Skocz do zawartości

Obsada 600l


brizer

Rekomendowane odpowiedzi

Że też ja tego wcześniej nie widziałem: http://forum.klub-malawi.pl/piekno-zbiornikow-sondaz-t19075p5.html


no i teraz na taki skład podstawowy mam chrapkę:

Melanochromis Maingano - zaznaczam, że mam już 1 parę tych rybek

Metriaclima Msobo magunga

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus Acei

Metriaclima Red Red


ew. rezerwowi:

Metriaclima sp "zebra chilumba" luwino reef

Metriaclima sp.Membe deep

Pseudotropheus demasoni

Labeotropheus trewavasae "Zimbawe Rock


Czy skład podstawowy pasuje do siebie?

I w jakich ilościach zakupić poszczególne gatunki?

No i czy wpuścić jeszcze kilka Maingano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza obsada odpada. Samiczki msobo i sulosi bardzo podobne do siebie a po drugie do tego jeszcze red redy, będzie strasznie pomarańczowo.

Druga obsada jak najbardziej na tak. Tylko z demasonkami jest rożnie, rybka ta jest nie polecana dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. wykreślam zatem

saulosi, na miejsce których wskakuje demasoni?

red redy, na miejsce których wskakuje chilumba?

Czy tak może być? W założeniu rezerwowi tworzą ławkę jak w sporcie :)


Byłoby zatem tak:

Melanochromis Maingano

Metriaclima Msobo magunga

Pseudotropheus Acei

Metriaclima sp "zebra chilumba" luwino reef

Pseudotropheus demasoni


Nie mam do końca przekonania do Acei, choć wiele osób zwraca uwagę na urodę tej ryby ( której ja nie dostrzegam - ale nie widziałem rybki "na żywo" ), dlatego bez znieczulenia gotów jestem ją odpuścić, jeśli pojawi się inna sugestia rozszerzająca paletę kolorów w akwa. Przypomnę tylko, że akwa pełni rolę przede wszystkim dekoracyjną.


O co chodzi z tymi demasonkami tzn. co powoduje, że są takie trudne dla początkujących? Mam dużo skały, grot etc. - chyba lubią takie klimaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi demasonkami tzn. co powoduje, że są takie trudne dla początkujących? Mam dużo skały, grot etc. - chyba lubią takie klimaty?

P demasoni to ryba nie przewidywalna i bardzo agresywna wewnątrzgatunkowo. Opisuje to z własnego doświadczenia a i myślę że inni zgodzą się ze mną. Ryba bardzo waleczna, często dochodzi do zamęczenia konkurenta. Jest mała przeżywalność tych ryb. A nie chciałbym abyś się zraził zaraz na początku. A po za tym bardzo trzeba uważać z karmieniem. Jest to ryba ściśle roślinożerna. Zastanów się czy tak bardzo chcesz tą rybkę do tej obsady. Może później zrobisz sobie piękne akwa demasonarium. I będzie w całej okazałości oglądał ich zachowanie. A znam takie akwarium coś pięknego:-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby zatem tak:

Melanochromis Maingano

Metriaclima Msobo magunga

Pseudotropheus Acei

Metriaclima sp "zebra chilumba" luwino reef

Pseudotropheus demasoni


Ja mam taką obsadę tylko zamiast maingano mam Labeotropheus trewavasae Chilumba i też pływają w 600l Acei naprawdę ładnie się w tym wszystkim komponują są ruchliwe cały czas na widoku pływają, myślę teraz nad zamianą Chilumby na Marmalade cats fajne ma kolory i jest inna od reszty w tym zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ryba ściśle roślinożerna. Zastanów się czy tak bardzo chcesz tą rybkę do tej obsady. Może później zrobisz sobie piękne akwa demasonarium.


niekoniecznie zatem. Mogę zamienić na Labidochromisa Hongi Sweden? Ładna rybka...


Melanochromis Maingano

Metriaclima Msobo magunga

Pseudotropheus Acei

Metriaclima sp "zebra chilumba" luwino reef

Labidochromis Hongi Sweden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już robisz sobie obsadę roślinożerną

właśnie tego się obawiałem


może redredy zostawię, niebrzydka ta rybka jest...


byłoby tak:

Melanochromis Maingano

Metriaclima Msobo magunga

Pseudotropheus Acei

Metriaclima sp "zebra chilumba" luwino reef

Metriaclima Red Red


albo może Cynotilapia Afra Cobue? z tego co widzę to jest wszystkożerna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.