Skocz do zawartości

Pierwsze malawi


simon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie zakładania swojego pierwszego baniaka Malawi... Akwarium to 260l 130x40x50. Mam pytanie ponieważ chce podłączyć dwa kubełki jeden to tetra ex700 a drugi to hb-302. Tetre mam zamiar wypełnić ceramika i może na samą gore watę a drugi kubełek chciałbym zrobić jako biologiczny, czyli biokulki i watę... Czy zamiast filtra wewnętrznego mogę zamontować jakąś pompę cyrkulacyjna JVP-100. Czy takie rozwiązanie może być i czy JVP-100 nie będzie za słaba.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dwa kubełki i dwa kubełki wypełnione złożem biologicznym. Czyli wychodzi na to że masz dwa kubły biologiczne. Jeżeli tak chcesz to terte zostaw jako biologa wypełnionego po brzegi ceramiką i na górze gąbka. I na rurce wlotowej pamiętaj o prefiltrze. HW302 z racji że ma większy przepływ wypełnij całego gąbkami i on będzie służył jako filtr mechaniczny. I do tego dołożysz jvp 100 i powinno być dobrze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenną radę, w takim razie będzie na liście zakupów 101. Jeszcze jedno mam pytanie:

Czy do środka baniaka pod piasek mogę włożyć gąbkę, którą używa się pod panele lub jakąś karimatę by kamienie w razie czego nie uderzyły w dno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do środka baniaka pod piasek mogę włożyć gąbkę, którą używa się pod panele lub jakąś karimatę by kamienie w razie czego nie uderzyły w dno???

Jak najbardziej możesz tego użyć , chociaż osobiście używam styropianu to on ma jedną wadę, a mianowicie jak się pyski do niego dokopią to lubią go obgryzać i od czasu do czasu muszę odławiać malutkie kawałki styropianu( nie jest to kłopotliwe ale jednak jest to jakaś wada) ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście poszedłem w nieco innym kierunku, choć też tworzywo sztuczne - płyta poliwęglanowa




02_zpsf150339e.jpg

Na dno zamiast styropianu, trafia płyta poliwęglanowa - http://www.wiga.com.pl/108,Artykuly-...e.html?p=p_112 - podpowiedź kumpla z akwarystyką nie związana, pomysł dobry. Wytrzymuje to ciężkie kamienie, jest solidne i nie wypływa do góry tak agresywnie jak styropian. Są różne rodzaje, o różnych przekrojach. Ja tą którą mam, kupiłem przypadkowo, akurat mieli z resztek w cenie -30 % od nominalnej. a To było w wymiarze najbardziej zbliżonym do mi potrzebnego.


PC-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.