Skocz do zawartości

skalary na pyszczaki


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam


Od ostatniego mojego posta troszkę sie zmieniało w moim baniaczku, pod moja nieobecność żona przerobiła akwarium na baniak ze skalarami i paletkami ;/ Zadam może głupie pytanie ale nie chce popełnić jakiejś gafy. Czy z takowego akwarium jest jakas szansa przerobienia na malawke? Czy należny wszystko wywalić, wyparzyć i nalać świeżej wody i poczekać na ustanie cyklu azotowego ;>


Pozdrawiam

Łuki

Opublikowano

Mbuna też mają nicienie naturalnie występujące w przewodzie pokarmowym i cóż z tego.Jeśli masz działający filtr to połowa problemu za tobą. Zmiana podłoża, dekoracji, zalanie zasadową wodą i śmigasz.

Opublikowano
Jeżeli podejdzie do tematu z głową to ominie cały cykl. Mi się udawało nie raz.

<---------- co masz na myśli ?


Wygotowanie podłoża lub wyparzenie wystarczy ? Czy lepiej wywalić ;>


Filtr zew jest, wewnętrzny tez, nie czyściłem ich od 1,5 miecha bo przymierzam się do zmiany na malawkę :D Tylko czy w nim te robolki nie będą siedzieć? wiem ze zona kilka razy je odrobaczała ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ;>


myślę nad 300l 1 lun 2 gatunkowe ;)

Opublikowano

Ale po co coś gotować, wystarczy dobrze wypłukać.Chyba,że masz tam np. mało przydatny żwir (znacznie lepiej piach) i dużo np. kawałków liści, korzeni itp jak to w czarnych wodach - takie rzeczy nie nadają się do akwa malawi.

Do 300l wejdzie i 3-4 gatunki dobrze dobranej mbuny, możesz tez iść w stronę rodzaju aulonocara, możliwości jest trochę. Tylko podejrzewam,że proporcje tego zbiornika pasowały bardziej pod skalary niż zajmujące dużą powierzchnię dna pyśki.

Opublikowano

Nabe gdy sie nie ma czego sie chce to chwali sie co sie ma :D Wiadomo ze każdy by chciał większy baniak, jednak warunki nie zawsze pozwalają na to;)

W baniaku mam piasek i bardzo drobne kamyczki + korzeń <---- on aut zostaje piach i do tego piaskowce i wapienie.


Odnośnie rybek to w takim baniaku max 6 sztuk skalarów lub paletek bo to tez kolosy rosną ;)

Opublikowano

Ogólnie widzę, że lubisz problemy bo łączenie palet ze skalarami dla przeciętnego akwarysty to pomyłka. Chcesz przejść z ciemnych wód Amazonki ( palety, skalary ) na ryby z jeziora Malawi to zrób całkowity restart, łącznie z czyszczeniem i wyparzaniem filtrów. Czego nie można wyparzyć to potraktuj perhydrolem. Zrób to mocno starannie. jak masz palety to nie trzeba Ci tłumaczyć dla czego . . . . I nie piszę Ci tego tylko dla tego , że gdzieś to wyczytałem a dla tego, że z paletami byłem mocno związany przez ok 11 lat. troszkę z nimi przeżyłem, łącznie z ich rozmnażaniem, walką z robactwem itp. itd.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.