Skocz do zawartości

Parametry po starcie - prośba o weryfikacje.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

Testy zooleka na NH3 to w moim odczuciu tragedia. U mnie bez względu na rodzaj/pochodzenie wody do badań po 5 minutach (czyli zgodnie z instrukcją) zawsze pokazywały 1. Do około 3 minut pokazywały zero a potem jak zaczarowany robił się zielony.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zooleka na NH3 to w moim odczuciu tragedia. U mnie bez względu na rodzaj/pochodzenie wody do badań po 5 minutach (czyli zgodnie z instrukcją) zawsze pokazywały 1. Do około 3 minut pokazywały zero a potem jak zaczarowany robił się zielony.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2



Oleraf ja też zrobiłem dziś próbę przetestowałem wodę przegotowaną i też wychodzi coś pod 1, woda z akwarium coś między 0-1, woda z dodatkiem amoniaku wynik 5. Nie wiem tylko do czego służy ta tabelka w instrukcji.

Piszą że wynik ze skali barwnej trzeba porównać z tabelką (patrz poniżej).

Czyli postępując zgodnie z instrukcją jak na skali barwnej wyjdzie 1 i podstawisz to do tabeli znając PH (czyli w moim wypadku 7,6) to daje wynik 0,02. Teraz nie wiem czy dobrze to rozumiem? Bo jeżeli tak jest jak opisuje to NH3 u mnie w normie? Ale sam tego nie wiem?

post-13076-1469571370969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Co ciekawe ja tej tabeli nie miałem załączonej, albo już nie pamiętam że była. Sprawdzę to w domu i dam znać. Tak czy owak wartość twojego pomiaru to około 0,02 :)

Ps. Gdzie w instrukcji załączona jest ta tabela?


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Co ciekawe ja tej tabeli nie miałem załączonej, albo już nie pamiętam że była. Sprawdzę to w domu i dam znać. Tak czy owak wartość twojego pomiaru to około 0,02 :)


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2




Dokładnie bo przy wartości 1 to moje pyszczaki powinny już nie żyć, ale okazywać oznaki zatrucia (tak wyczytałem w postach kolegów) ! a one sobie wesoło pływają po akwarium, kąpią w piasku i gnębią mojego startowego glonojada który już ma chyba nerwicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie bo przy wartości 1 to moje pyszczaki powinny już nie żyć, ale okazywać oznaki zatrucia (tak wyczytałem w postach kolegów) !


Sam pisałeś że niepokoi cię ocieranie się ryb a to jeden z objawów że coś z wodą jest nie tak. Całość zamieszania jest spowodowane twoimi błędami przy pomiarach ;).

------------------------------

Dobrze że ponowny pomiar okazał się ok. ale nadal sprawdzałbym "dokładnie" parametry, bo do stabilizacji jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eljot jak tyko dostanę bakterie to powędrują do zbiornika (tylko ile ich wlać?) mam nadzieję że to pomoże w stabilizacji zbiornika.


aarset jeżeli chodzi o tą tabelkę to należy nią się kierować przy dokonywaniu pomiarów czy nie? Bo jeżeli tak to pomiar mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



aarset jeżeli chodzi o tą tabelkę to należy nią się kierować przy dokonywaniu pomiarów czy nie? Bo jeżeli tak to pomiar mam ok.

Po to jest ta tabela, aby się nią kierować przy odczycie pomiarów. Nie zmienia to jednak faktu, że Prodibio Bodigest możesz/powinieneś dodać. Proponuję dwie ampułki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest ta tabela, aby się nią kierować przy odczycie pomiarów. Nie zmienia to jednak faktu, że Prodibio Bodigest możesz/powinieneś dodać. Proponuję dwie ampułki.


Dzięki chłopaki, na pewno wleję bakterie jak tylko je dostanę.

Napiszę jakie są parametry po dodaniu Prodibio Bodigestu.

Mam nadzieję, że parametry się ustabilizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.