Jump to content

Spartaczone akwarium. Jakie szanse na powódź?


orzech86

Recommended Posts

Cześć!

Przejdę od razu do mojego problemu i obaw z nim związanych.

Kilka dni temu kupiłem używane akwarium 300l 120x50x50

Wczoraj przyszedł znajomy budowlaniec, aby pomóc mi postawić akwarium na stelaż i ewentualnie wypoziomować. Stwierdził, że blat i stelaż są wypoziomowane i wierzę mu na słowo, bo zna się na tym i jest dokładny. Niestety po ustawieniu akwarium okazało się, że pod dolną szybą jest prześwit i akwarium nie dolega do styropianu całą powierzchnią. Przed zalaniem na środku (pod akwarium) widać było delikatny prześwit, aż na drugą stronę (1 może 2 mm). Prześwit był jeszcze widoczny w prawym rogu i był większy od tamtego o może 1mm. Ogólnie akwarium nie miało styczności z blatem na dość dużej powierzchni. Stwierdziłem, że może jak zaleję, to się trochę wyrówna na styropianie i rzeczywiście szpara się zmniejszyła. Ale pozostaje problem naprężeń. Poza tym nadal jestem w stanie wsunąć pod nie kartkę papieru. Na pierwszy rzut oka widać, że akwarium jest sklejone niechlujnie, co można zauważyć na zdjęciach i filmiku, który zaraz dołączę. Widać w dwóch rogach, że szyby chyba nie spasowały się długością i facet to trochę zeszlifował. Wzmocnienia też są bardzo krótkie (23 cm pomiędzy wzmocnieniem a boczną szybą). Niestety nie mam zdjęć sprzed zalania baniaka, bo się pośpieszyłem zamiast najpierw pomyśleć. Zasięgnąłem rady dwóch klubowiczów, ale opinie są rozbieżne na ten temat i sam nie wiem co robić. Zostawić to akwarium i modlić się, że będzie wszystko ok. Czy sprzedać i kupić sobie 240l nowe ze sklepu.

Tutaj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=SFsrhygtAb0&feature=youtu.be

Parę zdjęć: http://imgur.com/ZG4fabg,mzkhwG4,VkBNK3m,YaV2G57,d7tUmKp,qofDoRW,O3FxxpF#0

A tak stało akwarium u gościa od którego to kupiłem: http://www.adverts.ie/fish-tanks/300-litre-aquarium-and-fluval-305-filter/3135083

Gość twierdzi, że akwarium (morskie) chodziło u niego ok. miesiąca (stało w jakimś biurze) i podczas awarii prądu wszystkie rybki poszły się... Widać wyraźnie jak akwarium wystaje poza blat z obu stron i aż dziwne, że nie pękło.

Chyba, że on coś kręci, bo na zdjęciu nie jest zalane nawet do połowy...

Teraz sonda: Pęknie czy nie? Przyjmuje zakłady ;)

Link to comment
Share on other sites

Akwa z czasem powinno osiąść bardziej i tu nie powinno być problemu, natomiast niepokoją mnie trochę wzmocnienia. Osobiście wyciąłbym je i dał nowe dłuższe, wklejałbym jak najwyżej.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nic się nie powinno stać. W niektórych hodowlach akwaria stoją na dwóch rurach owiniętych filcem wystających ze ściany, bez jakiegokolwiek blatu. Jedynie tak jak pisał eliot. Pomyślałbym nad wzmocnieniami bo te nie dość, że są krótkie to jeszcze niechlujnie przyklejone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.