JemioloSeba Opublikowano 19 Marca 2013 #1 Opublikowano 19 Marca 2013 Witam. Będę potrzebował Waszej pomocy. Nie wiem czy to glony czy inne cholerstwo więc wolę zapytać. Coś dziwnego pojawiło się na samym środku mojego tła. Gdyby całe tak zarastało to bym nic nie robił bo nawet mi się podoba. Dodam, że jest to całkowicie płaskie. Okrzemki z tego co widziałem wyglądają jak taki meszek lub nalot. Może się mylę... Zobaczcie: http://podforak.rzeszow.pl/upload/P1110836.JPG http://podforak.rzeszow.pl/upload/P1110839.JPG http://podforak.rzeszow.pl/upload/P1110840.JPG
nabe Opublikowano 19 Marca 2013 #3 Opublikowano 19 Marca 2013 Nic nie poradzisz, szkoda wysiłku. Z czasem zarosną zielonym i będzie to wyglądało lepiej. 1
JemioloSeba Opublikowano 19 Marca 2013 Autor #4 Opublikowano 19 Marca 2013 Myślałem, że taki atak glonów to tylko przy dojrzewaniu...?
nabe Opublikowano 19 Marca 2013 #5 Opublikowano 19 Marca 2013 To nie żaden atak tylko normalne prawo przyrody. Okrzemki są organizmami pionierskimi i pierwsze kolonizują nowe podłoża, dopiero później i na nich zaczyna się rozwój glonów i in. jednokomórkowców. Akwarium to żywy i dynamiczny układ a natura nie znosi próźni. W każdych warunkach "coś ci urośnie" na dekoracjach. Co to będzie zależy od min. oświetlenia, stosunku Radfielda, ilości TOC itd.
Konrad-skorpion Opublikowano 20 Marca 2013 #6 Opublikowano 20 Marca 2013 Glonojad syjamski załatwi to w jeden dzień. Moim zdaniem to brunatnica. Miałem podobne przy obiektach najbliższej oświetlenia. Ale może u mnie bylo co innego. Mi glonojad załatwił sprawę w dobę. 240l
eljot Opublikowano 20 Marca 2013 #8 Opublikowano 20 Marca 2013 Glonojad syjamski załatwi to w jeden dzień Tylko że glonojad to nie nasz biotop i prędzej czy później będzie poobgryzany. Moje glonojady jedyne co robiły to szlaczki na kamieniach i to jak były bardzo głodne .
Konrad-skorpion Opublikowano 20 Marca 2013 #9 Opublikowano 20 Marca 2013 A powiem Ci że kupiłem 2 glonojady syjam (złoty i szary) - około 12cm i moment. PO 2 dniach oddałem szarego a juz miesiąc pływa złoty, ale to dlatego że ma temperamencik. Obserwuje i nic. Nie wchodzą sobie w paradę. A po brunatnicy zostały mi kamienie i tło jak nowe a tam gdzie nie dotarł delikatnie pojawia się zielony piekny i delikatny glonik
eljot Opublikowano 20 Marca 2013 #10 Opublikowano 20 Marca 2013 odnośnie glonojadów poczytaj ten wątek http://forum.klub-malawi.pl/rybki-pancernika-glonojada-t16555.html?highlight=co+do+pancernika+glonojada
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się