Skocz do zawartości

plexi,styropian,kratki pvc czy co najlepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze tego sporo na forum ale zdania sa sprzeczne i posty dosyc stare wiec moze cos sie pozmienialo. Wiec bede robil przeprowadzke z akrylowego do juwela vision 260 i pytam co najlepiej podlozyc pod kamole? Jesli plexi to pewnie bedzie trudno ukladac kamienie? Jesli stropian to czy na calej powierzni dna czy tylko pod kamieniami i czy ryby nie beda odkopywac i zjadac styropianu? Jesli podkladki to czy kleic do nich kamole sylikonem? Dzieki za wszelkie podpowiedzi i propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najlepszym rozwiazaniem jest umieszczenie podkładu wielkosci dna (pomniejszonej o 1-2cm z kazdej widocznej strony). To czy to bedzie styropian, kratka, pczy plexi nie ma wiekszego znaczenia. Chyba transparentna plexi byłaby najmniej widoczna w dziurze wykopanej przez rybę, ale koszt jej nieporównywalnie większy od zwykłej tafli styropianu wzmacnianego 2cm. Taki własnie spoczywa na dnie mojego zbiornika, ryby go nie zjadają, nie skubią (nie pływa nic po powierzchni wody)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecany najczęściej jest styropian. Nie bój się że pysie będą to zjadały, nie smakuje im to :-). Nie ważne co być położył to i tak pysie odkopią. Ja mam położone pcv. Powinieneś położyć na całości dna jest to najbezpieczniejsza opcja. Kamienie się nie przewracają bo je po prostu wybierasz i odpowiednio układasz.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz plexi udalo sie zdobyc za free, i raczej jej uzyje tylko niestety bede musial kamole ukladac tak jak sie da a nie tak jakbym chcial.(...patrz nierownosci wystepujace na skalkach) jedyna opcja to chyba szlifierka i jazda, chyba ze jest jakas inna metoda zeby je obrobic aby chcialy rowno stac? Sorki za znaki pisane z fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze zamiast się bawić dłutem młotkiem i na koniec wkurzać że źle odpękło w najlepszym egzemplarzu kamienia, zastosować ten wzmocniony styropian? Tafla 100x50 kosztuje ok 2zł. A delikatne nierównosci można wtedy zniwelować delikatnie wbijając się nimi w styropian.


Misiek, jeśli ten kamień nie będzie zbyt mocno napierał na pcv, to raczej nic się nie stanie. Kilku forumowiczów ma tak właśnie oparte kamienie. Ja oparłem o szybę, ale przedtem w miejscu styku kamienia i szyby przykleiłem przyssawke od filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.