Skocz do zawartości

Obsada 120x50x50


balbinka92

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wszystkie te gatunki co zostały wymienione w temacie mogę ze sobą łączyć ??


I ile mogę mieć max gatunków w moim zbiorniku i ile sztuk w sumie ??



Tak jak pisaliśmy wcześniej 2 (maksymalnie 3 gatunki), docelowo maksymalnie 12-15 ryb. Wszystko też zależy od tego jakie gatunki wybierzesz bo ryba rybie nierówna (trudno porównywać relatywnie "niewielką" afrę z masywnym red redem lub sporym callainosem).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co ja bym bez Was poczyniła ;) Heh



Pewnie miałabyś w akwarium niezły "Malawi-Mix" ;-)


A odnośnie innych gatunków to jeszcze ewentualnie można byłoby rozważyć Pseudotropheus socolofi (niebieskie ryby, które mają ładnie ubarwione samice), Metriaclima sp. membe deep (takie mniejsze "msobo" - samce niebiesko-granatowe, a samice żółto-pomarańczowe), z "pasiaków" Metriaclima sp. elongatus chailosi (samiec pięknie ubarwiony, samice już trochę mniej). Wybór jest spory tylko wszystko trzeba dobrze zestawić pod względem diety i temperamentu. Dlatego tak jak piszemy musisz się zdecydować na jakiegoś "pewniaka" i do niego wówczas można dobierać współtowarzyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudotropheus socolofi tego jednego malca mam. Powiem wam że podobają mi się aulolocara calico. Wogóle dużo mi się podoba. Napewno wyjeżdząją melanochromis auratus i nimbochromis venustus. A czy mogłabym hodować np aulonocary ze złocistymi ?? I do tego... Nie wiem co. Może red red albo yellow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę szczerze, że strasznie kombinujesz ;-)

Uwierz mi, że nie tylko Tobie się podoba dużo gatunków pyszczaków. Musisz mieć jednak świadomość, że w naszych "kałużach" nie możemy trzymać połowy gatunków z biotopu Malawi.

Aulonocara calico to nie jest gatunek występujący w naturze tzw. "sztuczny twór" wyhodowany przez człowieka(wczoraj Ci podesłałem linka do wątku, dotyczącego tej ryby).

Co masz na myśli pisząc o pyszczaku złocistym ? (M. auratus ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, miałam na myśli rdzawe, nie złociste.

Tak było napisane głownie o tym że mają brzydkie potomstwo, ale mi nie chodzi o potomstwo... Chciałabym rozważyć jak najwięcej możliwości dlatego kombinuje


Aha, dodam że właśnie odkryłam że moja nie zidentyfikowana ryba to red red. Właściwie 5 red red. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potomstwo to jeden aspekt, ale tak jak napisałem powyżej to nie są ryby występujące w naturze więc ja osobiście Ci nie zarekomenduję takiej ryby do akwarium. Rdzawy i yellow jak najbardziej mogłyby być i do tego może jakiegoś "pasiastego" terytorialistę np. Cynotilapia sp. hara. Będzie ładnie i kolorowo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo mi się to połączenie podoba ;)


A odnośnie calico... Czyli co jest z nimi nie tak?? Opisz mi to jak najprościej...


http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=165706 a to pomarańćzowe to jest co ?? Bardzo go lubie, wogóle podobają mi się ich płetwy.

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=165700 A te oznaczone czerwonym czy to są rdzawe ?? One mają niebieskie głowy i tułów a "szyja" i płetwy rude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calico - nie ma takiej ryby w jeziorze Malawi. Człowiek się bawił w Pana Boga i stworzył gatunek ryby, która nie występuje w warunkach naturalnych.

Ryby z linków, o które pytasz to aulonocary. Wpisz sobie w google Iodotropheus sprengerae to zobaczysz jak wygląda rdzawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.