to może być, bo na pewno nie szkodzi.

5. Jako tło dobrze sprawdza się i zajmuje mało miejsca wewnątrz akwarium (czego zdaje się obawiasz) spienione pcv. Poczytaj np w tym wątku http://forum.klub-malawi.pl/matowe-tlo-t20238.html?&highlight=t%C5%82o+spienione

6. Martwisz się o miejsce zabierane przez tło, natomiast dowaliłeś moim zdaniem zdecydowanie za dużo kamieni do środka. Moim zdaniem połowa kamieni z tego co masz wystarczy. Najlepiej wywal te najbardziej kwadratowe cegłówki, a z pozostałych usyp jedno dwa - zdecydowanie mniejsze kupki kamoli. Domyślam się, że chciesz hodować mbunę, która lubi kamienie, ale jeśli będzie ich zbyt dużo rzadko będziesz widywał swoje rybki. To rybki mają być główną atrakcją akwarium, a nie dekoracje;)

7. Nie słuchaj laika który radzi Ci pod filmem dać żwirek do akwarium. Piasek jest jak najbardziej w porządku i najlepszy dla naszego biotopu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nic złego w zastosowani zwirku w akwarium z malawi , ale trzeba to zrobic z glowa bo jak wszyscy wiemy pyski uwielbiaja dlubac w piachu . Mozesz to sobie wykombinowac w sposob pol na pol albo 3/4 piachu reszte zwiru nie ma przeciwskazan , malo tego powiazanie piachu ze zwirem bardzo fajnie wyglada robi imitacje takiej plazy.


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.