Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, postanowiłem przedstawić pracę nad swoim malawi. Aktualnie posiadam dwa zbiorniki 240l malawi i 700litrów tanganika.


Akwarium to juwel rio 240 wraz z szafką juwel (121x41x55 272l brutto)

Tło również juwel - stone clay

20kg białego żwiru 1mm -był. Jest - piasek o średnicy 07-12mm

20kg białego wapienia (już nie wygląda jak biały, świetnie pokryły go glony, również tło)

Grzałka juwel 200w

Filtr wewnętrzny juwel 600l/h

Zewnętrzny 1000l/h

Wavemaker 1600l/h

Oświetlenie 2x 54w T5 : tylna juwel high lite day, przednia juwel marine blue, nocne ledy


Tak więc fotki z prac przy malawi :


58988857.jpg


68552992.jpg


95895653.jpg


Tło

dsc00480t.jpg


Zabawa z silikonem :) Po zrobieniu zdjęcia akwarium zostało położone na plecach w celu lepszego dociśnięcia tła

dsc00484ue.jpg


80223606.jpg


Próba nocnych ledów 12niebieskich-12białych-12niebieskich

88516374.jpg


Tutaj akwarium już na szafce

29841493.jpg


Kamienie

74725578.jpg


Po dwóch tygodniach parametry wody były już stabilne więc akwarium było gotowe do zarybienia

68578171.jpg


33938050.jpg


Efekt końcowy

70102467.jpg


64458911.jpg


30721213.jpg


27468271.jpg


Obsada była nie najlepiej dobrana, już to zmieniłem. Pamiętajmy, żeby dobrze dobrać ryby pod względem żywieniowym, gdyż ja tego nie uczyniłem.


Aktualnie zbiornik wygląda tak :


malawi1q.jpg


malawi2k.jpg


malawi3f.jpg


Filmiki na yt :




[ame]

[/ame]


Mam do was pytanie, czy widzieliście kiedyś zbiornik z zarośniętymi przez glony bocznymi szybami ? Myślę nad czymś takim u siebie w zbiorniku, ale nie wiem czy to dobry pomysł.


Również wciąż myślę nad obsadą. Wyłowiłem również demasoni, została jedna samica bo schowała się pod filtrem i nie mogłem jej złapać. Saulosi również okazały się samcami, więc został jeden naładniejszy. Więc teraz myślę nad obsadą. Ostatecznie chciałbym, żeby pływało :


4 Yellow

3 Saulosi

4 acei


Chciałbym również dodać 4 Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef


Ale chyba zrezygnuję wtedy z Acei.


74246873.jpg


73229854.jpg


73158660.jpg


17063652.jpg


Moje dwa baniaki


17968095.jpg

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Chciałbym również dodać 4 Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef


Ale chyba zrezygnuję wtedy z Acei.


I to jest dobry pomysł.

Mam do was pytanie, czy widzieliście kiedyś zbiornik z zarośniętymi przez glony bocznymi szybami ? Myślę nad czymś takim u siebie w zbiorniku, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Możesz bez problemu sprawdzić, jak się nie spodoba to glony usuniesz.
Opublikowano

Wkrótce planuję całkiem zdjąć tło i pomalować szybę na czarno, nie podoba mi się to tło wewnętrzne, malując szybę na czarno uzyskam efekt większej głębi w tym wąskim zbiorniku ;-)

Opublikowano

Zamiast malowania, wykorzystałbym czarną folię. Jest ich trochę na rynku, począwszy od takiej na szyby samochodowe, kończąc na takiej do pakowania towarów (STRETCH). Można położyć ja na mokro, idealnie będzie przylegać do szyby. Ewentualnie na sucho, wtedy stworzy nam strukturę fal, nieregularne wzory. Rzecz gustu. Jest to mniej inwazyjny sposób niż użycie farby.


U siebie użyłem takiej (FOLIA STRETCH CZARNA) http://allegro.pl/folia-stretch-czarna-10-3-0-kg-wysylka-gratis-i3088825412.html


Pierwotnie liczyłem, że będzie trochę przezroczysta, ale wyszło że czarna niczym smoła.

Mi osobiście szkoda przestrzeni w akwarium na tło strukturalne wewnętrzne.

Opublikowano

Folia po stronie zewnętrznej i malowanie ma jeden minus, tworzy się efekt lustra który IMHO nie wygląda ciekawie. Polecam spienione pcv wkładane do środka.

Opublikowano

Dzięki za rady, dzisiaj zerwałem to dziadowskie tło i męczyłem się z usunięciem sylikonu z szyby, świetnie zadziałała skrobaczka do szyb :-) jestem zdumiony jak świetnie wygląda akwarium bez żadnego tła!! Nigdy bym się nie spodziewał, że tak to może wyglądać. Tak więc akwarium zostaje bez tła, dodam fotki jak będę miał internet bo coś robią i muszę korzystać z telefonu.

Opublikowano

Folia po stronie zewnętrznej (naklejona równo) nie robi lustra. Jeśli nie będzie idealnie przyklejona, a pojawią się bańki powietrza, to faktycznie w takich miejscach lustro się zrobi.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.