Skocz do zawartości

AQUARIUM-FISH prosze o opinie.


bolo141

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi byc symetrycznie . Nie jest to żadnym wyznacznikiem . Starajcie się dogadywac między sobą .

Z doświadczenia wiem ze jedna negatywna opinie działa jak kilkadziesiąt pozytywnych .Wyluzujcie Karolowi ,patrząc od strony przedsiębiorcy takie opinie nie są przyjemne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza bo każdy się już pogubił w tych wszystkich wątkach i pretensjach. ;)

Olobolo dał jakąś prywatną propozycję, żeby mu skleić akwarium ale robiąc dokumentację foto w trakcie. Wiadomo, chce mieć tanio a dzięki propozycji super dobrze ;) Tak przynajmniej to rozumiem.

Ze scrawlem nie wiem w końcu jak to jest. Zamówił akwarium, ale nie odbierze go dopóki nie zobaczy zdjęć, tak przynajmniej to rozumiem. Nie wiem czy wpłacał jakąś kasę czy nie...


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak , ruchu w temacie brak bo kilka osób czeka na odzew Aquarium - Fish

Zgadzam się z wpadki się zdażają nawet najlepszym profesjonalistom i to nie ulega wątpliwości ale też każdy człowiek na poziomie potrafi się do tego przyznać a nie brnąć dalej w kłamstwie! !

W moim przypadku tak jest , mi już nie chodzi o to ze nie mam tego zbiornika tylko ze mnie Pan Karol pół roku oszukuje, umawialiśmy się na zdjęcia o terminie grudniowym juz nie wspomne a w zamian dostałem ignorancja i chamstwo.Teraz twierdzi ze akwarium juz dawno zrobione i czeka na magazynie tylko ja nie chce odebrać? I nie wypada o tym pisać? Ale pozytywne opinie można bez problemu ?

Jeśli chodzi o pieniądze to Pan Karol stwierdził że nie chce zaliczki jak inni chociaż nalegałem ,może to był jeden z powodów przez ktory mnie olał

Panie Karolu mógł Pan poprostu odpisać ze nie da Pan rady , nie może , nie w tym terminie , cokolwiek !!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy Wy (z wyjątkami) na prawdę nie widzicie niczego złego w zachowaniu Pana Karola?


Moją propozycję jasno opisałem.


Do Pana Przemka napisałem pw z prośbą o wycenę (tak mi na tym forum poradzono), ale nie odpisał.


Rybka z Warszawy wyceniła mi akwarium. Cena wysoka i długie czekanie, ale sklep profesjonalnie działa, tak bynajmniej ja to odbieram.


Znalazłem frmę Aqua medic. Wycenili mi, można do nich podjechać. Porozmawiać. Tak się traktuje ludzi. Cena bardzo atrakcyjna, czas oczekiwania do 2tyg, dowóz do 50 PLN, bo sa ode mnie tak z 3-4km.


Pan Karol milczy, bo najprawdopodobniej chce zamieść temat pod dywan.

Biedny przedsiębiorca? Przeciez to przekonanie rodem z komuny.

Sam jestem przedsiębiorca i fakty sa takie, ze to klient jest biedny bo musi zaufać przedsiębiorcy. Ja mogę wcisnąć każde badziewie.


Ostatnie zmiany prawa z grudnia, które oceniam pozytywnie bo sa uczciwe, jasno pokazują, ze to klient jest słabszy w starciu z przedsiębiorca i to klientowi naleza ie dodatkowe gwarancje.

Wyjątek stanowi przykład nieuczciwego klienta, gdy klient kupuje np procesor do podkręcania i wymienia go w nieskończoność aż trafi mu sie porządna sztuka.

Wracając do tematu.

Istotą tego wątku było ukazanie firmy, która krótko mówiąc kombinuje i nie jest fair z klientem.

Skoro Pan Karol ma to akwarium, to gdzie sa zdjęcia?

Tak mocno bronił swoich racji kilka dni temu, wkleił zdjęcia reklamowe swoich akwariów a tego wlasciwego, które ponoć stoi na magazynie nie wkleił.


To nie jest dziwne i podejrzane? Teraz milczy.


Skoro Pan Karol jest uczciwy to dlaczego nie chce podjąć sie zrobienia dla mnie akwarium przy obserwacji tego procesu przez Was wszystkich tu publicznie na forum? Przeciez to w 100% uczciwa propozycja na której WSZYSCY zyskają. Ja zyskam, bo dostanę super akwarium skontrolowane przez ekspertów. WY zyskacie bo beda dowody na to, ze warto brać u Pana Karola. I wreszcie Pan Karol zyska, bo kasa bedzie mu spływać z każdej strony;)

No chyba, że z Aquarium fish jest tak, jak wynika z tego wątku.... To wtedy ktoś musi być niezadowolony.


Jako przedsiębiorca mam swoją odpowiedz

Jako klient na razie wybieram Aqua medic :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Przemek nie podjął tematu i jest ok.

Pan Karol nie podjął tematu i jest "buuuu". W sumie też bym z tobą nie nawiązał wspolpracy bo by mi było szkoda nerwów ale to szczegół. Co do powtarzalności akwariów. To nie jest robota May nowa i nie ma dwóch identycznych. Co do kontroli jakosci towaru to powinna być osoba za to odpowiedzialna - nawet pracownik z dłuższym stażem albo osoba pakujące towar. Jak by została obciążona kosztem dostawy to by lepiej się przyglądała. Pan Karol nie odciął się od tego tematu jak widać. Ja czekam tylko na info końcowe z ustaleń.

Scraw co do ciebie.

Wybacz ale jak dla mnie to jesteś masochista. Czekać pół roku na durne tera gdzie nie było danej zaliczki. Po 2 tygodniach po minieciu terminu i braku kontaktu ze sprzedajacym mail z informacją o rezygnacji z zamówienia z winy sprzedającego bo nie dotrzymał terminu i z głowy. Chyba ze nie stać cię było na kolejną z firm ponieważ chciał kilka razy więcej. Bo chyba tylko to by trzymało z ta jedna firma tak długo - cena. Dalej. Co do zmiany ceny. Nie znam szczegółów ale czy nie by zmieniany projekt w trakcie realizacji?

Co do zdjęć. Fakt zrobienie i wysłanie raz w tygodniu nie ma dużo roboty. Może faktycznie nie zrobił tera a może zrobi według projektu i boi się ze jak zobaczysz to co wyszło z twego projektu to nie będziesz chciał odebrać.


Kończąc mój wywód. Ja bym olal dawno tego wykonawcę i szukał następnego. Jeżeli faktycznie zrobił te tera to jego strata bo materiał i robocizna w plecy. Na pewno bym nie czekał tyle na te zdjęcia.

Scraw szczerze co cie przy nim trzyma? Ile razy więcej wycenił to inni bo raczej nie tylko do niego wysłałeś zapytanie. Dlaczego jest w tobie tyle jadu o głupie tera?

-- dołączony post:

Zapomniałem dodać że od Pana Karola nie mam żadnego szkła.

-- dołączony post:

Znalazłem frmę Aqua medic. Wycenili mi, można do nich podjechać. Porozmawiać. Tak się traktuje ludzi


Do Pana Karola tez możesz podjechać i porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powinien skończyć się na pierwszym poście kolegi Scrawl666, który wyraził swoją negatywną opinię lub poprossić kolegę o zedytowanie postu do bardziej szczegółowych refleksji. Reszta nie powinna ujrzeć światła dziennego bo powinna ujrzeć wiadomość PW!


To nie jest temat "wywody" na temat negatywnych opinii bo przez takie "mieszanie" postów, akwarysta szybciej zrezygnuje z czytania już kolejnej strony niż dowie się opinii o sklepie.

Moim zdaniem sami się nakręcacie tworząc nieład w temacie.

Tutaj się zaczyna robić tak jak w mediach, zaczęła się inwazja Rosji na Ukrainę a już wszyscy mówili o kolejnym rozbiorze Polski...(proszę tu nie szukać żadnych podtekstów)


Dziękuję i pozdrawiam wszystkich "masochistów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sporo zmian w obsadzie. Zrobiłem pierwszą redukcję od wpuszczenia ryb ponad rok temu. Oddałem jeden harem L. Perlmutt 1+3 (został drugi, 1+5), 3 samce C. Hara i 1 samca M. Msobo Magunga. W sumie poszło 9 ryb z 30. Przybyło za to stado I. Sprengerae 1+4. Ryby są sporo większe od reszty (mają 9-12 cm), ale zachowują się bardzo łagodnie, przynajmniej na razie. 😏 Wiem, niektórzy powiedzą, że za dużo gatunków (4) na 400 litrowe akwarium - ale za kilka miesięcy będę zapewne odławiał kolejne wybarwiające się samce Hary i Msobo, bo już widać, że jest ich zdecydowanie więcej, niż samic. Przynajmniej kolejne 5-6 ryb będzie do oddania, więc myślę, że ilościowo będzie OK. Pozdrawiam Bartka @HodowlaPyszczakówToruń, jeśli tu zagląda, bo to do niego poszły moje dotychczasowe ryby, od niego mam też rdzawe. 👍
    • Hej. Wcale nie musi tak być, że śledzie, poniżej masz trzy zrobione na szybko zdjęcia samiczki (9 cm) rdzawego, którego stada stałem się posiadaczem od wczoraj. 😉 samice mają ładny, jednolicie rdzawy/brązowy kolor, ciekawe uzupełnienie np. żółtego. 👍
    • @pulpetDzięki. A co się stało z rdzawymi, o których pisałeś jakiś czas temu w innym temacie?  Od Maingano, Demassoni i wszystkich Melanochromisów wolę trzymać się z daleka, już kiedy zaczynałem z Mbuną osiem lat temu miały opinię bandziorów. Pewnie doświadczeni hodowcy potrafią z nich wyciągnąć co najlepsze, ja się do nich nie zaliczam. 🤓 Jak pisałem, akwarium ma być dekoracyjne, ale przerybienie, vel. zupa rybna nie jest dla mnie opcją, bo wygląda nienaturalnie. Wolę mieć mniej gatunków, jeśli trzeba. Z internetowego riserczu wyszło mi coś takiego: Pseudotropheus sp. "acei" Labidochromis caeruleus Iodotrophus sprengerae (samice jako śledzie) + jakieś giętozęby antykoncepcyjne Kolorystycznie niebiesko-żółte z domieszką rudego, temperamentowo chyba najspokojniejsze na co można liczyć z pyszczaków (ofkors gwarancji nie ma), żywieniowo kompatybilne. Kompletna nuda dla wyjadaczy, ale na pierwsze Malawi po latach chyba przejdzie?  EDIT: Zawadziłem dziś przy okazji o LFS, regularnie mają Acei i yellowki, rdzawe się zdarzają. Ekipa i tak pojawi się dopiero w listopadzie, ale dobrze wiedzieć że są dostępne jakby coś. 
    • U mnie w 400 litrach fajnie funkcjonuje zestawienie Matriaclima Estherae Minos Reef i Pseudotrofeus cyaneorhabdos (Maingano). Jak poszukasz esterek w różnych morfach, to można całkiem fajny efekt uzyskać.  U mnie trochę trwało,  zanim się ułożyła obsada, bo niektóre osobniki się nawzajem nie tolerowaly. Zarówno samce jak i samice zrobiły sobie selekcję i został układ 2/5. Dla Maigano musi być dobra aranżacja, wtedy są spokojne w miarę. W źle poukładanych zbiornikach wstepuje w nie demon😜. Czyli kupa gruzu z mnóstwem zakamarków. Do tego na upartego dołożył bym Acei Luwala, chociaż wg mnie one fajnie działają od 200 cm długości. Ale kilka lat miałem w 160 cm i jakoś było. Acei rzadko wchodzą w interakcje z innymi gatunkami, a wewnątrz gatunku raczej na układ z jednym samcem bym liczył. Nigdy mi się nie udało utrzymać kilku dorosłych samców. Wybijały się z czasem  i zostawał najsilniejszy. Gatunki dość popularne, więc pewnie do zdobycia.
    • Czołem!  Po latach od rezygnacji z pysiaków rozważam powrót do Mbuny. Akwarium to Juwel Vision 450, filtracja FX4 podłączony do kanalizacji z pomocniczym JBL e901 z podpiętą grzałką przepływową JBL 500W i lampą UV 36W. Oświetlenie Fluval 3.0 1000mm. Woda w kranie obojętna.  Aktualnie pływa tam Ameryka Południowa - severumy, akary, sumy i kiryski, ale severumy upodobały sobie rośliny i zielonego nie uchowa się nic a sztuczne rośliny mi kompletnie nie leżą. Bez roślin glony rosną jak głupie, świecę na 1/6 mocy a i tak rosną, a bez mocnego oświetlenia i przy spokojnych rybach szkło nie wygląda dekoracyjnie - a stoi w salonie, więc dekoracyjne byc powinno, tu się "skobito" zgadzam. Mam swoje dwa akwaria w biurze (w tym 450L z samymi kolcobrzuchami karłowatymi 😍), niech to w salonie będzie ładne, żeby gościom i żonie się podobało a nie nerdowate, bo sum czekoladowy wypłynął spod korzenia w dzień.  Nauczony doświadczeniem trzymałbym się maks trzech gatunków i koniecznie miał jakieś giętozęby do antykoncepcji, więc raczej ryby wszystko- i mięsożerne. Kobita nie lubi "śledzi", ale jeden gatunek z brzydkimi samicami jakoś przeżyje, zwłaszcza gdyby były w układzie wielosamcowym.    Patrzyłem na przykladowe obsady, ale irlandzka akwarystyka pod względem wyboru gatunków jest jakieś 20-30 lat do tyłu za polską. Wysyłka z Europy (w tym z UK) niby jest możliwa, ale moim zdaniem ryzykowna, źle bym się czuł gdybym odpakował trupki.   Mam dwa sklepy w okolicy, ten pierwszy jest największy na wyspie, ale ma słabą stronę internetową, na żywo mają większy wybór i dobrego fachowca od pielęgnic.  https://www.seahorseaquariums.com/cichlids https://www.aquatic-village.com/product-category/fish/tropical/african-cichlids-fish/lake-malawi/ Wiem, że o dużo proszę, ale może ktoś doradzi co z tego co tam jest w ofercie da się zmotać, żeby działało i cieszyło oko?         
    • Jestem na czasie. Dwa dni temu do krainy wiecznych łowów odszedł (zawsze uważałem, że to samiec choć nie było to takie oczywiste ze względów o jakich napiszę dalej) "samiec" Cyrtocara moorii. Rybę zabrałem z akwarium, w którym nigdy nie powinna się znaleźć - typowej 80'tki. Był to rok 2017, styczeń. Wtedy ryba według poprzedniego właściciela miała około dwóch lat. U mnie do akwarium została wpuszczona kiedy miała 12 cm, a przez kolejne prawie 8 lat urosła o ledwie 4 cm. Tak naprawdę wzrost miała zahamowany już dawno. Nigdy nie była awanturnicza, nigdy nie widziałem jej łapiącej się za pysk z inną rybą. Wiodła spokojny tryb życia, nawet kiedy zdychała rano jeszcze trzymałą się dna w głównym nurcie, a po pracy znalazłem są za kamieniem. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że był to pierwszy w moim okaz, który zdechł ze starości a nie w związku z odniesionymi ranami lub ze stresu spowodowanego przez innych współpływaczy.   Także myślę, że wiekiem dobijał już do okrągłej 10.   Jaki wpływ na rozwój miała początkowa faza życia w ciasnocie? Czy wydłużyła, a może skróciła długość życia?  
    • Witam, ja u siebie nie mam ale analizowałem kiedyś ten temat, bo chciałem mieć. Gdzieś widziałem proste testy i taka 3W dawała radę w akwarium rzędu 60l. Wychodziło że musiałbym mieć dużo mocniejszą a to znowu koszt większy i po użyciu kalkulatora temat upadł, bo okazał się nieco nieekonomiczny.  Chętnie też poczytam czyjeś przemyślenia, bo zastanawiam się czy przy Malawi ma to rację bytu? 
    • Przedmiotem sprzedaży stelaż wykonany na zamówienie o wymiarach 150x31x74 ( szerokosc/ głębokość/wysokość, który posiada regulowane nóżki do wypoziomowania. Loftowy styl nadaje elegancji w pomieszczeniu. U mnie służył jako miejsce na mniejsze akwaria. Zapraszam do kontaktu. Więcej informacji na priv  
    • Hej wszystkim,  zastanawiam się nad dołożeniem do zbiornika lampy UV-C. Wiem jaki efekt powinna dać w teorii, jakie są natomiast wasze odczucia w praktyce. Zauważyliście odczuwalne skutki używania w akwarium, czy "jest bo jest"? Domyślam się, że "mam i ryby żyją" oraz "nie mam i ryby żyją" ale być może ktoś ma większe doświadczenie w tej materii i swoje przemyślenia.  Ps. zastanawiam się nad Fluval UVC In-Line Clarifier o mocy 3W, da radę do zbiornika 240L? 
    • Ja wiem, że allegro nie produkuje, pytanie dotyczyło kwestii transportowych, a własciwie transportu kurierskiego. Co do wniesienia, to nie problem, miałem już większe akwaria. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.