Skocz do zawartości

Parametry po starcie - prośba o weryfikacje.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego dzięki za posta. Na start wlałem preparat który zawierał pożywkę i bakterie Sera Nitrivec (sory że napisałem tetra) od jakiegoś tygodnia pływa też jedna rybka startowa. Jeżeli cykl jeszcze nie ruszył chyba się załamnę ;(
Nitrivec zawiera pożywkę ale nie są to jakieś wielkie ilości, a testy na NO3 mają sporą tolerancję/klasę dokładności (ciężko określić czy jest 10 czy może 12 ;)) Jak pływa rybka startowa i NH3/4 będzie w normie tzn. że wszystko przebiega ok. Bakterie rozłożyły dość szybko tą ilość pożywki i na bieżąca konsumują to co wydala rybka startowa. Napisz jakie to akwa, jaką planujesz obsadę i co to za rybka która już pływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitrivec zawiera pożywkę ale nie są to jakieś wielkie ilości, a testy na NO3 mają sporą tolerancję/klasę dokładności (ciężko określić czy jest 10 czy może 12 ;)) Jak pływa rybka startowa i NH3/4 będzie w normie tzn. że wszystko przebiega ok. Bakterie rozłożyły dość szybko tą ilość pożywki i na bieżąca konsumują to co wydala rybka startowa. Napisz jakie to akwa, jaką planujesz obsadę i co to za rybka która już pływa.


Eljot posiadam akwarium 112l tem. 26 st. filtr Turbo 1000 ceramika + gąbka.

Aktualnie w akwarium pływa jeden glonojad i jak na razie ma się dobrze (żona mówi że przez ten tydzień urósł ;) ). Planowana obsada do Salusi 1+4. W baniaczku od wczoraj znajdują się rośliny microsorium videlow oraz kryptokoryna.


Akwarium zalałem 08.01.13 dnia 14.01.13 dodałem pół buteleczki preparatu Sera po tygodniu czyli 22.01.13 dodałem kolejne pół a następnie 24.01.13 wpuściłem glonojada i pływa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak test na amoniak będzie ok, odczekałbym z tydzień sprawdził jeszcze raz i jak wszystkie parametry będą w normie to zarybianie :)


Ok, za jakąś godzinę będę miał test na NH3 to dam znać jaki wynik.

--

Kurde ale się zdenerwowałem, żona kupiła test na NH3 ale jest po terminie ;(

Mimo to zrobiłem wyszło 0,0 tylko teraz nie wiem czy wynik jest wiarygodny.

Postaram się dziś zamówić nowy na allegro ale pewnie trochę zaczekam na niego. Masakra co sprzedają w tych zoologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, za jakąś godzinę będę miał test na NH3 to dam znać jaki wynik.

--

Kurde ale się zdenerwowałem, żona kupiła test na NH3 ale jest po terminie ;(

Mimo to zrobiłem wyszło 0,0 tylko teraz nie wiem czy wynik jest wiarygodny.

Postaram się dziś zamówić nowy na allegro ale pewnie trochę zaczekam na niego. Masakra co sprzedają w tych zoologicznych.



Zakup przeterminowanego towaru stanowi podstawę do jego reklamowania u sprzedawcy. Szkoda tylko, że otwierałeś opakowanie bo trochę skomplikowałeś sobie sprawę.

Napisz jakiego producenta jest test i kiedy upłynęła jego data ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup przeterminowanego towaru stanowi podstawę do jego reklamowania u sprzedawcy. Szkoda tylko, że otwierałeś opakowanie bo trochę skomplikowałeś sobie sprawę.

Napisz jakiego producenta jest test i kiedy upłynęła jego data ważności.



Pewnie nie uwierzysz w to co teraz napiszę ale test ma datę przydatności do 2008 roku i jest zooleka. Test zrobiłem z czystej ciekawości jak taki dziadek sobie poradzi i wyszedł żółty kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne obraź się krzysiek2301, ale ja się dziwię, że w ogóle go otwierałeś wiedząc, że jest tak bardzo przeterminowany. Ja bym na Twoim miejscu w te pędy pojechał do tego zoologa i zażądał wymiany towaru.


Jutro i tak do nich zadzwonię i wyjaśnię im całą sprawę. Myślę, że bez problemu mi przyjmą ten stary test bo już sporo kasy u nich zostawiłem. A powiedz mi teraz wracając do tematu, czy wynik tego testu może być wiarygodny. Wskazał 0,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Nie wiem, ale wydaje mi się, że kilkuletni okres magazynowania testu (zmiany temperatury otoczenia, podwyższona temperatura w okresie letnim itp.) mogą wpływać na właściwości chemiczne odczynników.

Prawda jest taka, że i tak powinieneś zmierzyć parametry wody jakimś innym testem, co do którego będziesz miał podstawę przypuszczać, że w sposób prawidłowy oznaczy wartość NH3/NH4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.