Skocz do zawartości

300 litrowe Malawi i wybór filtrów wewnętrznych


dawide

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z wymianą mojego filtra zewnętrznego na dwa wewnętrzne. Wymiary mojego baniaka to 150x40x50 (300 litrów).


Co sądzicie o wyborze filtra AQUAEL TURBO FILTER 2000 ??


Czy będzie to odpowiedni wybór. Do tego chciałbym dorzucić filtr dodatkowy,najprawdopodobniej jakegoś tańszego chińczyka.



Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z wymianą mojego filtra zewnętrznego na dwa wewnętrzne.

Jeżeli zrezygnujesz z filtra zewnętrznego to jak utrzymasz biologię w swoim akwa?? A powinieneś wiedzieć że biologia jest najważniejsza.

Rozumie że jesteś początkującym malawistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrezygnujesz z filtra zewnętrznego to jak utrzymasz biologię w swoim akwa?? A powinieneś wiedzieć że biologia jest najważniejsza.

Rozumie że jesteś początkującym malawistą?




zgadza się,dopiero zaczynam... chociaż przyznam że zasięgnełem opinii osób które tylko bazują na filtrach wewnętrznych i mają piękne i zdrowe pyski. Przecież powyższy filtr wewnętrzny też ma możliwość zastosowania wkładu no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takim jakby nie było większym akwa musi być filtr zewnętrzny. Pyśki to straszne brudasy i musi coś zmieniać azotyny na azotany. Taki filtr zewnętrzny powinien być zapełniony cały bio ceramiką aby miały gdzie osadzać się bakterie. Filtr wewnętrzny wystarczy taki co chciałeś zakupić czyli ten aquael 2000.

Przecież powyższy filtr wewnętrzny też ma możliwość zastosowania wkładu no nie?

W takim filterku jest za mało miejsca na ceramikę która będzie odpowiedzialna na biologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz kubła to kup chociaż jakąś większą kaskadę, wsyp ceramikę i przy nie przerybionym akwa da radę.

Pamiętaj, że bakterie nitryfikacyjne osiadają także na piasku i kamieniach.


A gdy już się upierasz przy samym filtrze wew. to kup silną głowicę (nie gotowy filtr) i podepnij dużą gąbkę. Jeżeli ją ukryjesz za dużym kamieniem to ten zestaw także zapewni biologię w twoim akwarium.

Pamiętaj, że ilość wkładów zależy od ilości ryb , nie od wielkości akwa, także dziwię się kolegom, którzy skrytykowali twe zamiary a nie wiedzą ile ryb będzie tam pływać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w baniaku będzie ok 12 ryb.


Zaciekawiłeś mnie z tą głowicą. Jaką byś zaproponował?


Z kubła chcę zrezygnować ze względu na zajmowane przez niego miejsce w którym zamierzam urządzić krewetkarium ;) Natomiast drugim powodem jest wg mnie jego słaba wydajność, jest to filtr HW 303B. Na kaskadę niestety nie mam miejsca



EDIT


Po rozważaniach postanowiłem postawić na filtr wewnętrzny firmy AQUAEL


Teraz zastanawiam się nad modelem. Który wg Was jest lepszy?


AQUAEL FAN 3 czy może AQUAEL TURBO 1500 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.