Skocz do zawartości

Dieta wypisanych pyszczaków...


ADIX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w akwarium L. caeruleus i chciałbym do nich dodać (nie do 112l) L. Perlmutt i M. Estheare red red i moje pytanie brzmi czy dieta każdego z nich do siebie pasuje? Karmiłbym pokarmami suchymi m.in. spiruliną 36% i dla malawi jak i mrożonkami np. artemia, cyklop i wodzień... Chciałem dodać jeszcze L. Hongi ale odradzacie mi ze wględu na diete. Czyli mam 2 pytania - Czy dieta tych 3 gatunków do siebie pasuje i czy mógłbym dodać L. Hongi do yellow?

Ps. Czepiacie się że zadaje tyle pytań jak każdy mi któreś zamyke lub nieodpowiada jak coś dodam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wymądrzać, bo jestem tu od niedawna i moja wiedza mocno raczkuje. Jednak nie rozumiem, czemu nie sprawdzisz sam czy ryba którą wymyślasz jest mięso, roślino bądź wszystkożerna ?


Masz do dyspozycji ze strony klubu bazę ryb - http://bazaryb.klub-malawi.pl - , gdzie wypisz wymaluj, wszystkie podstawowe informacje są zamieszczone. Nie gniewaj się, ale przyznam szczerze, że zaczyna mnie powoli mdlić jak widzę monotematyczność Twoich tematów, z dodatkiem braku wkładu własnego.


L. caeruleus i chciałbym do nich dodać (nie do 112l) L. Perlmutt i M. Estheare red red

dwa gatunki są mięsożerne a jeden wszystkożerny.


L. Hongi do yellow

w małym uproszczeniu - pierwszy je zieleninę a drugi mięso. A jak już wiesz po wielu odpowiedziach, nie należy mieszać w ten sposób ryb, bo nie jesteś w stanie ich odpowiednio w tym podziale karmić.


Wszystko to sprawdziłem w 5 minut - w klubowej bazie ryb !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym sprawdził ale baza ryb mi nie działa... Napisałeś że 2 są mięsożerne a 1 wszystkożerny więc w czym problem, skoro mięsożerne też potrzebują trochę pokarmu roślinnego tak jak yellowek spiruliny więc te 3 gatunki mogą być razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj w necie jest mnóstwo stron z informacjami np. http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?lake=1 translator nawet nieźle sobie radzi z tłumaczeniem.

Zakładanie tych samych tematów x razy nic ci nie da a kolejne takie działania będą skutkować ostrzeżeniami. Pierwsze już dostajesz za niedostosowanie się do zaleceń moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postawisz sobie baniak minimum 150 cm długości wtedy możesz pomyślećo estherae red red do mniejszego nawet go nie ładuj bo się będzie męczył i dziwacznie wyglądał bo to masywna ryba. Yellowka połącz z maingano i będzie ok, mam jednak jakieś dziwne przeczucie że ty cały czas chcesz jednak zostawić pyszczaki w tej 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko pytam czy mogę je trzymać razem... Ja widziałem akwaria yellowek z hongami i wszystko było ok a co do pokarmu to przecież można sobie poradzić z rozdzieleniem tak żeby obu tym gatunkom było ok ale bez sensu to pisze skoro wy i tak napiszecie że nie można... Wynika to z tego że co do diety pasują do siebie red redy, L. Perlmutt i L. Careuleus i że można je razem trzymać? Oczywiście nie w 112l ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.