Skocz do zawartości

Spartaczone akwarium. Jakie szanse na powódź?


orzech86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przejdę od razu do mojego problemu i obaw z nim związanych.

Kilka dni temu kupiłem używane akwarium 300l 120x50x50

Wczoraj przyszedł znajomy budowlaniec, aby pomóc mi postawić akwarium na stelaż i ewentualnie wypoziomować. Stwierdził, że blat i stelaż są wypoziomowane i wierzę mu na słowo, bo zna się na tym i jest dokładny. Niestety po ustawieniu akwarium okazało się, że pod dolną szybą jest prześwit i akwarium nie dolega do styropianu całą powierzchnią. Przed zalaniem na środku (pod akwarium) widać było delikatny prześwit, aż na drugą stronę (1 może 2 mm). Prześwit był jeszcze widoczny w prawym rogu i był większy od tamtego o może 1mm. Ogólnie akwarium nie miało styczności z blatem na dość dużej powierzchni. Stwierdziłem, że może jak zaleję, to się trochę wyrówna na styropianie i rzeczywiście szpara się zmniejszyła. Ale pozostaje problem naprężeń. Poza tym nadal jestem w stanie wsunąć pod nie kartkę papieru. Na pierwszy rzut oka widać, że akwarium jest sklejone niechlujnie, co można zauważyć na zdjęciach i filmiku, który zaraz dołączę. Widać w dwóch rogach, że szyby chyba nie spasowały się długością i facet to trochę zeszlifował. Wzmocnienia też są bardzo krótkie (23 cm pomiędzy wzmocnieniem a boczną szybą). Niestety nie mam zdjęć sprzed zalania baniaka, bo się pośpieszyłem zamiast najpierw pomyśleć. Zasięgnąłem rady dwóch klubowiczów, ale opinie są rozbieżne na ten temat i sam nie wiem co robić. Zostawić to akwarium i modlić się, że będzie wszystko ok. Czy sprzedać i kupić sobie 240l nowe ze sklepu.

Tutaj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=SFsrhygtAb0&feature=youtu.be

Parę zdjęć: http://imgur.com/ZG4fabg,mzkhwG4,VkBNK3m,YaV2G57,d7tUmKp,qofDoRW,O3FxxpF#0

A tak stało akwarium u gościa od którego to kupiłem: http://www.adverts.ie/fish-tanks/300-litre-aquarium-and-fluval-305-filter/3135083

Gość twierdzi, że akwarium (morskie) chodziło u niego ok. miesiąca (stało w jakimś biurze) i podczas awarii prądu wszystkie rybki poszły się... Widać wyraźnie jak akwarium wystaje poza blat z obu stron i aż dziwne, że nie pękło.

Chyba, że on coś kręci, bo na zdjęciu nie jest zalane nawet do połowy...

Teraz sonda: Pęknie czy nie? Przyjmuje zakłady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic się nie powinno stać. W niektórych hodowlach akwaria stoją na dwóch rurach owiniętych filcem wystających ze ściany, bez jakiegokolwiek blatu. Jedynie tak jak pisał eliot. Pomyślałbym nad wzmocnieniami bo te nie dość, że są krótkie to jeszcze niechlujnie przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.