gamic1 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #1 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Jako, że to mój pierwszy post na forum, które przeglądam od jakiegoś czasu chciałem się przywitać !!! Postanowiłem zmienić moje stare akwarium ogólne na coś "wow" :-) czyli MALAWI :-) Po skompletowaniu potrzebnego wyposażenia wczoraj rozpocząłem "walkę" :-) kilka danych: zbiornik : 100x40x50 = 200l filtr: - kubełek - cristal profi 1500e + jakiś wew z gąbką (nie znam nazwy) oświetlenie : oryginalna pokrywa Wromak + 2 x T8 w środku: 2cm styropian + spienione PCV (tak dla pewności) + skały (granitowe - ale nie wiem jakie) + piasek z Mietkowa :-) + czarna folia na 3 ściankach... ...i tyle. Wczoraj zalany zbiornik, dodany środek z kulturami bakterii... i czekam. ...ale ma problem - nie mam pojęcia jaka obsada była by najlepsza do mojego baniaczka - jest tego za dużo i ciężko się zdecydować... Doradźcie coś dla początkującego (wytrzymałe na błędy amatora) Pozdrawiam Michał PS: tak na tą chwilę wygląda baniaczek:
eljot Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #2 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 ..ale ma problem - nie mam pojęcia jaka obsada była by najlepsza do mojego baniaczka - jest tego za dużo i ciężko się zdecydować... O to spytaj w odpowiednim dziale a najlepiej użyj wyszukiwarki. Tu się tylko przedstawiamy i chwalimy. Witaj i powodzenia
nabe Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #3 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Cześć, zaglądałeś już do tego tematu? http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html?&highlight=kolorowego Na pewno znajdziesz jakieś ciekawe ryby dla siebie. Witaj w naszym gronie i powodzenia w hodowli
krzysiek2301 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 #4 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Gratuluje kolego fajnego Malawi no i oczywiście życzę cierpliwości w dalszych pracach i oczekiwaniu na zamknięcie się cyklu azotowego. Mam jeszcze jedną uwagę, czy w tym preparacie który lałeś były same bakterie jeżeli tak to twoje akwarium potrzebuj jeszcze pożywki aby ruszyć. Pozdrawiam,
gamic1 Opublikowano 12 Maja 2013 Autor #5 Opublikowano 12 Maja 2013 Witam po raz kolejny. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie. Forum przeglądam na bieżąco i staram się usystematyzować wiedzę w mojej głowie. Usunąłem OT - z pytaniami proszę do odpowiednich działów.
Guban88 Opublikowano 12 Maja 2013 #6 Opublikowano 12 Maja 2013 Aranż całkiem fajny O resztę to już wiesz gdzie pytać ;) [102] Malawi
pit73 Opublikowano 13 Maja 2013 #8 Opublikowano 13 Maja 2013 fajny głaz z lewej Witam również i życzę powodzenia!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się