Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem z zalogowaniem się do galerii,więc tutaj postanowiłem pokazać moje szkiełko przed radykalnymi zmianami.

Zbiornik 200x50x50

Tło diy(do małego tuningu),piasek kwarcowy,skały piaskowca(do wymiany)

Światło-sylwania aquastar+philips aquarelle 2x58W(do wymiany)

Filtr biolog-HW-303A+prefiltr narurowy

Mechanik-Atman AT-203


Obsada:saulosi,maingano,yellow,sokolofi(do redukcji)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8d4364b3688110e.html


pozdrawiam:D

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Witaj :) No cóż.....doszedłem do wniosku że warto by było coś zmienić,tym bardziej że muszę zrobić restart gdyż przenoszę szkiełko na nową specjalnie zrobioną szafkę... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ee6906fb7910639.html

Chciałem troszkę stuningować tło(coś wyciąć,dodać itp)następnie planuje pokryć je cr-em z czarnym barwnikiem do cementu.Tło bardzo ciężko porasta glonem więc chce je troszkę przyciemnić.To samo tyczy się kamieni.Kamienie będą większe, zrobione z pianki na podstawie z piaskowca aby nie wypłynęły.

Będą też pokryte cr-em.Zobaczę co z tego wyjdzie.Będą fotki:)

Światełko chciałem też zmienić na 2x36W.


Pozdrawiam :D

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam :).Zbiornik po przeprowadzce.Wystrój tymczasowy,skały po lewej i prawej stronie będą zmienione na większe głazy,tak aby maskowały rurkę zasysu wody i mechanika.Co się zaś tyczy tła to zastanawiam się czy zostawić je w tym kolorze i poczekać aż glon porośnie,czy je przyciemnić.Jakie macie pomysły;).A tak to wygląda... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73ed5d01de94c1ec.html

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Miło zobaczyć akwarium z tłem i roślinką. Mam ten sam gatunek kryptokoryny, w tym samym miejscu. Nie wiem, czy już nie jest za późno, ale podzielam pogląd eljota. Ze względu na kolorystykę ryb, poszedłbym z przyciemnianiem tła w kolor szary. Swoją drogą, Twoje tło było rekordowo odporne na porost glonów. Powodzenia.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.