Shintar Opublikowano 2 Kwietnia 2013 #1 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Witam, jakiś czas już jestem na tym forum. Jest to moje pierwsze akwarium. Mam nadzieję za podołam wyzwaniu. Opis: Akwarium 100x40x40 160l Filtr zewnętrzny biolog HW 302 Filtr wewnętrzny Aquael 1500 Podłoże: Piasek rzeczny Kamienie: z rzeki Dunajec;) Zaczynamy http://imageshack.us/photo/my-images/197/imag0090e.jpg/ Zalanie wodą http://imageshack.us/photo/my-images/833/imag0093r.jpg/ Pierwszy dzień http://imageshack.us/photo/my-images/209/imag0094h.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/541/imag0095rc.jpg/ Proszę o rady. Wiem że Malawi nie powinno być roślin ale chciałem jako moje pierwsze akwarium mieć kilka roślinek. Obsadę planuję albo p. saulosa jednogatunkowe albo dwugatunkowe p.saulosa i rdzawe. Z która obsadą będę mieć mniej problemów ? Z góry dziękuje za rady. Pozdrawiam. Do rad służą inne działy tu się przedstawiamy i ewentualnie dajemy wskazówki dotyczące wystroju. kunta
Guban88 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 #2 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Podoba mi się ułożenie kamieni w twoim akwa tylko czekać aż dojrzeje i wpuszczać [102] Malawi
Shintar Opublikowano 3 Kwietnia 2013 Autor #3 Opublikowano 3 Kwietnia 2013 Czekam, czekam. Planuję początkiem maja rybki wpuścić
Kriso Opublikowano 3 Kwietnia 2013 #4 Opublikowano 3 Kwietnia 2013 Witaj Aranż fajny, może coś wyższego z lewej strony żeby zasłonić rurę zasysu do kubła no i jakaś gąbka na wlot od filtra zewn. żeby za dużo syfu nie szło do biologa. Jeśli jeszcze się nie zaopatrzyłeś to warto zainwestować w jakieś testy kropelkowe na NH3, NO2, NO3, pH, będą przydatne szczególnie przy starcie zbiornika - cykl azotowy Pozdrawiam i powodzenia:D
Shintar Opublikowano 23 Kwietnia 2013 Autor #5 Opublikowano 23 Kwietnia 2013 Po trzech tygodniach. Uploaded with ImageShack.us
Guban88 Opublikowano 23 Kwietnia 2013 #6 Opublikowano 23 Kwietnia 2013 A jak tam się ma dojrzewanie u Ciebie ? [102] Malawi To nie dział na dyskusję o dojrzewaniu itp. tu się tylko przedstawiamy i chwalimy.
Shintar Opublikowano 24 Kwietnia 2013 Autor #7 Opublikowano 24 Kwietnia 2013 link do tematu z wodą w moim akwa: http://forum.klub-malawi.pl/parametry-wody-pierwsze-akwarium-t20988.html myślę rybki wpuścić w weekend majowy:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się