Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szkoda,że autor tematu nie potrafi przyjąć słów krytyki na klate... wielka szkoda. Kolega zabrał swoje zabawki i się zawinął?

Opublikowano
kolega wprowadzi zmiany jesli mu nie zal obecnej obsady,a zycie tych bocji marne


jak się czyta taki bełkot i jemu podobny to ręce opadają.....

Zauważyłem pewną prawidłowość na forach ściśle tematyczny- zostaje utarty pewien stereotyp i większość go powtarza . . . nie widomo po co/. Może żeby przypodobać się ogółowi?????

Z akwarystyką jestem związany pewnie dłużej niż wielu żyje na tym świecie i jeśli ktoś pisze takie brednie jak to co zacytowałem to albo nie ma pojęcia o danym temacie albo jest to wynik świąt.

Łączyłem w swoim życiu masę ryb, które teoretycznie jak pisano na początku nie mogą ze sobą normalnie żyć. Później wielu łączyło ze sobą to ca ja zapoczątkowałem.


Jeszcze jedno- niech ten jegomość wytłumaczy mi i pewnie nie tylko mi co bocjom przeszkadza w życiu z pyszczakami. Na początku wykluczę parametry wody bo te są wyśrodkowane nie skrajne ani dla pyszczaków ani dla bocji. Pożywienie- bocje dostają to co dla nich przeznaczone. Pyszczak nie odważy się zaczepić bocji , a więc wykluczamy kolejne przeciwskazanie.

Także czekam na konkret nie bełkot.

Opublikowano

To co prezentujesz to nic innego jak zaprzeczenie akwarystyki.Twoje "wieloletnie doświadczenie" jednak niczego cię nie nauczyło.

Nie będę się rozpisywał o karmieniu bocji i pyszczaków(także tych o odmiennych preferencjach żywieniowych) bo tam masz taki mix, że niewiadomo czy karmić owsem czy jednak pokarmem dla ryb.

Opublikowano

To jest zupełnie niepoważne.Proponuję taki test, przeczytać na głos kilka razy nazwę tej strony. A później wejść np. na discusforum i zaproponować trzymanie z paletami ryb z Malawi,podpierając się oczywiscie 20-letnim doświadczeniem.Ciekawe jak zareaguje społeczność paleciarzy na ten pomysł.Może przecierasz nowe szlaki w akwarystyce, ale ja tego nie dostrzegam bo się nie znam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.