Skocz do zawartości

anubias


Kasik

Rekomendowane odpowiedzi

no i niestety przebija ta kobieca dbałość o estetykę :)

ładnej wyglądają korzenie schowane w piasku, no i nie wypowiem sie na temat całej białej aranżacji akwarium, czyściutkie kamyczki i bieluśki piasek na jak zima w Zakopanem ale niestety daleka od widoku jeziora, pozwól urosnąć troszkę glonom.

Moja żona mi przez kilka miesięcy truła że akwarium jak było nowe to było fajne a teraz to jest takie porośnięte brzydkimi glonami i żebym spuścił wodę i to wszystko umył :)

Na szczęście odechciało się jej strzępić języka i już mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anubias został przesadzony natomiast kamienie już nie są białe.... nie ruszam tego bo to walka z wiatrakami a po drugie już przywykłam do tego widoku a i moje rybki chętnie sobie podskubują --> dobrze im z tym a to najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

troszke się podłącze do tematu..mianowicie nast. nurzańce szlag mi trafia:/ Słuchajcie te rośliny się jakoś podcina czy co? Nie mam pojęcia co mam zrobić żeby to rosło. Dwa miesiące rwało się do góry ąż miło, wypuszczało nowe pędy a teraz zaś staje się coraz któtszy i ciemnijszy i chyba gnije nawet te nowe pędy... co robić z takimi zniszczonymi liśćmi? To się jakoś pielęgnuje, no i jakie nawozy lub inne rzeczy by coś mi ruszyło to zielsko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke się podłącze do tematu..mianowicie nast. nurzańce szlag mi trafia:/ Słuchajcie te rośliny się jakoś podcina czy co? Nie mam pojęcia co mam zrobić żeby to rosło. Dwa miesiące rwało się do góry ąż miło, wypuszczało nowe pędy a teraz zaś staje się coraz któtszy i ciemnijszy i chyba gnije nawet te nowe pędy... co robić z takimi zniszczonymi liśćmi? To się jakoś pielęgnuje, no i jakie nawozy lub inne rzeczy by coś mi ruszyło to zielsko:)


Masz sam piasek jako podłoże?

Jeżeli tak to przyczyna może tkwić w słabej cyrkulacjo wodnej w podłożu. Jest zbyt zbite.

Jeżeli chcesz naprawdę dobrze posadzić nurzańce- to warto zastosować trochę grubego żwiru w miejscach osadzenia sadzonek.

Można tez podłożyć jakiś gliniasty nawóz- np. Terrapur. Ja stosuje w akwa z Azją, gdzie rosną nurzańce... co tydzień wyrywam rekalmówkę zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Kupiłem 2 tyg temu anubiasa ktorego wstawilem do akwa.Na jego lodyzkach i lisciach mnoza sie czarne kępki niteczek ( jak na zalaczonym zdjeciu ) . Co to moze byc?



To są glony, możesz się ich spodziewać coraz wiecej, na aniubiasie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.