Skocz do zawartości

Nasze pierwsze Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :) Dziś naleję do wiadra wody i teraz pytanie co do obsady. Rybki ze sobą nie walczą, czasem gonią się po akwarium ale nie było żadnej tragedii w postaci śmierci rybek.


Jeszcze nie bylo tragadii, ale w takim akwarium z tyloma rybami, poczekaj jak troche podrosna.Chociaz moga nie urosnac, bo sa w zamalym akwarium.:rolleyes:


Jak któraś zostanie nadszarpnięta to się chowa i regeneruje. Jeśli chciałabym zlikwidować np. Red Red to jakoś serca nie mam aby ją ukatrupić….



Wow, a kto tu mowil o zabijaniu ryb.Masz im znaleźc wieksze akwarium, ewentualnie oddac tam gdzie kupilas/dostalas


Zrobię chociaż to, co poleciliście:


1. Naleję dziś 20l wody i do jutra postoi i uzupełnię

2. Ozdoba po środku to doniczka. Glonojad w niej ciągle siedzi dlatego nie chcieliśmy go pozbawiać domku, ale jeśli trzeba to oczywiści usunę.

3. Tropicala to faktycznie mi się wczoraj wieczorem za dużo sypnęło. Normalnie sypiemy mniej (małą płaską łyżeczkę 3x dziennie)

4. Zamówiłam też 20kg piasku kwarcowego, bo na dnie jest już resztka spowodowana odmulaniem przez ostatnie miesiące.

5. W między czasie postaram się znaleźć domek dla Red Red, Maingano jest spokojniutka (Red go chyba zdominowała, była od początku w zbiorniczku).


Czy w moim akwarium mogą być tylko skały wapienne? Czy mogą być też takie normalne skały i nie będą pogarszać stanu wody?


Dziękuję piwko28 i Łukasz :)


Ps. Dodaję zdjęcia rybek - widać na nich te szare rybki.



Samo dolanie wody, niewiele zmieni, oddaj te ryby i zacznij wszystko od poczatku, jezeli chcesz sie naprawde cieszyc z ladnego akwarium i zalezy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu twoich podopiecznych.

Co do domku glonajada, to mieszka tam dopoki ktorys z samcow niezdecyduje sie obrac tam rewiru, wtedy moze zle to sie skonczyc dla zbrojnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal mi rybek, dlatego postanowiłam zakupić większe akwarium. Proszę Was abyście napisali mi jaki litraż musiałby być, abym mogła zachować wszystkie rybki. Jak najszybciej uzbieram pieniądze na nowy zbiornik, póki co mam nadzieję, że rybkom nic się nie stanie.


Red Red i Maingano spróbuję gdzieś oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup akwarium 240l , a najlepiej akwarium 120x50x50 czyli 300l ! w takim baniaku można pokusić się już o trzy spokojne gatunki i nawet maingano będziesz mogła zostawić. Jedynie reda oddasz, a yellow i maingano będziesz mogła zostawić. Ciekawe co tam masz jeszcze za szare rybki może jakieś afry( samice).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szare dodałam na zdjęciu nie mam pojęcia co to za gatunek, w sklepie nie wiedzieli


Na twoim zdjęciu nic nie jest widać tak delikatnie mówiąc słabe jakościowo-wielkościowe foto żeby ktokolwiek Ci pomógł ! A na przyszłość jak koleś w zoologu nie wie co to jest to po prostu nie bierz takiej rybki. Potem tylko masz same problemy z takimi rybkami bo ,,cholera" wie co z tego wyrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O to, co zostało poprawione :)


1x maingano i 1x red red wystawiłam do sprzedaży/ oddania. Zgłosiła się jedna Pani chętna zamienić swoje 3 socofoli (1+2) na moje 2 rybcie. Poczytałam, że gatunek spokojny, ale terytorialny, więc potrzebuje dużo kryjówek.


Aktualnie obsada wygląda tak:


- 3x yellow (nie znam płci)

- 3x lingvistonii (chyba to ten gatunek)

- 3x socofoli (1+2)


Zamieszczam zdjęcia jak to teraz wygląda. Dolałam wody, mniej karmię i utworzyłam nowe kryjówki.


Mam jeszcze pytanie - czy dobrze mi się wydaje, że samica socofoli jest inkubująca? Ma ikrę w pyszczku?


Ps. Filmik na youtube - mam nadzieję, że mogę zamieścić!


Pozdrawiam Panów serdecznie :)


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=c5djbi_k9FE[/ame]

post-13346-14695713846476_thumb.jpg

post-13346-1469571384687_thumb.jpg

post-13346-14695713847143_thumb.jpg

post-13346-14695713847437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego akwarium żadna z tych ryb nie nadaje, chyba że livingstoni to dokładnie Maylandia livingstonii - Pyszczak muszlowy. Jeżeli tak to tylko ta rybka nadaje się do twojego akwarium. To że yellow nie jest rybą silnie terytorialną nie znaczy ze się nadaje to 112l ta ryba rośnie naprawdę duża i w twoim akwarium wcześniej czy później nie będzie się czuła dobrze to samo tyczy się socofoli .

Jeżeli chodzi o socolofi to na zdjęciu( słabiutka fotka AF chyba nie działa jak trzeba) chyba widać, że samica inkubuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.