Skocz do zawartości

Wymarzone 720 litrów Foto story .


Rekomendowane odpowiedzi

Zawory z dwoch stron przy korpusach są potrzebne, zeby bez koniecznosci wyłączania pompy co za tym idzie calej filtracji ,wymienic lub wyczyscic wklady. Zakrecasz zawory, puszczasz wode bajpasem a korpus bez problemu odkrecasz. Przemys to moze warto to zmienic póki jeszcze nic nie ma ,a w przyszlosci to olbrzymie ulatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fajny projekt się szykuje.

Ja dałbym jednak jakąś nogę pod spód co by odciążyć ścianę.

Zawór na Fbf-ie jeden wystarczy tak jak napisałeś za pomocą jego wyregulujesz przepływ przez korpus. Co do reszty korpusów to jednak przemyślałbym dołożenie zaworów będziesz miał łatwiej przy wymianie wkładów a i tak bez miski ani rusz . Masz jednak dużo miejsca pod spodem więc także da radę.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Obejrzałem filmik jest ok. Słyszałem, że żonkę masz spoko ;) będzie Cię wspierać w dalszych etapach projektu :D


Nie mam doświadczenia w budowaniu instalacji narurowych ale przed korpusem z FBF-em i korpusem na purigen dał bym dodatkowy zawór aby mieć większą regulację przepływu wody. Poniżej przykład:

m2b1AFVI7Jmf4XgDgTVyZXnwTSqvGFdQh3m8-DYEIyg=w408-h225-p-no

Jest to moje zdanie, oczywiście mogę się mylić :rolleyes: .


Fajnym rozwiązaniem było by też danie dwóch dodatkowych korpusów (wkład sznurkowy + węgiel) na dolewce wówczas miał byś pewność, że do akwa wędruje woda pozbawiona różnego rodzaju syfu ;) Można to zrobić ale nie trzeba ;)


Czekam na kolejne filmiki ;) Pozdrów, żonkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mała aktualizacja wideo .




Pozdrawiam




Dobra robota.

Jednak mam dwie małe uwagi mianowicie:

-W FBFie (być może mi się wydaję) te otwory w rurce są trochę zbyt duże.

-Jeśli na korpusach masz odpowietrzniki wkręcane to ja bym zostawił sobie troszkę więcej miejsca nad korpusami,dałoby to lepszy dostęp do odpowietrzników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury w FBFie faktycznie mogą być nie trafione ale to łatwe do usunięcia , co do odpowietrzników to przez ( FBFy ) woda przepływa od d..y strony tak więc same się odpowietrzą . Natomiast mechaniki będą zalewane od tyłu po wymianie i po problemie .

Tak mi się wydaje ;-) Wszystko okaże się po zalaniu.

-- dołączony post:

żona to fakt śmieszka na maxa:-) no i narazie tylko narurowiec, kiedy szkło będzie??????????????/


Żonka dostała nominację do najlepszej roli drugoplanowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury w FBFie faktycznie mogą być nie trafione ale to łatwe do usunięcia , co do odpowietrzników to przez ( FBFy ) woda przepływa od d..y strony tak więc same się odpowietrzą . Natomiast mechaniki będą zalewane od tyłu po wymianie i po problemie .

Tak mi się wydaje ;-) Wszystko okaże się po zalaniu.

-- dołączony post:



Żonka dostała nominację do najlepszej roli drugoplanowej :P


całkiem zasłużenie:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.