Shintar Opublikowano 13 Kwietnia 2013 #1 Opublikowano 13 Kwietnia 2013 Witam, Akwarium zalane 2 tygodnie temu. Parametry wody: Ph - 7,6 NO2 - 0,6 mg/l NO3 - górna skala 30 dolna 20 mg/l NH4 - <0,05 mg/l Woda badana testami kropelkowymi jbl. NO3 ma jakby podwójna skalę więc podaję górna wartość na skali i dolna wartość a nie mam pojęcia która odczytywać. Poniżej parametry wody po tygodniu i wody kranowej: Po tygodniu: Ph - 7,6 NO2 - 0,4 mg/l NO3 - górna skala 50 dolna 40 mg/l NH4 - <0,1 mg/l Kranówka: Ph - 7,4 NO2 - <0,01 mg/l NO3 - 10 mg/l Proszę o porady czy dodać jakąś chemię czy czekać. Druga sprawa mam wszędzie biały nalot na kamieniach na liściach roślin to są bakterie? Pojawił mi się na kamieniu glon z tego co czytałem na forum i oglądałem zdjęcie to sinica (glon jasno zielony taki jakby meszek tak do 3mm wysokości) robić coś z nim czy zostawić. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Maciej Opublikowano 13 Kwietnia 2013 #2 Opublikowano 13 Kwietnia 2013 Czekać, czekać i jeszcze raz czekać. Niczego nie dodawaj. Widać, że cykl wystartował. Jeżeli chodzi o test JBL na NO3 to "nasza" skala to ta środkowa. Góra to morszczyzna, dół to karpie KOI . Zrób jeszcze test na PO4 (fosforany). Sinice przy 2tyg akwa? Nie wydaje mi się...do tego przy takim NO3... Biały nalot to kolonie bakterii, nic z tym nie rób. Baniak dojrzeje to same znikną. Pzdr.
Shintar Opublikowano 21 Kwietnia 2013 Autor #3 Opublikowano 21 Kwietnia 2013 3 tydzień akwa. Ph - 7,6 NO2 - 0,05 mg/l ( dwa razy mierzyłem bo myślałem że test ściemnia że tak spadło) NO3 - miedzy 10-20 mg/l trudno w kolor skali trafić NH4 - <0,05 mg/l PO4- <0,02 mg/l co sądzicie, można już wpuszczać czy jeszcze poczekać?
stan Opublikowano 21 Kwietnia 2013 #5 Opublikowano 21 Kwietnia 2013 Jeszcze ,,chwila" i możesz wpuszczać pomału rybki . Jeżeli będziesz trzymała dwa gatunki pysków to najpierw wpuść jeden a potem w tygodniowym odstępie drugim ( chodzi o odpowiednie się namnożenie bakterii nitryfikacyjnych).
Shintar Opublikowano 22 Kwietnia 2013 Autor #6 Opublikowano 22 Kwietnia 2013 "Trzymał" planuję jednogatunkowe saulosi 2+5/6 Myślę kupić 15 maluchów
stan Opublikowano 22 Kwietnia 2013 #7 Opublikowano 22 Kwietnia 2013 Sorry za ,,trzymała"- literówka. Jeżeli będą to maluszki to 15 szt możesz dać na raz , oczywiście pod warunkiem, że NO2 będzie = 0 !
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się