Jump to content

Saulosi zgon samicy po inkubacji


Recommended Posts

Trzy dni temu moja samica saulosi wypuściła po raz pierwszy swoje młode z pyska (właściwie to widzę tylko jednego jak czasami wypływa z kryjówki). Po wypuszczeniu młodych dziwnie się zachowywała:

- przebywała sama najczęściej za filtrem lub przy powierzchni,

- nie pobierała pokarmu,

- szybki oddech,

- zrobiła się gruba,

- zaczerwienienie odbytu,

Dziś niestety odeszła do krainy wiecznych łowów zastanawiam się co to za choroba. Może bloat? Poniżej zdjęcie zrobione dziś rano.

Dodam jeszcze, że jakieś 3 tygodnie temu straciłem już jedną samicę ale była ona jakaś "wybrakowana" od samego początku kiepsko rosła i była mniejsza od pozostałych o połowę więc myślałem, że to jakiś "nieudany" egzemplarz nie miała żadnych objawów przed zejściem. Nagle znalazłem ją martwą z dziurą w brzuchu.


vsfw.jpgUploaded with ImageShack.com"]vsfw.jpgUploaded with ImageShack.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

Co do karmienia to suche wyłącznie o.s.i : spirulina flakes codziennie rano, po południu wybieram coś z : Prostar Maintenance, Prostar Color lub też spirulina. Mrożonki podaję nie częściej niż raz w tygodniu wybieram coś z zestawu: malawimix, solowiec , kryl drobny. Mam je bezpośrednio z Ichthyo Tropic przywożone do mnie prosto od producenta (na pewno nie rozmrożone). Wszystkie pokarmy są świeże. Parametry wody też są OK.

Link to comment
Share on other sites

Na `100 % problem jest w pokarmie

A skąd taka pewność? IMHO gdyby problem tkwił w mrożonkach to chorowało by więcej ryb a padła ta co najprawdopodobniej ich nie jadła przez okres inkubacji. Nie zmienia faktu że, malawimix to "śmietnik" i bym sobie go odpuścił.

Biały zerknij tu http://www.akwarystykaakwariowa.fora.pl/akwarystyka-slodkowodna,4/choroby-ryb-akwariowych-sprawdz-zanim-zapytasz-poradnik,10.html

Link to comment
Share on other sites

Miałem identyczny przypadek . Właśnie dlatego twierdze że to wina w pokarmie , ryby padają rzadko i pojedynczo , nie wiem od czego to zależy , ja obwiniam za to produkty które posiadają ochotkę . Twierdze że jeżeli kolega nie zmieni nic w diecie to będzie miał coraz to mniejszą obsadę czego Mu nie życzę po prostu jestem tego pewien powodzenia i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny przypadek. Myślę, że najważniejsze jest w tym wszystkim to, że było to pierwsze tarło samiczki. Stres, miesiąc głodówki i ogólne warunki w akwarium mogły się przyczynić do śmierci.


Też podaję produkty IT (w okresie kiedy padła mi samiczka jeszcze ich nie podawałem) i nie widzę problemów u ryb. Niemniej jednak kolejny raz czytam, że nie są one najwyższych lotów (via ten post, tabela żywności).


Jeśli miałbym się doszukiwać przyczyn w mrożonce, to jedyne co mi przychodzi na myśl to łapczywe przyjmowanie pokarmu zaraz po wypuszczeniu małych. Sam wiem, że są w tych mrożonkach jakieś większe fragmenty (czegoś), które mogły by zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.