nabe Opublikowano 14 Grudnia 2013 #11 Opublikowano 14 Grudnia 2013 ... a po kilku tygodniach pracy ryb będziesz miał w akwarium nieciekawą jednorodną mieszaninę. Dziękuję bardzo
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Grudnia 2013 #12 Opublikowano 14 Grudnia 2013 Nie ma nic złego w zastosowani zwirku w akwarium z malawi , ale trzeba to zrobic z glowa bo jak wszyscy wiemy pyski uwielbiaja dlubac w piachu . Mozesz to sobie wykombinowac w sposob pol na pol albo 3/4 piachu reszte zwiru nie ma przeciwskazan , malo tego powiazanie piachu ze zwirem bardzo fajnie wyglada robi imitacje takiej plazy. pozdrawiam ..wg mnie jak piach wymiesza się ze żwirem to wygląda gorzej jak źle!! A wymiesza się na pewno!! Chyba ,że komuś tak się podoba!!
zydanet83 Opublikowano 14 Grudnia 2013 #13 Opublikowano 14 Grudnia 2013 Dorzucę kilka słów od siebie ... sam malawi mam od jakiś 3 lat ( ale baniaki mam od 10 roku życia ... teraz mam 30 lat więc troszkę to już mija . ) . Pierwsza podstawowa sprawa to dobranie odpowiedniej gromady ryb . jedni twierdzą że pysie nie żyją z glonojadami - u mnie żyją i czują się świetnie . Chce powiedzieć że warto pomyśleć o pysiach i takich rybach jakie będą ci porządkować dno ... co do wystroju to rób jak chcesz ..... każdy ma swój gust i wymagania ... ja osobiście podchodzę do tego iż filtrów nie chowam za kamieniami itp. może wygląda to gorzej ale za to rybom jest dobrze i porządek mam ... do niedawna tak jak ty opierałem wystrój na łupkach ... ale teraz wymieniłem skały na wapień filipiński .. ryby lepiej sie czują ... co do tła to polecam ci zrobić samemu ... kupne są lipne i oklepane ... a zrobić można szybko samemu za małe pieniądze wystarczy opalarka steropianń ( do ociepleń ) zaprawa do zbiorników z pitną wodą i barwnik .... powodzenia ...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Grudnia 2013 #14 Opublikowano 14 Grudnia 2013 Pierwsza podstawowa sprawa to dobranie odpowiedniej gromady ryb . jedni twierdzą że pysie nie żyją z glonojadami ..pysie tolerują zbrojniki! Ale zbrojnik w naturze żyje w Amazonce a nie w Malawi!! Wtedy nie powiesz ,że masz biotop Malawi tylko akwarium z pyszczakami i innymi rybami:))
nabe Opublikowano 14 Grudnia 2013 #15 Opublikowano 14 Grudnia 2013 Bardzo dużo wielokropków. Jednak mimo wszystko to ryby, które trudno połączyć w idealnie szczęśliwym zwiążku.O dno doświadczony akwarysta powinien zadbać samemu, takie moje zdanie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się