Skocz do zawartości

Yellow,Maingano i L Hongi Sweden Żywienie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam !


Posiadam akwa 300L w ,którym pływają "Yellowki", Maingano oraz L Hongi Sweden.. do tej pory rybki karmiłem pokarmami tylko i wylacznie firmy tropical.. chilid,malawi, spirulina do tego co 2-3 dzień wodzień żywy lub mrożony. Ale ze wzgledu na forum i negatywne opinie o produktach tropical chce zakupic pare dobrych. Więc prosze o rade .. napewno chce kupic:


http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-artemia-garlic-gel-odzywczy-pokarm-z-czosnkiem-na-bazie-artemii-w-zelu-artemia-w-zelu-p-2530.html


http://www.akwarystyczny24.pl/argent-cyclop-eezeplatki-50g-liofilizowany-cyklop-wybarwiajacy-dla-mlodych-i-doroslych-ryb-w-platkach-p-1108.html


no i właśnie jakiś dobry roślinny pokarm w płatkach no właśnie ale jakiej firmy?

Opublikowano
chyba nikt hong nie traktuje jako typowych roślinożerców.. wiec obsada jest ok
Co nie zmienia faktu że trzeba nieźle kombinować a i tak będzie, albo za gruby hongi albo wychudzony yello.
Opublikowano

Albo fajny yellow a martwy hongi. Celuj z dietą tak aby jednak pokrzywdzony był yellow czyli góra 40 na 60 karm mięsnych do roślinnych. Nie baw się ślepo w wybarwianie hongi na czerwono bo może się skończyć tak, ze będzie lekko czerwieńszy z pięknie napiętymi płetwami i kolorami że ho ho ale dziwnie osowiały a po kilku dniach martwy. Jeden z ataków bloat czyni rybki dziwnie pięknymi przed śmiercią. Łączenie ryb o skrajnych preferencjach dietetycznych jest ryzykowne. Jednak lepiej mieć chudszego i mniejszego yellow niż martwego roślinożerce. Marzena Kielan wręcz stwierdza, że łączenie bardzo elastycznych ryb z grupy mbuna jest możliwe w całej rozciągłości gatunkowej. Osobiście jednak nie byłbym takim hurraoptymistą. Z odłowem i F1 ryzyko jeszcze się zwiększa, ryby Fxx na pewno są bardziej odporne jednak nadal budowę maja swoich przodków więc organy wewnętrzne przystosowane do konkretnej diety. Poza tym należy zauważyć, ze mięsko mięsku nierówne i mięsne karmy preparowane dla ryb z Malawiu czy pielęgnic są czymś innym niż przykładowo mrożony kryl. Te ostatnie to typowe mięcho podobnie jak solowiec ( często wskazywany jako zagrożenie życia roślinożerców np. trewków czy fulebornów ). Ryby roślinożerne wchłaniając dużego kryla bardzo obciążają układ pokarmowy dużo mocniej niż w przypadku karm suchych ( które nigdy nie są 100% mięsne). Dlatego skup się na doborze karm suchych a jak już się napalisz na dobarwianie ryb mrożonką to sugerowałbym jednak stosowanie tylko i wyłącznie oczlika.

  • Dziękuję 3
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.