Skocz do zawartości

Obsada 120x50x50 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiesz ;-) próbowałem połączyć Msobo z Afrą - ale jednak doszedłem do wniosku że to jednak nie to.

Teraz próbuję z Demasoni i myślę że już nic nie będę zmieniał :-)


Co do diety - to powiem szczerze że msobo mam już dobrych kilka lat i od samego początku proporcje pokarmów to 90% roślinne, a 10% artemia itp.


Dlatego właśnie zrezygnowałem z Afry.




U mnie w zasadzie też afra jest obecnie "na wylocie", bo msobo od Ciebie szybko rosną i zaczynają powoli dawać popalić w akwarium (z tego co mi się wydaje z tych Twoich maluchów prawdopodobnie ukształtuje się docelowy układ 5+3, co w przypadku msobo jest bardzo dobrym wynikiem). Już teraz widzę, że 3 terytorialistów w takim akwarium jak moje nie ma za bardzo racji bytu. Gdy msobo były małe jakoś inaczej to wszystko wyglądało, a teraz niestety zaczyna się powoli robić nerwowo zwłaszcza, że 2 samce M. callainos podzieliły akwarium na 2 rewiry i powoli zaczynąją robić porządki. C. afra wprawdzie się stawia, ale "kobalty" wcale jej nie odpuszczają i zaczyna to wyglądać niezbyt ciekawie, choć na razie odbywa się to wszystko bez krwawych ofiar. Poczekam, gdy msobo jeszcze trochę podrosną i zacznę im czyścić rewir do obrania, sukcesywnie eksmitując ze zbiornika samce M. callainos, bo te mam aż 4 na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... obsada z Cynotilapia afra i Labidochromis caeruleus? Na pewno fajnie to będzie wyglądało.

Jako obsadę początkową najlepiej kupić minimum po 8 szt każdego gatunku?

--

Znalazłem przykład obsady C. afra + L. caeruleus


[ame]

[/ame]


Trochę słabo C. afra wygląda - samice są strasznie szarobure. Co przy jednym wybarwionym samców wypada słabo. Chyba zdecydowanie lepiej wygląda obsada z Pseudotropheus saulosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie samiec Msobo urządził sobie polowanie na samice - 3 w ciągu 5 dni :-( - ale już w przyszłym tygodniu mają mi dojechać 2-3 :-)

A myślałem że oddam Ci mojego samca Afry ;-)



Przy dwóch samcach afry jeszcze bardziej by iskrzyło w akwarium, aniżeli teraz :confused:

Ale dziękuję za propozycję - to miło z Twojej strony :-)



Trochę słabo C. afra wygląda - samice są strasznie szarobure. Co przy jednym wybarwionym samców wypada słabo. Chyba zdecydowanie lepiej wygląda obsada z Pseudotropheus saulosi



To jest niestety niewątpliwa wada afr. Jeśli jednak nie zależy Ci na afrze, a chciałbyś pozostać przy rybach z rodzaju Cynotilapia, u których nie występują szarobure samice to możesz rozważyć Cynotilapia sp. "hara"

Choć pod względem kolorystycznym na pewno ładniej będzie wyglądać akwarium z takimi gatunkami jak: P. saulosi, Metriaclima sp. "Membe Deep" czy też Metriaclima sp. "Msobo".

Jeśli planujesz zakup młodych ryb to ja proponuję po 10 sztuk każdego gatunku, żeby móc dobrać układy haremowe i docelowo zredukować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mógłbym znaleźć katalog form barwnych C. afra?

Wczoraj odnalazłem tą rybkę w zoologu. Kilka samczyków było wybarwionych na niebiesko, niestety wszystkie ryby miały przynajmniej po jednej atrapie jajowej na płetwie odbytowej. Tak więc wybór haremu byłby niczym gra na loterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.