Skocz do zawartości

Witam, nowe Malawi 250l


Pegieo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przygodę z Malawi i w zasadzie z akwarystyką na poważnie:D

Zbiornik 100x50x50 (250l)



  • Wystrój: Serpentynit ~50 kg, piasek kwarcowy niebudowlany;) , tło to niebieska naklejka.

    Oświetlenie: LED WHITE 21 W (+ w planach nocne oświetlenie RGB).

    Filtry: AquaNova 1000, Aquael Circulator 1500.

    Grzałka Eheim 150W.



Zbiornik wystartował tydzień temu ze Special Blend. Za poradą sprzedawcy nic więcej nie dodawałem - ponoć powinno wystarczyć.

Z piaskiem próbowałem jakiś z Castoramy, ale było sporo płukania, a efekt kiepski. Ostatecznie zdecydowałem się kupić akwarystyczny, 40kg za 66zł.

Naklejkę na tło kleiłem 2 razy;) Za drugim razem wyszło już dobrze, chociaż jest tak często nielubiany efekt lustra. Mi nie przeszkadza, chociaż nie da się przez to dobrze zrobić zdjęcia.

Filtr wew. zawiera tylko ceramikę, dodaktowo częściowo pokruszoną aby weszło więcej.


W planach na początek jest jeden gatunek do wyboru z:

- Pseudotropheus Saulosi

- Metriaclima Msobo Magunga

- Cynotilapia afra


Pozdrawiam,

post-13067-14695713656479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie wrzucić świderków, ale obawiam się, że później nie zapanuję nad nimi, a raczej nad ich ilością.

Pewnie wzbogaciłyby życie biologiczne, pomogły dojrzewaniu zbiornika. Jakie są wasze doświadzczenia ze świderkami? Była może jakaś sonda ile osób je posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma klęski. Praktycznie na co dzień ich nie widać, ale jak przyjdzie pora na czyszczenie pomp cyrkulacyjnych, skimmera itp, to naprawdę można się zdziwić.


Jeszcze mi sie nie mialem okazji znalesc w filtrze :D

Moze nie mam ich az tak duzo,za to w akwarium z dyskami mam pelno krewetek w filtrach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ślimaki kiedyś w ogólnym. To była tragedia. W ciągu dnia można było naliczyć ich bez większych problemów ze 3 setki. Poza tym ciągłe rozgniatanie ślimaków przeze mnie na panelach. Same wyłaziły :) Ogólnie nie polecam ślimaków, bo mnożą się 100 razy szybciej niż króliki.


Ja wiem, że pyszczaki zjadają ślimaki, ale nie wiem w jakim tempie, więc nie uwierzę, że pyszczaki potrafią zapanować nad tą plagą, póki nie zobaczę pyszczaków w roli eksterminatorów ślimaków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.