Jump to content

Melanochromis Joanjohnsonae


Bezprym

Recommended Posts

Mimo że ten gatunek był już opisany w kilku wątkach ,tak naprawdę mało jeszcze o nim wiemy. Przeglądając galerię zauważyłem że już kilku znamienitszych użytkowników tego forum zaczyna je hodować, więc może zechcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tej rybki.Sam tę rybę widziałem w jednym z toruńskich sklepów zoologicznych ale ukazane były w tak marnym oświetleniu, że miałem mieszane uczucia co do wyglądu tego gatunku.Jednakowoż na YouTube zaczęły ukazywać się z nią filmy,które ponownie rozbudziły we mnie zachwyt spowodowany jej wyglądem. Liczę więc na wyrozumiałość Panów Moderatorów i aktywność forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Nie hodowałem tych ryb ale widziałem zarówno młode, jak i dorosłe. Muszę przyznać, że samice tego gatunku prezentują naprawdę ciekawe ubarwienie. Samce natomiast tracą z wiekiem ten unikatowy deseń i robią się niebieskie, niestety w odcieniu który do mnie nie przemawia ;) a pojawiające się blade pasy zniechęcają mnie jeszcze bardziej. IMHO to chyba jedyny gatunek gdzie samice są ładniejsze od samca (chodzi oczywiście o ryby :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

Właśnie uroda samic mnie tak fascynuje na oglądanych przeze mnie filmikach.Szkoda że jest ich tak w necie mało i zazwyczaj ten gatunek pokazany jest gdzieś w tle. Może ten wątek zachęci forumowiczów do nakręcenia filmów z tym gatunkiem w roli głównej,wielu początkującym malawistom pomogłoby to w podjęciu decyzji co do trzymania tych rybek

Link to comment
Share on other sites

Mam ten gatunek zwany jest również perłą z Likomy. Moje rybki pływają w baniaku około 6 miesięcy i zaczął wybarwiać się właśnie samiec. Mi kolor samca bardzo odpowiada. Znalazłem na YT taki filmik, oceńcie sami:

Link to comment
Share on other sites

Co do wyglądu samca to takiej tragedii nie ma, kwestia odpowiednio dobranego oświetlenia. Jednak gdyby nawet to myślę, że przy obsadzie wielogatunkowej lepiej mieć jedną nieciekawą rybę niż stadko niezbyt ciekawie wyglądających samic, nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widzę że temat umarł a szkoda, bo rybka zacna. Ktoś mnie prosił o zamieszczenie zdjęcia mojego wybarwiającego samca. Fotograf ze mnie żaden i zrobienie dobrej fotki to dla mnie wyzwanie. Z góry przepraszam za jakość.

anape9yt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.