Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Trzy dni temu moja samica saulosi wypuściła po raz pierwszy swoje młode z pyska (właściwie to widzę tylko jednego jak czasami wypływa z kryjówki). Po wypuszczeniu młodych dziwnie się zachowywała:

- przebywała sama najczęściej za filtrem lub przy powierzchni,

- nie pobierała pokarmu,

- szybki oddech,

- zrobiła się gruba,

- zaczerwienienie odbytu,

Dziś niestety odeszła do krainy wiecznych łowów zastanawiam się co to za choroba. Może bloat? Poniżej zdjęcie zrobione dziś rano.

Dodam jeszcze, że jakieś 3 tygodnie temu straciłem już jedną samicę ale była ona jakaś "wybrakowana" od samego początku kiepsko rosła i była mniejsza od pozostałych o połowę więc myślałem, że to jakiś "nieudany" egzemplarz nie miała żadnych objawów przed zejściem. Nagle znalazłem ją martwą z dziurą w brzuchu.


vsfw.jpgUploaded with ImageShack.com"]vsfw.jpgUploaded with ImageShack.com[/url]

Opublikowano

Co do karmienia to suche wyłącznie o.s.i : spirulina flakes codziennie rano, po południu wybieram coś z : Prostar Maintenance, Prostar Color lub też spirulina. Mrożonki podaję nie częściej niż raz w tygodniu wybieram coś z zestawu: malawimix, solowiec , kryl drobny. Mam je bezpośrednio z Ichthyo Tropic przywożone do mnie prosto od producenta (na pewno nie rozmrożone). Wszystkie pokarmy są świeże. Parametry wody też są OK.

Opublikowano

Na `100 % problem jest w pokarmie , coś nie tak z mrożonkami malawimix tam może być ochotka nie wiem nie podaje tego , jeżeli kryl jest za gruby też może coś takiego wystąpić

--

Odstaw mrożonki na miesiąc i obserwuj ryby

Opublikowano
Na `100 % problem jest w pokarmie

A skąd taka pewność? IMHO gdyby problem tkwił w mrożonkach to chorowało by więcej ryb a padła ta co najprawdopodobniej ich nie jadła przez okres inkubacji. Nie zmienia faktu że, malawimix to "śmietnik" i bym sobie go odpuścił.

Biały zerknij tu http://www.akwarystykaakwariowa.fora.pl/akwarystyka-slodkowodna,4/choroby-ryb-akwariowych-sprawdz-zanim-zapytasz-poradnik,10.html

Opublikowano

Miałem identyczny przypadek . Właśnie dlatego twierdze że to wina w pokarmie , ryby padają rzadko i pojedynczo , nie wiem od czego to zależy , ja obwiniam za to produkty które posiadają ochotkę . Twierdze że jeżeli kolega nie zmieni nic w diecie to będzie miał coraz to mniejszą obsadę czego Mu nie życzę po prostu jestem tego pewien powodzenia i pozdrawiam

Opublikowano

Sęk w tym, że malawimix nie zawiera ochotki. A tak jak pisał eliot wszystkie ryby zajadały się ostatnio robakami prócz samicy, która zdechła bo miała pełen pysk młodych.

Opublikowano

Miałem kiedyś podobny przypadek. Myślę, że najważniejsze jest w tym wszystkim to, że było to pierwsze tarło samiczki. Stres, miesiąc głodówki i ogólne warunki w akwarium mogły się przyczynić do śmierci.


Też podaję produkty IT (w okresie kiedy padła mi samiczka jeszcze ich nie podawałem) i nie widzę problemów u ryb. Niemniej jednak kolejny raz czytam, że nie są one najwyższych lotów (via ten post, tabela żywności).


Jeśli miałbym się doszukiwać przyczyn w mrożonce, to jedyne co mi przychodzi na myśl to łapczywe przyjmowanie pokarmu zaraz po wypuszczeniu małych. Sam wiem, że są w tych mrożonkach jakieś większe fragmenty (czegoś), które mogły by zaszkodzić.

Opublikowano

Może lepiej doszukiwać się przyczyny w wodzie?Jakie masz no3?Karmiąc sama spiruliną nie spodziewałbym się cudów w kondycji tych ryb.Mrożonki tutaj nic nie przeszkadzają saulosim,spokojnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.