brazylia Opublikowano 26 Marca 2013 #11 Opublikowano 26 Marca 2013 Dziękuję Dziś naleję do wiadra wody i teraz pytanie co do obsady. Rybki ze sobą nie walczą, czasem gonią się po akwarium ale nie było żadnej tragedii w postaci śmierci rybek. Jeszcze nie bylo tragadii, ale w takim akwarium z tyloma rybami, poczekaj jak troche podrosna.Chociaz moga nie urosnac, bo sa w zamalym akwarium. Jak któraś zostanie nadszarpnięta to się chowa i regeneruje. Jeśli chciałabym zlikwidować np. Red Red to jakoś serca nie mam aby ją ukatrupić…. Wow, a kto tu mowil o zabijaniu ryb.Masz im znaleźc wieksze akwarium, ewentualnie oddac tam gdzie kupilas/dostalas Zrobię chociaż to, co poleciliście: 1. Naleję dziś 20l wody i do jutra postoi i uzupełnię 2. Ozdoba po środku to doniczka. Glonojad w niej ciągle siedzi dlatego nie chcieliśmy go pozbawiać domku, ale jeśli trzeba to oczywiści usunę. 3. Tropicala to faktycznie mi się wczoraj wieczorem za dużo sypnęło. Normalnie sypiemy mniej (małą płaską łyżeczkę 3x dziennie) 4. Zamówiłam też 20kg piasku kwarcowego, bo na dnie jest już resztka spowodowana odmulaniem przez ostatnie miesiące. 5. W między czasie postaram się znaleźć domek dla Red Red, Maingano jest spokojniutka (Red go chyba zdominowała, była od początku w zbiorniczku). Czy w moim akwarium mogą być tylko skały wapienne? Czy mogą być też takie normalne skały i nie będą pogarszać stanu wody? Dziękuję piwko28 i Łukasz Ps. Dodaję zdjęcia rybek - widać na nich te szare rybki. Samo dolanie wody, niewiele zmieni, oddaj te ryby i zacznij wszystko od poczatku, jezeli chcesz sie naprawde cieszyc z ladnego akwarium i zalezy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu twoich podopiecznych. Co do domku glonajada, to mieszka tam dopoki ktorys z samcow niezdecyduje sie obrac tam rewiru, wtedy moze zle to sie skonczyc dla zbrojnika.
musical25 Opublikowano 26 Marca 2013 Autor #12 Opublikowano 26 Marca 2013 Żal mi rybek, dlatego postanowiłam zakupić większe akwarium. Proszę Was abyście napisali mi jaki litraż musiałby być, abym mogła zachować wszystkie rybki. Jak najszybciej uzbieram pieniądze na nowy zbiornik, póki co mam nadzieję, że rybkom nic się nie stanie. Red Red i Maingano spróbuję gdzieś oddać.
stan Opublikowano 26 Marca 2013 #13 Opublikowano 26 Marca 2013 Kup akwarium 240l , a najlepiej akwarium 120x50x50 czyli 300l ! w takim baniaku można pokusić się już o trzy spokojne gatunki i nawet maingano będziesz mogła zostawić. Jedynie reda oddasz, a yellow i maingano będziesz mogła zostawić. Ciekawe co tam masz jeszcze za szare rybki może jakieś afry( samice). 1
musical25 Opublikowano 26 Marca 2013 Autor #14 Opublikowano 26 Marca 2013 szare dodałam na zdjęciu nie mam pojęcia co to za gatunek, w sklepie nie wiedzieli niektóre mają paski pokuszę się o używany zbiornik 300l tylko muszę kasę uzbierać. Pewnie za miesiąc dopiero kupię, ale kupię na pewno!
stan Opublikowano 26 Marca 2013 #15 Opublikowano 26 Marca 2013 szare dodałam na zdjęciu nie mam pojęcia co to za gatunek, w sklepie nie wiedzieli Na twoim zdjęciu nic nie jest widać tak delikatnie mówiąc słabe jakościowo-wielkościowe foto żeby ktokolwiek Ci pomógł ! A na przyszłość jak koleś w zoologu nie wie co to jest to po prostu nie bierz takiej rybki. Potem tylko masz same problemy z takimi rybkami bo ,,cholera" wie co z tego wyrośnie
musical25 Opublikowano 26 Marca 2013 Autor #16 Opublikowano 26 Marca 2013 Spróbowałam zrobić lepsze zdjęcia szarych, wciąż się ruszają i ciężko je uchwycić
Perez666 Opublikowano 26 Marca 2013 #17 Opublikowano 26 Marca 2013 Z tym zapraszam do działu "identyfikacja".
musical25 Opublikowano 26 Marca 2013 Autor #18 Opublikowano 26 Marca 2013 Oczywiście. Wrzuciłam zdjęcia tutaj gdyż został poruszony ten temat.
musical25 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Autor #19 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 O to, co zostało poprawione 1x maingano i 1x red red wystawiłam do sprzedaży/ oddania. Zgłosiła się jedna Pani chętna zamienić swoje 3 socofoli (1+2) na moje 2 rybcie. Poczytałam, że gatunek spokojny, ale terytorialny, więc potrzebuje dużo kryjówek. Aktualnie obsada wygląda tak: - 3x yellow (nie znam płci) - 3x lingvistonii (chyba to ten gatunek) - 3x socofoli (1+2) Zamieszczam zdjęcia jak to teraz wygląda. Dolałam wody, mniej karmię i utworzyłam nowe kryjówki. Mam jeszcze pytanie - czy dobrze mi się wydaje, że samica socofoli jest inkubująca? Ma ikrę w pyszczku? Ps. Filmik na youtube - mam nadzieję, że mogę zamieścić! Pozdrawiam Panów serdecznie [ame]http://www.youtube.com/watch?v=c5djbi_k9FE[/ame]
stan Opublikowano 12 Kwietnia 2013 #20 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Do twojego akwarium żadna z tych ryb nie nadaje, chyba że livingstoni to dokładnie Maylandia livingstonii - Pyszczak muszlowy. Jeżeli tak to tylko ta rybka nadaje się do twojego akwarium. To że yellow nie jest rybą silnie terytorialną nie znaczy ze się nadaje to 112l ta ryba rośnie naprawdę duża i w twoim akwarium wcześniej czy później nie będzie się czuła dobrze to samo tyczy się socofoli . Jeżeli chodzi o socolofi to na zdjęciu( słabiutka fotka AF chyba nie działa jak trzeba) chyba widać, że samica inkubuje.
Rekomendowane odpowiedzi