Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do 200l


Tomo_HKS

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety chinole jeszcze nie zalali naszego rynku naświetlaczami o barwie 10000k-18000k ale to już jest tylko kwestią czasu. Na ebay-u już są, są nawet halogeny led rgb ;)


PS. może zaczekaj trochę i naciesz się obecną barwą, w cenie diod i zasilaczy z czasem kupisz 3szt. już gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy sama podmiana diody (plug & play). Dioda (12000-14000k) na standardowym zasilaczu będzie "syczała", mrygała i świeciła 50% swojej mocy.


piwko to nie jest prawda. Chyba, że akurat miałes taką diodę.

Te tanie chińskie multichipowe moduły po pierwsze sa przewatowane. Więc te 10W ledy pracując rzeczywiście z taką mocą wypalają się znacznie szybciej. Ja ich nigdy nie puszczam na więcej niż 75% znamionowej mocy. Jakieś ~700mA jest zupełnie spoko.


Dalej jesli led ci przy 600mA mryga to albo masz coś z połaczeniem albo jest walnięty. Przy 600mA powinien świecić oślepiającym światłem, a podbicie do 800-900mA powoduje już nie wielkie zmiany.


specjalnie na szybko zrobiłem filmik. Prad był ograniczony do ~830mA więc wiecej już nie wykręciłem. :)

VID_20131006_144236.mp4 - YouTube



od momentu jak ustawiłem napięcie w okolicach 8-10V dioda swieci już bardzo mocno nie zaleznie czy płynie przez nią 400 czy 900mA

-- dołączony post:

wielkie dzięki za informację już sie martwiłem jak to zmieszczę, bedę musiał wydać 108 zł+przesyłka wyjdzie że naświetlacz kosztuje 66 zł ale przynajmniej swieci tak jak chcę

Kupołałem te modułu na ebay z wysyłka za ~5zł:

10W Watt High Power Bright LED Pure Warm/Cool White Light Lamp DIY Bulb 9-12V UK | eBay


wychodzi jakies 10zł za sztukę

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarku napisałem jak było w moim przypadku. Po zmianie zasilacza ta sama dioda świeciła już normalnie. Połączenia lutowane których nie schrzaniłem na 100%. A te 50% mocy było tak "na oko" ;)

Moze zasilacz był jakis lipny ? Albo dioda była na wyższe prądy niż te standardowe 900mA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam na informacje od sprzedawcy mam nadzieję że nie bedzie chciał zarobić a wyda fachową opinię wytrzymam do jutra. Jeżeli nie to tymczasowo zamówie jedynie diody jak bedzie coś nie tak to zamówie i zasilacze lub od razu zamówie jeden zasilacz z diodami aby przetestować różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zasilacz był jakis lipny ? Albo dioda była na wyższe prądy niż te standardowe 900mA ?


Zasilacz był sprawny - tzn. działał z diodą 10W 6500k bez problemu a z 10W 12000k już kulał. Kupiłem 900mA z racji tego, że w/w sprzedawca wtedy miał tylko ten i 600mA w sprzedaży.


Yarku w żadnym wypadku nie podważam Twojej wiedzy w dziedzinie elektroniki gdyż moja opiera się tylko i wyłącznie na włączaniu światła w mieszkaniu oraz w akwarium i lutowaniu kilku kabelków od czasu do czasu ;)


Cmyk-u ten sprzedający jest bardzo konkretny (kumaty). Najlepiej gdybyś porozmawiał z nim przez telefon (wytłumaczy Tobie wszystko jak dla "Jasia" ;) )


Pzdr.



Edit:

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, w naświetlaczu slim który "tunningowałem" standardowy zasilacz miał 300mA nie 600mA


DSC_0280_zps032c74c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo myślę...


Świeci mi obecnie T8 90 cm, 30 W w pokrywie aquaela. Ciągle walczę ze sobą co by tu zamiast tego wstawić. Być może naświetlacz slim mi tam wejedzie. Dumam też nad wykorzystaniem kilku modułów za radą Sir_Yaro. I całkiem przypadkiem w całkiem rozsądnej kasie wpadłem na tą świetlówkę LED

SAMSUNG Świetlówka LED T8 10W 90 lub 60 cm MOCNA!! (3592124286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img11.allegroimg.pl/photos/400x300/35/92/12/42/3592124286@@AMEPARAM@@11@@AMEPARAM@@35/92/12/42@@AMEPARAM@@3592124286


Parametry nie są najgorsze (do cree troche brakuje, ale sądzę że ta ilość światła mi w zupełności wystarczy), cena akceptowalna. A ja nie musiałbym nic majstrować przy obudowie (http://www.rybarium.pl/aquael-pokrywa-plastikowa-classic-100.html).


Co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.