JEFFIK Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #1 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Witam kolegów i koleżanki Na forum ogólnie nie jestem "nowy" bo siedzę już na nim kilka miesięcy co dzień wchodząc i czytając Wasze posty. Lecz dopiero się teraz odważyłem napisać pierwszy post i przywitać się z moimi MENTORAMI MALAWI:cool: Krótka historia: Po kilkunastu latach od tego jak się miało baniak 60l a w nim molinezje, gupiki i mieczyki. Gdzie człowiek nie wiedział co to testy wody, filtr kubełkowy itp. itd. postanowiłem przypomnieć sobie te czasy, już z perspektywy bardziej profesjonalnego akwarysty. Żonę postawiłem pod faktem dokonanym i wpadłem do domu ze szklanką 100x40x40 OW. Zainspirowany baniakami "skalnymi" z mrocznym charakterem postanowiłem założyć biotop MALAWI. Mam je już ok 8miesięcy i wtedy wydawała się taka wielka, teraz z chęcią widziałbym na mojej komodzie 375;) To tak po krótce, teraz sedno sprawy: Chciałbym wam przedstawić baniaczek BY MALAWI BANIAK: wymiary 100x40x40 OW PODŁOŻE: piasek kwarcowy kreisel ok 35kg SKAŁY: serpentynit ok 40 kg FILTR: JBL 1501 z narurowcem i POMPA WIRNIKOWA T-HEAD 750 (do wymiany na wiekszą) GRZAŁKA: jager 150W OŚWIETLENIE: pokrywa DIY 1x24 T5 POWER GLO ( pazłotko po bokach świetlówki) TŁO: było zewnętrzne styropian wypalany, cx5 i emalia akrylowa czarna ale nie miałem miejsca przy roszadach przewodów z tyłu akwa więc ostatecznie czarna folia samoprzylepna Ryby: Cynotilapia Afra Cobwe 2+7 Metriaclima Membe Deep 4+5 Narazie obserwuję ryby i będzie redukcja. Dziękuję wszystkim za pomoc bo to w większości na Waszych postach stawiałem/stawiam pierwsze kroki i zbieram nowinki z MALAWI. Może nie jest idealnie ale człowiek uczy się na błędach i już na następny baniak (w planach 375l) będzie wiedział o co kaman:D Wrzucam zdjęcia: Tej grzałki po prawej oczywiście nie widzicie;) http://pokazywarka.pl/k60t9t/ Pozdrawiam
slawek gorol Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #2 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Witam kolegów i koleżanki No cześć Wystrój idealnie pod moje klimaty - ciemnio, mroczno, tajemniczo. Ryb masz dużo za dużo, trzeba zrobić redukcję. Jak na "początkującego " świetny aranż. Oby tak dalej.
Maciej Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #3 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Cześć Krzysiu, fajnie, że się w końcu ujawniłeś. Baniak przepiękny, ryby również ale ich ilości nie komentuję . Pamiętaj, że 150x55x45 będzie lepszym wyborem niż 150x50x50 Pozdrawiam sąsiada
maximusgs Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #4 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Witam Jak dla mnie bomba tak 3mać
Guban88 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #5 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Siemanko. Aranż bardzo fajny [102] Malawi
stan Opublikowano 27 Kwietnia 2013 #6 Opublikowano 27 Kwietnia 2013 Świetny aranż jak i same rybcie , szczególnie afra cobwe !
krzysiek2301 Opublikowano 28 Kwietnia 2013 #7 Opublikowano 28 Kwietnia 2013 Fajny zbiornik kolego. Jak na pierwsze szkiełko w biotopie malawi to super. Kamole porośnięte zielonym glonem, czyli to co pyśki lubią najbardziej. Z niecierpliwością czekam na Twoje większe akwa i jego aranżacje Pozdrawiam, Krzysiek
JEFFIK Opublikowano 28 Kwietnia 2013 Autor #8 Opublikowano 28 Kwietnia 2013 Dziękuję za pozytywne opinie, czytając je można "urosnąć" choć wzrost 192cm mi w zupełności wystarczy:D Jeśli chodzi o ryby to niestety wiem, ze redukcja mnie nie ominie choć z żalem to zrobie:( Póki co ryb jest ile jest bo dałem ogłoszenie na sprzedaż, czekam jak się rozwinie temat. Opcja jest taka, że jak sprzedam to jest pozwolenie od żony na większy baniak;) , w innym razie będę zmuszony zostać przy 160l i redukcji rybek. 1
raa Opublikowano 28 Kwietnia 2013 #9 Opublikowano 28 Kwietnia 2013 Bańka - pierwsza klasa. Gratuluje!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się